Bir Bardak Kırmızı Pancar Suyu, Yüksek Tansiyonunuzu 24 Saat Kontrol Altına Alıyor

0

kirmizi pancar suyu Bir Bardak Kırmızı Pancar Suyu, Yüksek Tansiyonunuzu 24 Saat Kontrol Altına Alıyor

Yüksek Tansiyona Çözüm: Kırmızı Pancar Suyu

Anavatanı Akdeniz Bölgesi olmakla beraber ülkemizin her bölgesinde yetişebilen pancar, insan sağlığına en faydalı besinler arasında önemli bir yere sahip. A, B, C ve P vitaminleri ile mineraller açısından oldukça zengin olan pancar, karaciğer rahatsızlıklarına karşı koruyucu bir rol üstlenir, vücut direncini artırır, zindelik verir, kalp ve şeker hastalıklarına yakalanma riskini azaltır, bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur. İyi bir iştah açıcıdır.

Bilinen bu özelliklerin yanı sıra son günlerde yapılan araştırmalarda pancarın bir faydası daha ortaya çıktı. Pancar suyunun yüksek tansiyonu düşürmede etkili olduğu belirlendi. Londralı bilim adamlarının çalışmalarına göre 1 bardak pancar suyu içen yüksek tansiyon hastalarının birkaç saat içinde tansiyonlarının normal seviyelere düştüğü gözlendi. Etkisi ise 24 saat.

Kaynak: Konsept Dergisi / Cilt:1 Sayı:2 Syf.5

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply