Bodrum’da Nerede Ne Yemeli

0

Bodrum’da Nerede Ne Yemeli?

Bodrum’a geldiniz. Kaldığınız otel veya pansiyonda yemek dahil ama dışarı çıkmak istiyorsunuz. O halde nerelere gidebilirsiniz?

Öncelikle nasıl bir yer arıyorsunuz? Salaş mı? Lüks mü? Fast Food tarzı mı?

Muhtemelen gelen birçok kişi balık lokantalarına gidiyordur, bir İstanbullu olarak bunu dünyanın en saçma şeyi olarak görüyorum. İstanbul’da dünyanın en güzel balık ve deniz ürünlerini yeme şansı varken burada niye? Neyse, renkler ve zevkler tartışılmaz elbet ama eğer bu konuda ısrarcıysanız bayağı bir para harcamaya da hazırsınız demektir. Bu tarz yerlerde ne kadar Türk olsanız da turist fiyatı ödemeye hazır olmalısınız.

Muhtemelen Bodrum‘daki popüler yerleri biliyorsunuzdur zaten. Her dergide yazar ama bilmeniz gereken şey, burada yaşayanların oralara hiç gitmediğidir. Ben size hem lezzetli olan, hem de her yerde yazılıp çizilmeyen yerleri önereceğim.

barboom 300x300 Bodrumda Nerede Ne Yemeli barboom2 300x300 Bodrumda Nerede Ne Yemeli

Balık arayanlar için:

Yalıkavak Gökçebel tarafında bulunan ve Çimentepe’nin eski aşçısı Kahraman Usta’nın geçtiğimiz yıl açtığı “Barboom Restaurant&Beach” adlı yeri önerebilirim.

Mezeler ve yemekler gerçekten de çok lezzetli. Denize nazır olması da ayrı bir güzel.

Zaman zaman canlı müzik de oluyor ayrıca. İsminden anlaşılacağı üzere plajı da var. Fiyat olarak çok ucuz olmasa da tadına değecek bir yer kesinlikle. Ahtapot bacağını yemeden geçmeyin.

Et Yemekleri Sevenler için:

the hungry 300x201 Bodrumda Nerede Ne Yemeli the hunger 2 300x300 Bodrumda Nerede Ne Yemeli

Palmarina Yalıkavak’a giderseniz bir sürü bilindik yere rastlayabilirsiniz.Et deyince artık akla gelen bazı yerler var; ancak ben tüm yemeklerini beğendiğim eski adıyla “The Hunger” yeni adıyla “The Hungry”yi tavsiye edeceğim size. Ortakent’te Midtown AVM içinde yer alan bu restoran benim favorim. Ev yapımı Hamburger çeşitleri ile steak çeşitleri enfes. Eğer Kırmızı et sevmiyorsanız tavuk yemekleri de nefis.

Bunların dışında makarna çeşitleri ve özellikle de Fajitas’ları çok başarılı.

the hunger 300x225 Bodrumda Nerede Ne Yemeli

Biraz daha yazarsam tüm menüyü sayacağım zaten. Ev yapımı naneli ve çilekli limonataları ile ayrıca yazın serinlemek çok iyi oluyor. Güler yüzlü çalışanları ile benden her zaman tam not alan “The Hungry”i ısrarla tavsiye ediyorum! Belirli günlerde canlı müzikleri de var! Fiyatlar normal

Pizza ve Hamur işi Sevenler için:

Evet, Mezzaluna bir numara ama İstanbul’da veya başka şehirlerde bulamayacağınız başka bir pizzacı var burada. “Sünger Pizza”

Bilen bilir, burada en meşhur pizzacı orasıdır ve yazın yer bulmak çok zordur. Rezervasyonunuz yoksa kapıda saatlerce bekleyebilirsiniz. Pizza dışında hamur işi olarak Yalıkavak’ta bulunan ufak ve sevimli bir yeri tavsiye edeceğim. Sahil tarafında bulunan “Çökertme Restaurant”.

cokertme 300x225 Bodrumda Nerede Ne Yemeli cokertme 2 300x225 Bodrumda Nerede Ne Yemeli

Burası bir aile işletmesi, yerin salaş olması ekstra bir hoşuma gider ama çiğ börekleri ve mantısı beni benden alır. Eğer siz de benim gibi çiğ börek seviyorsanız burasını tavsiye ederim. Burada her şey ev yapımı.

Sadece sezonda açık olması bizi üzüyor ama yapacak bir şey yok.Bizler de yazlıkçılar gibi bekliyoruz o güzel yemeklerini.

Yeni tavsiyeler için takipte kalın.

Bodrum Editörü Melis Büyükplevne

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply