Beyran Çorbası Nerede İçilir

0

Şifa Veren Beyran Çorbası  

Türk Mutfağı’nın en eski lezzetlerindendir Beyran Çorbası. İçen hasta olmaz derler. Kerameti; çok yüksek harlı ateşte pişirilmesinin yanı sıra içindeki kuzu eti, sirkesi, baharatı ve bol sarımsağındadır.

beyran corbasi nerede icilir 5 Beyran Çorbası Nerede İçilir 

Belki Beyrana burun kıvıranlar vardır ama bu şifa çorbayı özellikle kışın ara ara içmek gerekiyor. Kendimi yorgun, bitkin hissettiğim ve sinüslerimin dolu olduğu bir gün yolumuzu Bağcılar mevkiinde Gaziantep Günaydın Kasap Restaurant’a düşürmek zorunda kaldık. Eşim işini kaliteli yapan esnafları iyi tanır, nerede ne yenileceğini iyi bilir. Hal böyle olunca “Beyran Çorbası sana ilaç olacak” dedi ve  Beyran ile böylece tanışmış oldum. İyi ki tanışmışım diyorum.

beyran corbasi nerede icilir 4 Beyran Çorbası Nerede İçilir

Gaziantep Günaydın Kasap Restaurant’ta benim için en favori Beyran Çorbası oldu. Ara ara Beyran içmeye gidiyoruz. Sarımsak, sirke ve baharat şifasını veriyor hemen. Sinüsleriniz doluysa akmaya başlıyor, rahatlatıyorsunuz. İçindeki kuzu eti zaten çok faydalı biliyorsunuz. Bu çorba kışın bağışıklık sisteminizi sağlamlaştırıyor. Mekanda ayrıca lahmacunlar da çok lezzetli, fırın tavalarından kırmızı etle yapılanları da tavsiye ederim. Bir de bol yeşillikle servis ediliyor. O vakit her şey daha sağlıklı hale geliyor icon smile Beyran Çorbası Nerede İçilir

beyran corbasi nerede icilir 3 Beyran Çorbası Nerede İçilir

Adres: Güngören Merkez › Merkez Mahallesi, Soğanlı Caddesi, İkbal Sokak, No 13, Güngören, İstanbul / 0212 4353087

 

Afiyetler olsun, şifa olsun

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply