Bir Sıcak Bir Soğuk Havalara Karşı Yeşil Direnç

0

Bir Sıcak Bir Soğuk Havalara Karşı Yeşil Direnç    

Havaların hala sıcak olması, kışa girdiğimiz gerçeğini değiştirmiyor, dolayısıyla öğlen sıcağı sonrası yerini akşam serinliğine bırakan havalar, çoğu kişiye üşütme ve hatta grip olarak geri dönmeye başladı bile.

Eşim de şifayı kapanlardan biriydi, dolayısıyla ben de sallantıya girdim ve yeniden metabolizmamızı güçlendirmemizin zamanının geldiğini anladım.

Kışları C vitamini alıp hastalıklara karşı dirençli olmaya çalışırız, genelde bunun için portakal, greyfurt, limon veya nar suyu içeriz ama ben, hem direncinizi yükseltecek, hem de antioksidan görevi üstlenecek bir içecek tavsiye edeceğim size.

Bir sicak bir soguk havalara karsi Yesil direnc 7 Bir Sıcak Bir Soğuk Havalara Karşı Yeşil Direnç

İlk başta gerekenler biraz ilginç gelebilir, tadı da kimine uymayabilir ama ben hem tadına bayılıyorum, hem de yapmaya üşenmiyorum.

Yeşil Direnç için gerekenler malzemeler:

  • 1 adet Avokado
  • 1 çay kaşığı çörek otu
  • tercihe göre ½ veya 1 adet limonun suyu
  • 2 adet elma (ben ekşi yeşil elmayı tercih ediyorum)
  • ½ çay kaşığından az deniz tuzu veya himalaya tuzu

Bir sicak bir soguk havalara karsi Yesil direnc 9 Bir Sıcak Bir Soğuk Havalara Karşı Yeşil Direnç

Elmalar için katı meyve sıkacağı gerekiyor ama eğer yoksa organik elma suyu da kulllanabilirsiniz. Elma suyumuzu, soymuş olduğumuz avokadomuzu ve diğer tüm malzemeleri blendera atıp karıştırıyoruz. Bazen elmaların suyu az çıkıyor, o zaman fazladan elma kullanabilirsiniz. Ve içeceğimiz hazır. Benim kışın vazgeçilmezim.

Bir sicak bir soguk havalara karsi Yesil direnc 6 Bir Sıcak Bir Soğuk Havalara Karşı Yeşil Direnç

Avokado ve elmanın yanı sıra her zaman öve öve bitiremediğim çörekotu direncinizi yükseltir ve metabolizmanızı sağlamlaştırır. Daha önce de çörek otunun faydalarından bahsetmiştim.

Umarım sizin de hoşunuza gider ve vazgeçilmezlerinizin arasına girer.

Tansiyonu olanlar ve hamileler, tuz nedeniyle bu içecekten uzak durmalı!

 

Afiyet olsun!

Bodrum Editörü

Melis Büyükplevne

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply