12 Temmuz 2014 Oğlak Burcunda Dolunay

0

dolunay 300x168 12 Temmuz 2014 Oğlak Burcunda Dolunay

Saat 14:24′de gerçekleşiyor.
Dolunay; zorlayıcı olması birçok kişi tarafından sürecin zor atlatılması nedeni ile çok da sevilmez. Benimse en sevdiğim gezegensel etkidir.

Dolunay Dünya’nın Güneş ve Ay’ın arasına girmesiyle Ay’ın ışığını bizlere en güçlü şekilde aktardığı durumdur. Güçlü ışığını ise duygularımıza ve bilinçaltımıza yansıtır.

Evinizin bir odasını loş ışık kullanarak aydınlattığınızı düşünün. Odanız ile ilgili küçük detayları göremez, fark edemezsiniz. Mesela temizliği konusunda emin olamazsınız. Detayları göremediğiniz için; etraf ne kadar tozlu, lekeli, pis olursa olsun loş ışıkta her zaman gözünüze temiz görünür. Bu görüntü ile de temiz olduğunu düşünürsünüz. Temizlemeye de ihtiyaç duymazsınız, kendinizi yormazsınız. Çünkü o an sizi tetikleyen, rahatsız eden, bir durum yoktur.Temiz olduğu konusunda kendinizi ikna eder, temizlemek için de herhangi bir çaba sarf etmezsiniz.

Oysa ki; siz odanızı kullanıyorsunuzdur. Kullandıkça da loş ışıkta sizin göremediğiniz birikimler oluşmuştur. Siz ise günlerce kendinizi kandırırsınız. Taaa ki odanızı tamamen aydınlatacak bir ışık yanıncaya kadar. Ve fark ettiğiniz zamanda yoğun birikim olmuştur. Bir anda temizlik yapmanız çok daha zor olur ve uzun sürer. Çok yorulursunuz, zorlanarak bitirmeye çalışırsınız. Her gün ya da birkaç günde temizlik yapmış olsaydınız işiniz daha kolay olurdu.

Dolunayda odanızı aydınlatan ışık gibi Ay da bilinçaltımızı tamamen aydınlatır.
Dolunay Oğlak Yengeç aksında geçekleşiyor. AY Oğlak burcunda Güneş ise yengeç burcunda.
Ay duygularımızı temsil ediyor. Oğlak sert, katı, acımasız, halden anlamayan , otoriter, soğuk, mesafelidir.
Güneş bilinçaltımızı temsil ediyor. Yengeç ise ailemizi, köklerimizi, soyumuzu, geçmişimizi…
Gezegenlerimiz el ele verip, bizim başaramadığımız noktalarda güçlü şekilde göksel yardımda bulunarak, bize tamamlanma enerjisi yansıtarak destek olur. Bilinçaltımızdaki temizlememiz gereken konular hakkında farkındalığımızı artırarak bilgeliğimizi, gerçek gücümüzü ortaya çıkarmamızı sağlar.

Bu gün almamız gereken mesaj ise:
Ailemizden, köklerimizden, karmamızdan, DNA’larımıza taşıdığımız, duygu ve düşüncelerimiz biz farkında olmadan bilinçaltımızda kendine köklü yer bulmuştur. Ebeveynlerimiz tarafından dogmatik yetiştirilmemizden kaynaklanan düşünceleri, blokajları, sorunları, çatışmaları, tartışmaları, kabul etmediğimiz durumları, zihnimizde yaşatırız. Biz ise bunların geçtiğini ve artık etkilenmediğimizi düşünürüz. Fakat hala zihnimizde, hücrelerimizde acı, bedenimizde onlarla birlikte yaşıyoruzdur. Önemsemediğimiz temizlemediğimiz için anlam veremediğimiz şekilde yaşamımızın her anında tekrar tekrar karşımıza çıkar.

Yol haritamızda dolunay etkisini yoğun gösterdiği konularla ilgili olarak zorlanma yaşatır. Kimler zihninde hangi konuyu gezdiriyor ve sorun yaşıyorsa o konu ile ilgili baskı yaşatır.
Biz istersek değiştirebiliriz. Göz ardı etmez fark edebilirsek, bilinçaltımızdaki temizliği yapar, yolumuzdaki engelleri sevgiyle aşabilir kendi yolumuzda özgürce ilerleyebiliriz.

KOÇ

İşiniz, mesleğiniz, kariyeriniz, itibarınız, sosyal statünüzde sorumluluklarınızın bilincinde olarak, duygularınızı arka plana atar sadece geleceğe odaklanırsınız. Gözünüz zirvededir. Hedefiniz e ulaşmak için de acımasız, sert, katı, ciddi, soğuk, fazla otoriter davranışlar sergileyebilirsiniz. İşkolik olabilir, etrafınızda ki kişilere sürekli sorumluluk yükleyebilirsiniz.

Bu da etrafınızda antipatik görünmenize sebep olabilir. Sevilmediğinizi ve takdir edilmediğiniz düşünüyor olabilirsiniz. Tüm tavırlarınız ise toplum tarafından saygı, sevgi ve onay görmek için olabilir. Bu da çocukluk yıllarınızda onaylanmadığınız için içinizde oluşan güven eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Diğer yandan da bilinçaltınızda sergilediğiniz tavırların başarı için olduğunu nasıl olsa başarı elde ettikten sonra insanların düşüncelerinin değişeceğini ve sevileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız işler, başlayacağınız projeler uzun vadede kalıcı olur.

Kariyerinizi etkileyecek bitişler, sonlanmalar, da yaşayabilirsiniz. Elinizdeki işinizi, projenizi, bitirmek olabilir, ya da iş yerinizde otoritelerde bir sonlanma meydana gelebilir. Planlarınız, projeleriniz sonuçlanabilir. İdareci ve otoriter kişilerle görüşmeleriniz olabilir.
Aile içerisinde duygularınızın etkisinde davranırsınız. Çok hassas olursunuz . Sığınılacak bir liman gibi görürsünüz. Kendinizi güvende ve korunuyor hissedersiniz. Duygularınızı ebeveynlerinizle beslersiniz. Sevgi, destek, güvenlik, duygusal ihtiyacınızı karşılarsınız. Duygularınızı abartabilirsiniz. Hassaslığınızın dozunu artıracağı için her şeye kırılabilir, incinebilir içinize kapana bilirsiniz.

Bu tür tavırlarınız kardeşleriniz, komşularınız , genç akrabalarınız, toplum tarafından antipatik görünmenize sebep olabilir. Zihniniz sürekli meraklı ve yeni şeyler öğrenmeye başlangıçlar yapmaya açık. Bir çok alana yayılabilirsiniz. Bu da kararsızlığınızı doğurur. Davranışlarınızı kontrol altına almanız doğrultusunda yazma, araştırma, iletişim, yaratıcı fikirleriniz sayesinde avantajlar elde edebilirsiniz.

Kariyer ve aile içi davranışlarınızı dengelemelisiniz. Dolunay bilinçaltınızda mesleğiniz, kariyeriniz ile ilgili temizlik yapmanız için sizi zorluyor. Davranışlarınızı belli bir dengeye oturmalısınız. aile ilişkilerinizde, kariyerinizde köklü ve kalıcı değişiklikler yapabilirsiniz.

BOĞA

Dini, ruhsal, felsefe, ilahiyat, hayaller, kanunlar, bilimsel konular, hayat görüşleriniz dış ticaret, yabancı ülke insanları, yabancı ülkeler, uzun yolculuklar hakkında fikirlerinizde duygularınızı arka plana atarsınız. Daha acımasız, sert, katı, görüşlerinizi belirtir, bu şekilde de davranabilirsiniz. Bu konular ile ilgili çalışmalarınızı sonuca ulaştırabilirsiniz. Fikirlerinize güvenilmesini, saygı görmeyi istersiniz. Bunun için otoriter bir tavır sergileyebilirsiniz.

Bu tür tavırlarınız maddi koşullarınızı, gelirinizi, giderinizi, kişisel itibarınızı etkileyebilir. Maddi kazanımlarınız için sürekli araştırma yapıp yeni olanaklar bulmaya çalışabilirsiniz. Bir çok alana yayılabilirsiniz. Bu da kararsızlığınızı getirir. Davranışlarınızı kontrol altına almanız sizin hayrınıza alacaktır.

Kardeşler, komşular ve genç akrabalarınızda daha duygusal davranışlar içerisinde olabilirsiniz. Hassas, kırılgan bir yapı oluşturursunuz. Kendinizi güvende ve korunuyor hissetmeniz için buna ihtiyacınız vardır. Sıkıldığınız, daraldığınız an kendinizi kardeşlerinizin, komşularınızın, akrabalarınızın yanında olmak isteyebilirsiniz. Sevgi, destek, güvenlik, duygusal ihtiyacınızı bu şekilde karşılarsınız. Dolunay olumsuz duygu ve düşüncelerinizi ve tamamen değiştirip, temizlemeniz için zorluyor. İlişkileriniz düzeliyor, dengeye geliyor.

İKİZLER

Ortağınızdan , eşinizden elde ettiğiniz gelirlerde, ödemelerinizde acımasız, sert, katı, karşınızdaki kişinin halinden anlamayan, tavırlar sergileyebilirsiniz. Fazla otoriter olmanız antipatik görünmenize sebep olabilir. Banka, kredi, vergiler, sigorta, nafaka, miras, sigorta, ile ilgili uzun zamandır sonlandıramadığınız durumlar sonuca ulaşabilir.

Bu tür tavırlarınız kişiliğinizi, çevreniz ile iletişiminizi, duygusallığınızı, refahınızı, mutluluğunuzu, sağlığınızı, canlılığınızı, etkileyebilir. Sürekli yeni kişiler tanımak isteyebilirsiniz. Fakat bir süre sonra sıkılırsınız. Kalıcı ilişkiler kuramazsınız. Sürekli yeni birileri ile tanışma merakınız ilişkilerinizi yüzeyselleştirir. Kişisel itibarınızı etkileyebilir. Davranışlarınızı kontrol altına almanız sizin hayrınıza alacaktır.

Para konularına gelince birden duygusallaşabilirsiniz. Kendinizi güvende ve korunuyor hissetmeniz için buna ihtiyacınız vardır. Ailenizden destek görüyor olabilirsiniz. Fakat hassaslığınızı abarttığınız an kendi kendinize kırılabilirsiniz. Sevgi, destek, güvenlik, duygusal ihtiyacınızı bu şekilde karşılarsınız.Dolunay eşinizin, ortağınızın, partnerinizin parası, krediler, ödemeler, borçlarınız ile ilgili yaşamanız gereken açılımlarınız, farkındalığınızı artırmak için zorluyor.

YENGEÇ

Ortağınız , eşiniz, partnerinize karşı acımasız, sert, katı, kuralcı, soğuk karşınızdaki kişinin halinden anlamayan, tavırlar sergileyebilirsiniz. Eşiniz, partneriniz, ortağınız tarafından sevilmediğinizi , saygı görmediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Siz ise kendinizi kabullendirmek için davranıyor olabilirsiniz. Düşüncelerinize saygı göstermelerini, size güvenmelerini istersiniz.

Mistik, spiritüel konuları öğrenme isteğiniz bu doğrultuda hedeflerinizi saklayabilirsiniz. Bu da Fikirlerinizin değer görmeyeceği düşüncenizden kaynaklanır. Bu da eş, partner, ortak ile iletişiminizi, etkileyebilir.

Kendinizi, kişiliğinizi, yeteneklerinizi, isteklerinizi, hayattaki amacınızı ortaya koyma konusunda aşırı duygusallaşabilirsiniz. Abartmamalısınız, yaşam gücünüz düşebilir. Dikkat emelisiniz çünkü dolunayda sizi ancak siz motive edebilirsiniz, bunun için de sizi zorlar. Refahınızı, mutluluğunuzu sizden başkası artıramaz. Eyleme geçmek de hayattaki 1.plandaki amacınızı gerçekleştirmek de sizin elinizde. Zekanızı, canlılığınızı, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı birleştirmelisiniz. Yengeçler için çok verimli bir dönemdir. Geliştirdiğiniz hobilerinizden gelir elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz gelirleri yatırıma dönüştürebilirsiniz.

ASLAN

Emek verdiğiniz çalışmalarınız ile ilgili yoğun çalışmalara girebilirsiniz. Abartıp işkolik olabilirsiniz. Çalışanlarınıza karşı acımasız, sert, katı, kuralcı, soğuk, tavırlar sergileyebilirsiniz. Ayrıca fazla otoriter olmanız antipatik görünmenize sebep olabilir. Sevilmediğinizi , saygı görmediğinizi düşünüyor olabilirsiniz.
Günlük işlerinizi rayına oturtabilirsiniz. İşinizle ilgili sonlanma yaşayabilirsiniz. Tayin olabilir ,görev değişikliği olabilir. Hastalığınız ile ilgili sonuçlar alabilirsiniz, varsa tedaviniz bitebilir. Sağlığınıza dikkat emeniz gerekebilir.

Çekingen tavırlar sergileyerek mümkün olduğu kadar arka planda kalmayı tercih edebilirsiniz. Kendinizi, ortaya çıkarmak ve insanların dikkatini çekmek istemeyebilirsiniz. Çekingen, korkak melankolik tavırlar sergileyebilirsiniz. Gizemli konulara ilgi duyabilirsiniz. Duygusallığınız doruklarda olup kendinizi bırakıp başkalarını daha çok düşünüyor olabilirsiniz. Açık ve net olmanızda fayda vardır. Duygularınızı, düşüncelerinizi testten geçirip kendinizi tekrar tekrar keşfedeceğiniz bir dönemdesiniz. Gezegenleriniz zihinsel temizlik yapmanız konusunda uyarıyor.

BAŞAK

Çocuklarınıza, flörtünüze, hatta kendinize hobilerinize, işlerinize, eğlencelerinize, karşı acımasız, sert, katı, kuralcı, soğuk, tavırlar sergileyebilirsiniz. Çocuklarınız tarafından sevilmediğinizi , saygı görmediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Siz ise onların sevgisini kazanmak için böyle davranıyor olabilirsiniz.
Flörtünüz, çocuklarınız eğlenceleriniz, hobileriniz ile ilgili konuları sonuçlandırabilirsiniz.

Arkadaşlarınız, içinde bulunduğunuz gruplar, sosyal yaşamınızdaki kişiler ile duygusal davranışlar içerisinde olabilirsiniz. Hassas, kırılgan bir yapı oluşturursunuz. Kendinizi güvende ve korunuyor hissetmeniz için arkadaşlarınıza, çevrenize ihtiyacınız olabilir. Sıkıldığınız an arkadşalarınızın yanında olmak isteyebilirsiniz. Görüşmeleriniz , toplantılarınız, ziyaretleriniz artabilir.

TERAZİ

Ebeveynlerinize karşı soğuk, sert, kuralcı, fazla otoriter davranabilirsiniz, yüklendiğiniz sorumluluklardan yorulabilirsiniz. Duygularınızı kaybeder komutlarla hareket edersiniz. Her zaman planlı, programlı, disiplinli olmanız istenebilir. Bu da size rahatsızlık verir, duygusal boşluklar oluşturur. Evde sorunlar yaşayabilirsiniz. Sürtüşmelere dikkat etmeli sakinliğinizi korumalısınız. Huzurlu bir yuva kurma ihtiyacında olabilirsiniz. Ani bitişler yaşayabilirsiniz. Taşınma durumlarınız gerçekleşebilir. Uzun mesafede iletişim kurduğunuz bir yer olabilir. Yabancı ülke olabilir. Uzaklaşmak her şeyi arkada bırakıp gitmek isteyebilirsiniz.

Mesleğinizde, kariyerinizde duygusallığınız ön plandadır. Sosyal statünüzde, işverenler, yöneticiler, iş ile ilgili yeteneklerinizde karar verirken duygusal davranırsınız.
Dolunay aileniz ile ilgili geçmişte yaşadığınız, yaşattığınız bilinçaltınızda ne varsa temizlemeniz, farkındalığınızı artırmak için baskılıyor. İlişkilerinizi düzeltme, değiştirme zamanı. Büyük bir değişim, dönüşüm sürecine giriyorsunuz.

AKREP

Kardeşler, komşular, yakın akrabalarınız ile ilgili tüm ilişkilerinizde acımasız, mesafeli, otoriter, halden anlamayan tavırla davranabilirsiniz. Bu da ilişkilerinizi zorlar Ayrıca fazla otoriter olmanız antipatik görünmenize sebep olabilir. Sevilmediğinizi , saygı görmediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Tüm tavırlarınız ise saygı, görmek, kendinizi kabullendirmek için olabilir.İlişkilerinizde ani kopuşlar bitişler yaşayabilirsiniz.

Dolunayın etkisi ile Web siteniz varsa yoğun çalışmalar içerisine girebilirsiniz, farklı kişiler, topluluklarla iletişiminiz artabilir. Danışmanlık yapabilirsiniz. Yazışmalarınız, raporlarınız, araştırmalarınız hız kazanabilir. Yazdığınız kitap, şiir, makaleleriniz varsa paylaşımda bulunabilirsiniz. Olumlu gelişmeler sonucunda hakkınızda konuşmalar duyabilirsiniz. Yeni bir web sitesi açabilirsiniz. Kısa seyahatleriniz artabilir. Çevreniz tarafından tanınan bilinen biri haline geliyorsunuz. Kariyerinizi etkileyecek iş teklifleri alabilirsiniz. Topluma faydalı hizmetlerde bulunuyorsunuz. Yurt dışı yolculuklarınız, yabancı ülkelerle, kişilerle bağlantılarınız olabilir.

Din, ruhsal konular, ilahiyat, ile ilgili duygusallıklar yaşayabilirsiniz. Sık sık ve mesaj dolu duygusal, ruhsal anlamlı rüyalar görebilirsiniz. Hayalleriniz, öngörüleriniz bilgeliğiniz artabilir.

YAY

Gelirleriniz, yatırımlarınız, birikimleriniz, harcamalarınız konusunda katı olabilir cimri, fazla kontrolcü olabilirsiniz. Borç verdiğiniz paralarda, kar ya da zararınızı düşünerek hesapçı, olabilirsiniz. Yardımcılarınız, sizi destekleyen akrabalarınıza karşı acımasız çıkarcı davranabilirsiniz. Ani bitişler, kopuşlar yaşayabilirsiniz. Bir anda maaş bağlanabilir, ya da kesilebilir, miras kalabilir.

Aldığınız borçlarınız, ödemelerinizde ailenize, ebeveynlerinize karşı daha duygusal davranabilirsiniz. Duygularınızla hareket edersiniz. Dini, ruhsali, mistik konulara da fazla harcama yapmış olabilir bu konularda eğitim almış olabilirsiniz. Gönüllü eğitim vermiş de olabilirsiniz. Refahınızı, zenginliğinizi düşünürsünüz. Bilinçaltımızda para baba ile ilişkilendirilir. Dolunay da bilinçaltımızdan temizlenmesi için zorlar. Temizlediğimiz taktirde gelirlerinizi dengeleyebilir artırabilirsiniz. Farklı gelir alternatifleri keşfedebilirsiniz. Gelirlerinizi yatırım olarak değerlendirebilir, biriktirebilirsiniz.

OĞLAK

Kişiliğinize kendinize haksızlık ediyor, duygusallığınızı bir kenara bırakıp çok sert, katı kurallar koyuyor otoriter davranıyor, planlı programlı olmak için zorluyor olabilirsiniz. Bu da yeteneklerinizi, düşünme kabiliyetinizi, zekanızı, sağlığınızı, canlılığınızı, isteklerinizi, eyleme geçme duygunuzu baskılıyor olabilir. Refahınızı, mutluluğunuzu, huzurunuzu sınırlandırıyor olabilirsiniz.

Diğer taraftan eşiniz, partneriniz, ortağınıza karşı mantığı bırakıp duygusal hareket ediyor olabilirsiniz. Kontratlar, anlaşmalar alacağınız tüm kararlarda mücadele etmeyip duygusal kararlar alıyor olabilirsiniz. Bir anda bitişler, kopuşlar yaşayabilir başka biri haline gelebilirsiniz.
Dolunay duygularınızı, düşüncelerinizi kökten temizlemeniz, değiştirmeniz kişiliğiniz ile ilgili farkındalığınızı artırmanız için zorluyor. Bilinçaltınız temizleniyor. Tam bir arınma sürecine giriyorsunuz çok iyi değerlendirmelisiniz. Biraz gergin stresli olabilirsiniz. Dua, meditasyon, olumlama yaparak sürecinizi rahat geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

KOVA

En büyük düşmanınız yine kendinizdir. Geçmişte ki eylemlerinizin acısını çekerisiniz. Çok yoğun çalışmalar içine girip kendinizi sıkıntıya sokar ve zorlarsınız. Çok önemli biri olmak, insanlar tarafından fark edilmek, tanımak için kaba, katı, sert, otoriter davranışlarda bulunabilirsiniz. Bu da çevreniz tarafından farklı algılanmanıza sebep olabilir. Tehlikeleri kendinize çekebilirsiniz. Dolunay duygu ve düşünceleriniz, zihninizde tamamen temizlik yapmanıza ve ruhen, bedenen arınmanıza yardımcı oluyor. Mistik konularda daha aktif ve üretken oluyorsunuz. Enerji ve duygusal olarak yenileniyorsunuz.

BALIK

Arkadaşlarınız, içinde bulunduğunuz gruplara, çevrenize otoriter, acımasız, sert, davranabilirsiniz. Takım çalışmalarında, dernek gibi grup faaliyetlerinde sorunlar, gerginlikler yaşayabilirsiniz. Fazla sorumluluklar alabilirsiniz.

Dolunayın etkisi ile arkadaşlarınız, sosyal ortamlarınız, içinde bulunduğunuz gruplarda tamamen değişiklik yapıyorsunuz. Yaşamış olduğunuz olaylarda bilinçaltından temizliyor, farkındalığınız artıyor ve açılımlar yaşıyorsunuz. Birçok arkadaşlığınız bitebilir, aniden yeni arkadaşlık, dostluklarınız başlayabilir. Olduğundan daha farklı bir çevreniz oluşabilir.

Yolunuz her zaman aydınlık, kalbiniz sevgi ve ışıkla dolsun………

Zeynep ENZİN

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply