Balkabağı ile Neme Doymuş Ciltler

0

balkabagi 1 Balkabağı ile Neme Doymuş Ciltler

Cilt, kışın daha da kurur ve yıpranmaya meyillidir. Kışın soğuk hava koşullarından yorulan cilde bakım yapmak için şimdi doğru bir zaman. Hem dönemsel hem de genel anlamda kuruluk problemi yaşıyorsanız “BALKABAĞI” bitkisi tam size göre. Cilde pürüzsüzlük ve parlaklık sağlayan balkabağı özü ile derinlemesine nemlendirme yapabilirsiniz. Beta Karoten, A, C, E vitaminleri içeren balkabağı, hakikaten de cildinize nem terapisi yapacak.

2014 Bakım ve Güzellik Fuarı’nda geçen sene olduğu gibi bu sene de yerini alan MATCH Cosmetics, distribütörlüğünü üstlendiği Organique markasının Balkabağı serisini tüketicilerin beğenisine sunmuş. Yeni seri olarak benim de hemen dikkatimi çekti. Firma Yetkilisi Berrin Hanım ise “nem diyince aklınıza bu ürün gelsin” diyerek etkili bir öneride bulunuyor bana. Bunun üzerine özellikle nemlendirici maskesini (balkabağı özlü hidrolipid köpük maske) alıp kullanmaya başladım. Gerçek manada performansı yüksek bir ürün.Biraz bolca krem şeklinde yüzünüze, isterseniz bir miktar boyununuza da sürüp bekliyorsunuz bir 20 dakika kadar. Sonra durulamanıza gerek yok, kalan nemliliği hafif şekilde silmeniz yeterli. Kuru ciltlerin doğal içerikli bir çaresi diyebilirim. Cildi güzel nemlendiriyor, dolayısıyla gerginlik ortadan kalkıyor ve cildin esnekliği artıyor.

Balkabağı serisi üçlü adımdan oluşuyor. Glikoz özlü su yosunu maskesi, Balkabağı özlü Hidropilid köpük maske ve balkabağı özlü nemlendirici krem…

balkabagi 2 Balkabağı ile Neme Doymuş Ciltler

Ürünleri ve etkilerini daha yakından tanıyalım

BALKABAĞI & GLİKOZ ÖZLÜ SU YOSUNU MASKESİ

Su yosunu; amino asitler, karbonhidratlar, proteinler ve diğer elementler gibi organik bileşenler yönünden oldukça zengindir. Su yosunundan elde edilen maskeler cildi toksinlerden arındırır, iltihabı azaltır, cilt tonunu düzenler ve cilt yüzeyini pürüzsüz hale getirir. Yapısı su yosunu ve glikozdan meydana gelen bu soyulabilen maskenin formülü balkabağı özleriyle zenginleştirilmiştir ve hassas, nem ihtiyacı olan, mat, yorgun ve pul pul görünümü olan ciltlere tavsiye edilmektedir. Balkabağı özü; cildi aktif bir şekilde nemlendiren, nemi ciltte hapseden, cilt tonunu iyileştirici ve yaşlanma sürecini yavaşlatıcı etkiye sahip şeker, vitaminler, karatenoid, protein, mineral ve aminoasit kaynağıdır. İçerisine eklenen şeker, maskenin yumuşatıcı özelliğini zenginleştirirken, cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirerek size ipek gibi bir cilt sunar.

Kullanım şekli: Poşet içerisinde bulunanları, homojen bir hal alana kadar 50 ml ılık suyla karıştırın ve daha önceden temizlediğiniz yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Yaklaşık 15-20 dk sonra maskeyi tamamen soyun ve arta kalanları bir temiz bir bezle silerek temizleyin.

BALKABAĞI ÖZLÜ HİDROLİPİD KÖPÜK MASKE

Nemlendirici, köpük gibi yumuşak dokulu hafif yapıdaki bu yüz maskesi, nemsiz ve kuru ciltlerin tedavisi için önerilmektedir. Cildinizin nem ve esneklik seviyesinde önemli bir artış sağlamak için sinerjik bir etki oluşturacak şekilde bir araya getirilen bu aktif bileşenlerin bir arada bulunması, ciltteki suyun buharlaşmasını önler ve aşırı kuru ciltlerin hidrolipid dengesini düzenler. Hassas formülü sayesinde, durulama gerektirmeden kolaylıkla uygulanabilir. Maskenin haftada 1-2 kere, akşamları kullanılan krem yerine uygulanması önerilmektedir.

Aktif Bileşenler:

1-Balkabağı özü – vitaminler, karotinoidler, proteinler, mineraller ve amino asitler yönünden zengindir. Glikoz ve fruktoz cildi nemlendirir ve suyun hücrelerin arasındaki boşlukta buharlaşmasını engellemek için koruyucu bir tabaka oluşturarak suyu ciltte hapseder. Beta-karoten ve A, C, E vitaminleri, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan bir antioksidan karışımıdır. Bu özler aynı zamanda, cilde pürüzsüzlük ve parlaklık sağlayan bir uygulama olan peelingin etkisini harekete geçiren enzimlerin kaynağıdır.

2-Kırmızı su yosunu/ deniz kadayıfı – “plantsilicon” denilen kırmızı su yosunu birçok vitamin, protein, mineral ve karotenin kaynağıdır. Kuru ciltleri yumuşatır, nemlendirir, esneklik sağlar ve tahrişi önler.

3-Shea Butter (karite yağı) – Shea fındıklarından elde edilir, cilt tarafından reddedilmez, kolayca emilir. Cildi besler, yeniler. Erken yaşlanma etkilerini gideren doğal bir UV filtresidir.

4- Susam, avakado, üzüm yağları:- hücreler arası güçlendirme etkisi yaratan değerli bitki yağlarının karışımıdır. Yağlar nem seviyesini artırır, ciltteki pürüzleri giderir, cildinize ipeksi bir yumuşaklık kazandırır.

5- Betain bitkisi – doğal bir aminoasittir, güçlü bir nem vericidir ve transepidermal su kaybını azaltır, kuruluk belirtilerini gidermeye yardımcı olur. Cilde pürüzsüz, ipeksi bir yumuşaklık verir.

6-E Vitamini – etkin bir antioksidandır, oksidatif strese ve cildin erken yaşlanmasına karşı koruma sağlar. Tahrişi azaltır, yenilenme sürecini hızlandırır.

7-Skualen – zeytinyağından elde edilir, hidrolipid bariyer oluşturmaya yardımcıdır, cilde düzenli nem sağlar. Yaşlanma karşıtı, güçlü bir antioksidandır.

8-Betasitosterol – fitosterol yapı itibariyle hücreler arası bağın yağ oluşumuna benzer. Cilt bünyesinde üretilme özelliği vardır. Yağ bariyerini güçlendirir, suyun buharlaşmasını önler.

Kullanım şekli: önceden enzim peelingiyle bakıma hazırladığınız cildinize eşit şekilde uygulayın. 20 dakika sonra cilt tarafından emilmeyen sıvıyı nazikçe silin.

BALKABAĞI ÖZLÜ EKSTRA NEMLENDİRİCİ KREM

Hafif yapılı, uzun süre nemi hapseden eko-krem aktif formülüyle susuz, mat ve yorgun ciltleri baştan sona nemlendirir. Ürün yapısı, cildin katmanlarında etkin bir nemlendirme sağlamaya yardımcı olan çok miktarda doğal aktif bileşen içerir. Aynı zamanda, suyun hücreler arası boşluktan buharlaşmasını önler, cilt tonunu düzenler, cildin yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Krem ciltteki gerginliği azaltır, size yumuşak, ışıldayan bir cilt sunar. Ayrıca, cildinizi kaplayan hassas, ipeksi tabaka size uzun süreli rahatlık sağlar. Kremin, hoş, tazeleyici bir kokusu vardır ve sahip olduğu yağsız yapı sayesinde hızla emilir. Gündüz ve gece kullanımına uygundur, makyajınızın altına iyi bir baz oluşturur.

Aktif Bileşenler:

1-Balkabağı özü – vitaminler, karotinoidler, proteinler, mineraller ve amino asitler yönünden zengindir. Glikoz ve fruktoz cildi nemlendirir ve suyun hücrelerin arasındaki boşlukta buharlaşmasını engellemek için koruyucu bir tabaka oluşturarak suyu ciltte hapseder. Beta-karoten ve A, C, E vitaminleri, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan bir antioksidan karışımıdır. Bu özler aynı zamanda, cilde pürüzsüzlük ve parlaklık sağlayan bir uygulama olan peelingin etkisini harekete geçiren enzimlerin kaynağıdır.

2-Düşük molekül ağırlıklı Hyalüronik Asit- bu asit cilde ihtiyacı olan nemi sağlar, HA bir molekülü yaklaşık 250 su molekülüyle bağlar. Kolajen ve elastinin içerisinde kendini yenileyebildiği bir ağ oluşturduğu yer olan derinin alt katmanlarına nüfuz eder, derinin üst katmanının yenilenme sürecini hızlandırır, cildi pürüzsüzleştirerek yumuşatır ve ciltte meydana gelen soyulmaları önler.

3-Kırmızı su yosunu/ deniz kadayıfı – “plantsilicon” denilen kırmızı su yosunu birçok vitamin, protein, mineral ve karotenin kaynağıdır. Kuru ciltleri yumuşatır, nemlendirir, esneklik sağlar ve tahrişi önler.

4-E Vitamini – etkin bir antioksidandır, oksidatif strese ve cildin erken yaşlanmasına karşı koruma sağlar. Tahrişi azaltır, yenilenme sürecini hızlandırır.

5-Avokado yağı – gerekli yağ asitlerinin, vitaminlerinin potasyum ve kalsiyumun kaynağıdır. Yağ katmanını yeniden yapılandırır, ciltteki su kaybını engeller, cildi pürüzsüzleştirir ve yenilenmesini sağlar.

Kullanım şekli: günlük kullanıma uygundur, sabah ve akşamları temiz ve kuru cilde uygulanır.

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply