Başak Burcunun Hastalıkları ve İyileştirici Olumlamalar

0

Astrolog Zeynep Enzin’in burçların hastalıklarla ilişkisi ve olumlamalar konulu yazı dizisi Başak Burcu ile devam ediyor.

Başak Burçları Hangi Hastalıklara Yatkın?

Göğüs sorunları, kol ve omuz sinirleri problemleri olabilir. Karın bölgesi, Bağırsaklar, karaciğer, pankreas, safra kesesi,  sindirim ve merkezi sinir sistemleri hassastır. İnce ve kalın bağırsakları problem yaratır. Gaz ve dışkılama sisteminde sorunlar görülür. Apandisit de bu burcun ilgi alanı içindedir. Psikomatik hastalıklar görülür. Hastalık hastası olabilirler. Aşırı titizlikten dolayı sinirsel kökenli yaralar, tırnak iltihaplanması, çıbanlar gibi çeşitli  rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı, ayakları üşütünce mide yanması, hazımsızlık, gaz rahatsızlıkları olur.  Evhamlı oluşları ülsere neden olabilir, karasevda hastalığına da tutulmaları mümkündür. Başakların  bünyesi güçlü değildir fakat sağlık kurallarına, temizlik ve beslenmelerine dikkat ettikleri için sağlıklı olurlar. Hastalık konusunda aşırı titizlenirler.

Göğüsler: Anneliği, şefkati ve beslemeyi simgeler.

Olumlama: Kusursuz bir denge içinde besliyor ve besleniyorum.

 Göğüs sorunları : Kendini beslemeyi reddetme. Kendinden başka herkese öncelik tanıma.  Kendini önemsememe, ikinci plana atma. Aşırı annelik, aşırı korumacılık, aşırı baskıcı olma.

Olumlama: Ben  her halimle önemli olduğumu biliyor ve inanıyorum. Önemli olduğum için kendimi takdir ediyorum ve şükrediyorum. Ben her halimle  değerliyim. Değerli olduğumu kabul ediyor ve inanıyorum. Her halimle değerli olduğum için kendimi takdir ediyorum ve şükrediyorum.  Kendimi sevgi ve coşkuyla besliyorum. Başkalarının da kendileri olma özgürlüğüne saygı duyuyorum. Hepimiz güvende ve özgürce yaşıyoruz.

Omuzlar: Yaşamdaki deneyimlerimizi keyifle yaşayabilme yeteneğimizi simgeler. Bazen farkında olmadan davranışlarımızla yaşamımızı zorlaştırırız.

Olumlama: Deneyimlerimizin neşe dolu ve sevecen olmalarına izin vermeyi seçiyorum.

 Kollar: Yaşamın deneyimlerini kucaklama kapasitesini ve yeteneğini simgeler

Olumlama: Yaşadığım tüm deneyimleri kolaylıkla zevkle ve sevgiyle kucaklıyorum.

 Karın ağrıları: Korku nedeni ile başlamış bir olayı durdurmak.

Olumlama: Yaşamın akışına güveniyorum. Güvendeyim.

 Karaciğer: Öfke ve ilkel duygularımızın merkezidir.

Olumlama:  Sevgi, huzur, mutluluk neşe içinde yaşıyorum  ve bu durumun  tadını çıkarıyorum. Seviyorum, seviliyorum. Hayatta tüm güzellikleri fark ediyorum, dolu dolu yaşıyorum.

Karaciğer sorunları: Sürekli şikayet etmek, kendini kandırmak, haklı çıkmak için sürekli başkalarını suçlamak. Kendini kötü hissetmek.

Olumlama: Yüreğimi açarak yaşamayı seçiyorum. Baktığım her yerde sevgiyi, mutluluğu görüyorum. Hayatı neşe ve huzur dolu olarak görüyorum. Her şey mükemmel  ve ben şükrediyorum. Hiçbir şey bana karşı değil. Tüm hayat hizmetimde, ve benimle uyum içinde.

 Bağırsaklar : Emme, sindirme, hazmetme, sonucunda gereksiz olan kısımları  kolayca çıkarma.

Olumlama: Bilmem gereken her şeyi kolaylıkla alıyor ve hazmediyorum. Geçmişi neşe içinde terk ediyorum. Geçmiş geçmişte kaldı ben bu günü neşe içinde huzurla yaşıyorum.

 Kolon: Geçmişten bir türlü kopamamak. Geçmişten kurtulmaktan korkmak.

Olumlama: Artık gereksinimim olmayan şeylerden kendimi kolaylıkla kurtarıyorum. Geçmiş geçmişte kaldı ve ben özgürüm. Geçmişi rahatça ve kolaylıkla bırakıyorum. bu günümü güvenle, huzurla yaşıyorum. Yeniyi sevinçle karşılıyor ve kabul ediyorum.

Bağırsak sorunları: Eski ve gerek duyulmayan şeylerin atılmasından korkmak.

Olumlama: Kendimi kolayca eskiden kurtarıyor ve coşku ve sevinçle yeniyi kabul ediyorum.

Pankreas: Yaşamımızdan aldığımız tadı keyfi, simgeler.

Olumlama: Yaşamdan tat alıyorum.  Sağlıklıyım, mutluyum, huzurluyum.

 Safra taşı: Acı, katı düşünceler, dar görüşlülüğü, lanetlemeyi simgeler.

Olumlama: Geçmişten, kendimi kurtarıyorum geleceğe güvenle bakıyorum. Geçmiş geçmişte kaldı.  Yaşam çok güzel, ben de öyleyim. Yaşamın bana kattıklarına sevgiyle bakıyorum.

 Gaz sancıları: Korkuyu, kabullenemediğimiz, hazmedemediğimiz düşünceleri simgeler. bu düşüncelere ise sıkı sıkı bağlanma sonucu oluşur.

Olumlama: Rahatlıyorum ve yaşamın tüm benliğimi sarmasına izin veriyorum.

Dışkıyı kontrol edememe: Duyguların patlaması. Duyguların yıllarca kontrol edilmesi.

Olumlama:  Duygularımı ifade etmenin bir zararı olmadığını biliyorum. Kendimi seviyor ve değer veriyorum. Ben kendime olduğum gibi değer veriyorum.

 Yaşam korkusu taşıdığımızı, yapılan iyilikleri engellediğimizi gösterir.

Olumlama: Güvendeyim kendimi  rahatlatıyor, düşüncelerimi esnetiyor  ve yaşamın neşe ve zevkle bana akmasına  izin veriyorum.

Uzman Astrolog Zeynep Enzin

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply