Bodrum Geceleri

0

Son günlerde Bodrum’un yine revaçta olduğunu görüyoruz. Haberlere göre ünlüler akın akın buraya geliyor.Çoğu da Bodrum gecelerinde kafa dağıtıyor.Peki, Bodrum’da eğlenmek için nerelere gidilir? İşte Bodrum geceleri.

İstanbul’un Sortie ve Reina’sı gibi Boğaz kenarında bulunan koca gece kulüpleri yok demeyin. Belki boğaz manzaramız yok ama aşağıda bahsedeceğim bar ve kulüplerin fiyatları ve kalitesi genelde buralara denk.

Bodrum’a inerken solda en ünlü yerlerden birini görmeniz mümkün: Vittoria

Burası Bodrum geceleri için en tercih edilen yerlerden biri. Hem yer açısından, hem de kalitesi açısından tercih edilebilinir ancak fiyatlar çoğu yerden çok daha pahalı. VİP tarafta oturmak istiyorsanız klasik olarak şişe açtırma zorunluluğu var. Tek farkı şişenin yanında taze ve güzel meyve suları geliyor. Diğer barlarda genelde teneke kutu geliyor ve ekstra alınıyor. Vittoria’da en son bunlar dahildi.

Eğer Bodrum gecelerinde hareket arıyor ve marina tarafına doğru gidiyorsanız burada karşılaşacağınız ilk ve en ünlü kulüplerden biri Fink. Burası diğer yerlere oranla biraz daha küçük ancak hem fiyat olarak hem de kalite olarak güzel bir yer. Özellikle de devasa kırmızı avizesi yıllardır bayıldığım bir unsuru. O mükemmel avize için bile gidilir. Fotoğraf çekmeden de olmaz. Evet Bodrum geceleri merkezde bir başka…

Bodrum geceleri için yolumuza devam edersek karşılaşacağımız bir diğer bar ise Helva Bar. Helva’nın özelliği Türkçe Müzik çalıyor olması. Son zamanlarda en tercih edilen yerlerden biri diyebilirim. Fiyat olarak da diğer taraflara nazaran daha uygun olan ve eğlence açısından gayet güzel eğlendiren bu bar yazın tıklım tıklım oluyor.

Bodrum Geceleri 1 Bodrum Geceleri

Eğer Bodrum’un içindeki barlara gitmek isterseniz çeşit çok. Bodrum geceleri buralarda da bir başka. İster Tekilacılar Sokağı’na gidip yer bulma savaşı verin ama deli gibi eğlenin, ister Fora Bar gibi bilindik mekanlarda dans ederek kurtlarınızı dökün, isterseniz de Bodrum’un en ünlü yeri olan Halikarnas’a gidin. Halikarnas son iki senedir kulüp olarak Sortie benzeri bir hizmet veriyor. İçeride farklı bölümlerde oturabilir, isterseniz restoranda yemek yiyebilirsiniz. DJ performanslarının yanı sıra konserler de düzenleyen Halikarnas’ın giriş ücreti var.  Özel günlere göre bu ücret sanırım değişiyor. Ayrıca özel dans şovları ile Bodrum gecelerinin gözdelerinden olan Halikarnas güzel bir seçim olabilir.

Bodrum Geceleri 6 Bodrum Geceleri

Kulüp istemem diyorsanız White House gibi ünlü barlardan birine de gidebilirsiniz. Burada da gayet güzel eğlenebilirsiniz. Barda bazen şov ve danslar düzenleniyor. Tüm bunların dışında deniz kenarlarında sakin bir Bodrum gecesi istiyorsanız içkinizi yudumlayıp denizin tadını çıkartabileceğiniz yerler de var. Bunlardan biri de Cafe Del Mar.

Bodrum Geceleri 7 Bodrum Geceleri

Karadaki barlar sizi kesmediyse denize açılmaya ne dersiniz. İşte Bodrum gecelerinin bir diğer gözdesi Catamaran. Catamaran gerçekten de farklı bir tecrübe. Bodrum gecelerinde Denizin üzerinde eğlenmek çok farklı ve her gün yapamayacağınız bir olay. Giriş için önceden bilet almanız veya birisinin davetlisi iseniz özel bir kart ile girmeniz gerekiyor.

Bodrum Geceleri 8 Bodrum Geceleri

Bodrum’un sokaklarında yürürken kimi zaman Halikarnas, kimi zaman da Catamaran için bedava veya indirimli bilet alabilmeniz de mümkün. Oturmak istediğiniz yerlere göre şişe açtırılıyor yine. Kimi yerlerde bedava olsa da piste yakın olmak için genelde şişe açtırıyorsunuz. Bu nedenle bu tarz yerlere tek veya çift olarak gitmek yerine bir grup halinde gitmek daha avantajlı olabilir. Canınız sıkılırsa da belli aralıklarla çalışan bir bot sizi karaya geri götürüyor. Ücret de alınmıyordu. Zaten şovlar ve ortam o kadar güzel ki muhtemelen dönmek aklınıza hemen gelmeyecek…

Bodrum Geceleri 5 Bodrum Geceleri

Bodrum geceleri için Catamaran’a bir de rakip çıktı. Uzun bir zamandır aynı işlevi gören ve biraz daha lüks olan Diamond adlı kulüp de alternatif olabilir. Görünüşü gayet şık ve gidenlerin çoğu da memnun, ancak ben gitmediğim için fiyat ve yorum yapamayacağım. Gözüme kestirmiştim o ayrı! İşte böyle Bodrum geceleri…

Takipte Kalın

Bodrum Editörü Melis Büyükplevne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply