Bodrum’un En Şirini Turunç Restaurant

0

Genç Yazar Melis Büyükplevne artık endogalindan.com için yazıyor. Bodrum‘da yaşayan aynı zamanda üniversiteden arkadaşım olan Melis, Bodrum editörü olarak bizler için Muğla’nın en popüler ilçesi olan Bodrum‘u kendi gözünden anlatacak, keşif ve deneyimlerini paylaşacak.

Haydi Buyrun ilk yazısına…

Bodrum’un En Şirini Turunç Restaurant…

Geçtiğimiz günlerde Hülya ile yaptığımız eğlenceli röportaj sonrası endogalindan.com ailesine katılmak gerçekten de çok heyecan verici oldu! Öncelikle bu fırsat için teşekkür ediyorum ve ilk yazıma geçiyorum.

Uzun zamandır Bodrum’da yaşıyorum ve artık burada nerelere gidilir, neler yapılır öğrendim ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle buraya annemle ilk taşındığımız zaman işlerden yorulmuş; yemek ve kahvaltı hazırlamaya mecalimiz kalmamıştı ve doğal olarak dışarıda kahvaltı yapmaya karar vermiştik.

Arabayla etrafımıza bakınırken rastladık Turunç Restaurant’ a. Turgutreis ile Gümüşlük yolu arasında bulunan bu yer kahvaltı ve ev yemekleri için gidebileceğiniz en doğru yer. Malum artık her yerde köy kahvaltısı veriyorlar ama çoğu yer ya paranın hakkını vermiyor, ya da genelde hazır şeyler getiriyor ama burası öyle değil!

Turuncu Restaurant 1 300x300 Bodrumun En Şirini Turunç Restaurant Turuncu Restaurant 2 300x300 Bodrumun En Şirini Turunç Restaurant

Bahriye teyze, oğlu İbrahim ve eşi Ayşe ile ailecek işlettikleri bu sıcak yerde benim favorim mantı ve köy kahvaltıları. Kocaman bahçelerinde turunç ve mandalina ağaçları altında oturmak bir yana, etrafınızda gezinen hayvanlar ayrı bir hava katıyor buraya.Civcivler, hindiler, tavuklar, kaplumbağalar ve bir sürü diğer hayvanlar eşlik ediyor size.

Turuncu Restaurant 3 300x300 Bodrumun En Şirini Turunç Restaurant Turuncu Restaurant 4 224x300 Bodrumun En Şirini Turunç Restaurant

Kahvaltıda yediğiniz yumurtaları taze topluyorlar, balları kendi yapımları, domatesler organik. Daha ne diyeyim, kısacası doğallığın en doğru adresi. Çocuklar için oyun alanı, keyif yapmak isteyenlere ise hamak var. Yaz-kış açık olan bu güzel yerin kışın kapalı mekanı da var. Şehrin kaosundan bunaldıysanız, güzel bir yemek istiyorsanız haydi Turunç Restaurant’a.

Turuncu Restaurant 5 300x300 Bodrumun En Şirini Turunç Restaurant

Ayrıntılı bilgi için: https://www.facebook.com/pages/Turun%C3%A7-Restaurant/361137367242949?fref=ts&rf=257111770978606

Sevgiler,

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Bodrum Editörü Melis Büyükplevne

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply