04 Şubat 2015 Aslan Burcunda Dolunay

0

Dolunay Aslan Burcunda…

2014 yılına Oğlak burcunda Balzamik Ay ile giriş yapmamız. Oğlak burcunun yöneticisinin Satürn olması dolayısıyla da karmik blokajlarımızın çözüldüğü ve çok yoğun enerjilerle sınandığımızı ve bir nebze de olsa arındığımızı düşündüğüm bir yılı geride bıraktık. Yaşadığımız süreç kolay olmamakla birlikte, yılın sonlarına doğru zorluklarından payına düşen en büyük dilimi alanlardan biri de kuşkusuz ben olmalıyım. 2015 Ocak ayında dahi Satürn’ün peşimi bırakmaması ve sürecimin hala devam ediyor olması ile; nihayet Şubat ayında bilgisayarımın başına geçerek yazmaya başlayabildiysem, en büyük kurtarıcım 04 Şubat 2015’de Saat 01:09 da Aslan burcunda gerçekleşen Dolunay olsa gerek. Sanırım benim sahnede olmamı istedi.

Enerjilerle birlikte eksik olduğumuza inandığımız daha güzel, daha başarılı, daha gösterişli, daha zengin, daha akıllı vs. olmaya çalışıp, farkında olmadan bu uğurda birbirimize savaş açıyoruz. Savaşı kazanmak için de;  birbirimize destek olmayı, ihtiyacı olana yardıma koşmayı, sohbet etmeyi, dinlemeyi, merhameti, vicdanı, acıyı, sevinci, mutluluğu, derdi, kederi, maddi, manevi her konuda paylaşmayı kısacası ahlaki değerlerimizi, insanlığımızı maalesef unuttuğumuzu düşünüyorum.

Tüm bu maneviyatımız ve ahlaki yönlerimizin yerini ise, yavaş yavaş, kibrimiz, insanları küçük gören egoist yanımız, aşırı hırsımız, gösteriş meraklısı halimiz, diktatörce davranışlarımız, inat ve küstah tavırlarımız alıyor. Önyargılarımızla, insanları küçük gören tavırlarımız yavaş yavaş davranışlarımızda çok rahat bir şekilde, kendine yer bulmaya başladı.

Bilincimize yerleşmiş olan tüm bu davranışlarımızın farkına varamıyor olabiliriz. Kabul etsek de etmesek de her birimizin bilinçaltında zihnimizin bir köşesinde bu duygular yerleşmiş durumda. Karmamızdan, geçmişimizden, yaşadıklarımızdan, DNA’larımızdan geçmiş olabilir. Biz farkında olsak da, olmasak da, yaşamış olduklarımızdan bilinçaltımıza kaydedilen herhangi bir konu ile ilgili bir durum tetiklendiği an ortaya çıkar.

Evrendeki her şey muhteşem bir düzen, denge ve enerjilerle birlikte uyumlu şekilde hareket ediyor. Biz dengeyi koruyamıyor, ipin ucunu kaçırıyorsak; gezegenlerimiz hemen düzeltmemiz gereken noktada, özellikle de Dolunay zamanlarında bizleri tetikliyor. Bildiğimiz gibi Dolunay Dünya’nın Güneş ve Ay’ın arasına girmesiyle Ay’ın ışığını bizlere en güçlü şekilde aktardığı durumdur. Güçlü ışığını ise duygularımıza ve bilinçaltımıza yansıtır.

4 Şubat 2015 de Ay Aslan burcunda Güneş ise Kova burcunda iken Dolunay gerçekleşiyor. Aslan burcunun yöneticisi Güneş Kova burcunun ise Satürn olması dolayısıyla da enerjilerin ve gezegenlerin baskısıyla özellikle de Satürn, bu konuda tam donanımlı bir öğretmendir. Eksik olduğumuz, düzeltmemiz, dikkat etmemiz, kontrol altına almamız disiplinin, ciddiyetinin farkına varmamız, sabırlı olmamamız, sorumluluk gerektiren konularda farkındalığımızı artırmak bilincimizi daha ileriye taşımak için acı çektirerek, sert katı şekilde öğretir. Tabiri caizse kafamıza vura vura öğretir. Anlayıp farkına varıncaya kadar da, peşimizi bırakmaz. Kabulleniş ve teslimiyet yolumuzu bir nebze de olsa açar. Bu kabulleniş ve teslimiyetle birlikte yeni anlayışla bilincimizin biraz daha genişleyip, eski bilincimizden biraz daha kopmamızı sağlar.

Bazılarımız sadece yaşamımızı sürdürebilmek, bazılarımız belirlemiş olduğu hedefin daha üstüne çıkmak, bazılarımız ise sadece maddi varlık elde edebilmek için çalışır. Kendimizi dahi göremeyecek kadar, koşuşturarak, yılların nasıl akıp gittiğini fark etmeden, hayatımızı büyük bir mücadele içinde geçiririz. Ne şekilde yaşarsak yaşayalım. Hepimizin yaşamında herhangi bir konuda kendimizi göstermek, ispatlamak, dikkat çekmek, kendimizi önemli hissetmek, merkezde, ön planda olmak istediğimiz alanlar vardır.

Aslan burcunda gerçekleşen Dolunay da bu alanlarımıza ortaya çıkarırken; diğer taraftan da kibirli, insanları küçük gören egoist yanımızı, gösteriş meraklısı halimizi, aşırı hırsımızı, diktatör tavırlarımızı, inat ve küstah davranışlarımızı aydınlatır.

Aslan burcundan bahsettiğimiz zaman aklımıza ilk gelen sahnedir. Bu dönemde parti, gösteri, eğlence, konser, gece kulüpleri, sinema, tiyatro gibi alanlara daha fazla zaman ayırabilir ve bundan da fazlasıyla keyif alabiliriz. Ayrıca merkezde olan, odak noktası kişiler ile şov dünyası, sanatçılar, medya yöneticileri, tüm eğlence alanları ile ilgili hareketli gelişmeler, gece kulüpleri, sahne sanatları, kuyumcular, sarraflar, ateşle ilgili yerler, madenler, süs eşyaları satan dükkanlarda gelişmeler görülebilir.

Yolunuz her zaman aydınlık, kalbiniz sevgi ve ışıkla dolsun….

ZEYNEP ENZİN

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply