Besleyici Gece Kremi Nasıl Hazırlanır?

0

Besleyici Gece Kreminizi Kendiniz Hazırlayın…

besleyici gece kremi kakao 300x163 Besleyici Gece Kremi Nasıl Hazırlanır?

Cildimize derinlemesine nüfus eden ve cilt hücrelerinin onarıldığı zaman dilimi uyku zamanlarımızdır. Gece 23:00- 02:00 arası vücudumuz büyüme hormonu salgıladığından, bu zaman dilimini uykuyla geçirmek önemlidir. Dolayısıyla derinlemesine cilt bakımlarımız da akşam yatmadan önce olmalı, uyku sırasında kendini yenileyen ve toparlayan cilde doğru ürünlerle destek vermeliyiz. Doğal yağların gücünden ilham alınarak hazırlayacağımız besleyeci gece kremi ile cildimize sağlık, pürüzsüzlük katabilir, cildimizin hücre DNA’sını koruyabiliriz.

İşte Besleyici Gece Kremi Tarifi…

havuc Besleyici Gece Kremi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

20 gr kakao yağı (katı ve beyaz halde olanlar)

2 ampul e vitamini

2 çay kaşığı kabak çekirdeği yağı

1 çay kaşığı havuç yağı

Hazırlanışı:

Kakao, benmari yöntemi ile eritilir. Eriyik hale geçen kakao yağının içine e vitamini, kabak çekirdeği yağı ve havuç yağı ilave edilir. Elde edilen krem kapalı kapta, serin yerde 1 hafta saklanabilir. İstenildiği zaman gece yatmadan önce uygulanabilir.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply