%100 Doğal Bitki Lifli Yüz Süngeri “Konjac”ı Keşfedin

0

konjac cilt sungeri 5 %100 Doğal Bitki Lifli Yüz Süngeri Konjacı Keşfedin

Yüz Süngerleri “Konjac” ile Cildinize Derinlemesine Bakım

2013 İzmir Ekoloji Fuarı’nda tanıştığım önemli bir firma var. Kozmetik sektörüne önemli markaları kazandıran Burmino İç ve Dış Ticaret Markası özellikle doğal ve organiklik sertifikasyonu konusunda çok hassas davranan ürünleri piyasaya sunuyor. Organik cilt bakım ürünlerinden, organik makyaj temizleme mendillerine kadar başarılı ürünleri var gerçekten. Hele yepyeni bir ürünü var ki cilt bakımı konusunda sektörde fark yaratacağa benziyor. Bu ürün Konjac olarak tanımlanan %100 doğal bitki lifi yüz süngerleri. Sünger sayısız çeşitli faydaları olan kil içeriklerinden oluşuyor. Cildi derinlemesine temizliyor ve nemlendiriyor. Bizzat deneyimlediğim Konjac ürünlerinin en önemli özelliği ise kan dolaşımını hızlandırarak cildin yenilenmesine ve genç kalmasına izin vermesi. Samimiyetle söyleyebilirim ki Konjac süngerlerinden fayda almamak mümkün değil.

Ben de Burmino Genel Koordinatörü Sevcan Güven ile özellikle yepyeni ürün Konjac üzerine yararlı ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdim.

konjac cilt sungeri 6 %100 Doğal Bitki Lifli Yüz Süngeri Konjacı Keşfedin

İşte Röportajımız….

Burmino İç ve Dış Ticaret Firması olarak bünyenizde bulunan organik sertifikalı ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?

Bünyemizde cilt ve vücut bakımı ürünleri olan organik sertifikalı Skin Blossom markası yer alıyor. Temizleme, nemlendirme ve tonik etkisi olan 3’ü bir arada makyaj temizleme mendili Rawganic ile yeni piyasaya sunacağımız %100 doğal bitki lifi süngeri Konjac ürünleri yine en önemli ürünlerimizden…

İthal ettiğiniz markalar organik olma açısından hangi sertifikaya sahip? Bildiğiniz gibi organik ve natürel ürünlerin gerçekten doğal olduklarını anlamak konusunda sıkıntılar olabiliyor. Piyasada organik olduğunu iddia eden pek çok marka var ve bu markaların çoğu belirli sertifikalara sahip. Fakat işin aslı başka olabiliyor. Sizin ürünlerinizde durum nedir?

Bizim ürünlerimiz SoilAssociation tarafından sertifikalandırmıştır. SoilAssocition İngiltere de 1946 yılında kurulmuş bağımsız ve akredite sertifikalandırma kuruluşudur. Çok yüksek standartlara sahip, kesinlikle %70 altında sertifika vermiyor. Kozmetik ürün alırken mutlaka sertifika sorgulayın. Çünkü SoilAssociation gibi sertifikalandırma kuruluşlar sadece Ulusal Organik Programını uygun olarak üretilmiştir. Sertifika kuruluşlarının da uluslararası kabul görmüş olmasına dikkat etmek lazım. Bazen firmalar ürünlerini yeşil ambalaja koyup yanına bir yeşil dal ekleyerek ürünlerine organik diyebiliyor. Bunu engellemek için sertifika sorgulayın, % oranını sorgulayın ve içerikler hakkında bilinçli davranmak gerekiyor. Bilmediğimiz içerikleri araştırıp, kendimizi geliştirebiliriz.

Bu röportajımda yukarıda dinlediğimiz ürünlerinizden özellikle Konjac ürünü üzerinde bilgilenmek istiyoruz. Bildiğim kadarıyla siz de Burmino olarak KONJAC ürünü yeni piyasaya sunacaksınız. %100 doğal bitki lifi süngeri olarak tanımladığımız KONJAC süngerleri gerçekten etkili ve pratik bir cilt bakım ürünü. Nedir bu KONJAC, ne işe yarar anlatabilir misiniz?

konjac cilt sungeri 1 %100 Doğal Bitki Lifli Yüz Süngeri Konjacı Keşfedin

Konjac (AmorphophallusKonjac) bitki kökünden elde edilen liflerden yapılıyor. Nemlendirici ve alkali açısından çok zengin, yenilebilen bir bitkidir. Natürel alkali oranı ciltteki asit ve yağ oranını çok güzel dengeler. Süngerin benzersiz lifli yapısı, hassas bir şekilde cilde masaj yapar ve kan dolaşımını hızlandırır. Ölü hücreleri temizler ve yeni hücrelerin oluşumuna yardımcı olur. Yüzü inanılmaz derecede doğal bir şekilde temizler, yumuşatır ve ferahlatır.

Konjac Doğal bitki lifi süngerleri nerede yapılıyor, bu bitki süngerlerinin içeriği nedir, nasıl meydana geliyor?

Ürünler Kore’de bulunan Jeju adasında üretiliyor. Bu ada UNESCO tarafından korunma altında. Dünyanın en saf ve temiz suları burada. Konjac bitkisi %97’si su %3 Glucomannan içerir. Çok güçlü bir alkalik özelliği vardır, ayrıca protein ve mineraller açısından çok zengindir. Bitki yontuluyor ve çok yüksek ısıda kalıplarda pişiriliyor. Cilt tiplerine göre çeşitli Fransız killerle harmanladık. Konjac Süngerler tamamen doğal ve saf… Doğada tamamen çözünür.

%100 Doğal Bitki Lifi Süngeri Konjac Ürünleri sadece yüze mi uygulanıyor?

Evet. Bu kategoride ürettiğimiz süngerler sadece yüz cildimize uygulanıyor, bir de boyun bölgemize hafifçe uygulayabiliriz. İleride vücut için olan süngerleri de getirteceğiz. Ama bu konjac süngerler sadece yüz temizliği ve nemlendirmesinde kullanılıyor.

Konjac hangi ülkenin markası? Menşei kime ait öğrenebilir miyiz?

TheKonjacSpongeCompany İngiliz bir firmadır, KonjacSpongecompany’nin bütün ürünler EU kriterlerine uygun, sertifikalıdır ve gerekli bütün testlerden geçmiştir. Bu çok önemli bir faktör; çünkü bazı süngerler katkı maddeler sentetikler ve gereken testlerden geçmiyor. Bunların çoğu Çin’de kaçak olarak üretiliyor.

Konjac süngeri tamamen doğal içeriklerinden meydana geliyor diyebiliriz sanırım. Yanlış olmaz değil mi?

Evet kesinlikle.

Yeni ürün Konjac’ın cilt tiplerine göre farklı özellikteki ürünleri var mı? Hangi cilt tipine, hangi ürünleri öneriyorsunuz? Kimler Konjac süngerlerini kullanmalı?

konjac cilt sungeri 2 %100 Doğal Bitki Lifli Yüz Süngeri Konjacı Keşfedin

Evet, cilt tiplerine göre farklı ürünler var. Bunlar yukarıda bahsettiğim gibi Fransız killeri emdirilmiş, farklı renklerdedir. Tabi minikleri de unutmadık onlar için de üretilmiş saf Konjac süngerlerimiz mevcut. Bu ürünler tamamen doğal olduğu için herkes kullanabilir.

KonjacPureSponge -100% Saf Natural Konjac- Tüm Cilt tiplere Bu ürün aşırı hassas ve egzamalı ciltler tercih edebilir.

KonjacGreenclay – Fransız Yeşil Kil –Yağlı ve Karma ciltler için

KonjacRedclay-Fransız Kırmızı Kil- Kuru ve Olgun ciltlere

Konjac Pink clay-Fransız Pembe Kil -Yorgun ve yıpranmış ciltlere

KonjacCharcoal-Bambu Kömürü – Genç, yağlı ve sivilceli ciltlere

Saf Konjac Bebek Süngeri -Yuvarlak- Yeni doğan bebekler için

Saf Konjac Bebek Süngeri -Dikdörtgen- Çocuklar için

Kaç çeşit süngeriniz var? Konjac %100 doğal bitki lifi sünger türlerinden ve faydalarından bahsedebilir misiniz?

7 tane farklı ürünümüz var, ayrıca kısa süre sonra vücut için olanları da getireceğiz

  • Cildi doğal nem dengesini bozmadan canlandırır
  • Hassas bir şekilde cilde peelıng yapar ve yüzde doğal bir ışıltı bırakır.
  • Cilde masaj yaptığı için yeni hücre oluşumuna yardımcı olur.
  • Kir, fazla yağ, siyah nokta, bakteri ve gözenekleri derinlemesine temizler.
  • Hassas ciltlere zarar vermez, aşındırmaz.
  • Temizleme jeline ihtiyaç duymazsınız, kullanmak isterseniz normalinden çok daha azına ihtiyaç duyacaksınız
  • Ekstra yumuşak doku sayesinde hassas ve egzamalı ciltler de kullanabilir.

Konjac bitki lifi süngerlerinin incelediğim kadarıyla en ön plana çıkan özelliklerinden birisi de derinlemesine temizleme ve derinlemesine nemlendirme etkisi. Bu özellik cilt bakımının en önemli aşamalarından elbette ki. PekiKonjac süngerleri söz konusu bakımı nasıl sağlıyor?

konjac cilt sungeri 3 %100 Doğal Bitki Lifli Yüz Süngeri Konjacı Keşfedin

Konjac süngerin lifli yapısı o kadar hassas ki ciltteki doğal nem dengesini bozmadan cildinize masaj yapar gibi uygularken aynı zamanda temizlemede yapıyor. Ayrıca alkalik yapısından dolayı cildin doğal nem dengesini bozmaz ve PH’ı dengeler. Bazı ürünlerimizin içerisinde bulunan kil mevcuttur, bunun emicilik ve derinlemesine temizleme özelliği vardır. Buda cildinizdeki gözenekleri yağdan kirden temizleyerek, küçültmesi ve gözeneklerin tıkanması nedeniyle oluşan sivilce ve siyah noktaları azaltmaktadır. Kil cildi sıkılaştırır, besler ve toksinleri atar.

Konjac bitki lifi süngerlerini egzamalı ya da hassas ciltler de rahatlıkla kullanabiliyor mu?

Evet hassas ve Egzamlı ciltlere de uygun.

Konjac süngerlerinin bir yan etkisi var mı cilde?

Hayır. Hiçbir yan etkisi yok. Gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Peki şu ana kadar anlattıklarınıza bakılırsa, Konjac süngerler cilt bakımı konusunda beni çok heyecanlandırdı diyebilirim. Bu süngerler neden mükemmel bir ürün?

Konjac çok farklı bir ürün, hiçbir kozmetik ürünle çelişmiyor ve günlük cilt bakımınız bir parçası haline getirebilirsiniz. Cildi temizlenmiş, yumuşak ve ışıltılı bırakıyor, cilt hemen ferahlatıyor. En güzel yanı da hiçbir kimyasal ve katkı madde içermemesidir.

Biraz da cilt bakımı ve temizliği konusunda Konjac ürünlerini yüzümüze nasıl uyguluyoruz, bunu öğrenelim. Süngerleri nasıl saklıyoruz?

konjac cilt sungeri 4 %100 Doğal Bitki Lifli Yüz Süngeri Konjacı Keşfedin

Küçük dairesel hareketlerle yüzünüzde uyguluyorsunuz. 2-3 dakika bunu yapın veya istediğiniz kadar! Hiçbir zararı yok. Cilde masaj yapıyor ve kan dolaşımını hızlandırdığı için hücre yenilemeye yardımcı oluyor. En hassas şekilde peeling yapıyor. Gözaltı en hassas bölgelerde bile kullanabiliyor.

Uygulama bittikten sonra mutlaka durulayın ve iple asınız, birkaç gün kullanmazsanız sünger taş gibi sertleşecek. Tekrar kullanacağınız zaman ılık suyun içinde 1-2 dakika bekletin sünger yumuşuyor.

Bir Konjac süngerin ortalama kullanım ömrü nedir?

1-3 ay arası değişiyor, kullanıma bağlı olarak 4- 5 ay bile kullanan var.

Ürün deneyimi olan tüketicilerin ürün hakkındaki genel kanaatleri ne yönde, ürünü nasıl tanımlıyorlar, memnuniyet ile ilgili nasıl dönüşler alıyorsunuz?

Pratik kullanımı, cildi derinlemesine temizlemesi(siyah noktalar dahil), ciltte yarattığı ferahlık ve ışıltı çok beğeniliyor. Hassas bir şekilde peeling özelliğinden de son derece memnunlar.

Bu doğal, pratik harika cilt bakım ürünlerinizin fiyatları hakkında bilgilendirebilir misiniz?

Fiyatlarımız Konjac Saf, Bebek Yuvarlak ve Kil içeren süngerimiz 29 TL, Çocuk Süngerimiz dikdörtgen 35 TL.

Konjac ve diğer ürünlerinize ulaşmak isteyenler nereden ulaşabilirler, bayilikleriniz var mı ya da internetten satış olanakları?

www.burmino.com’dan bayilerimizi görebilirsiniz

Sevcan Hanım bu keyifli ve bilgilendirici sohbet teşekkür ederiz.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply