Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

0

Kendi Kadrajımdan Bodrum

Şu aralar aşırı sıcaktan pek dışarı çıkılmıyor, zaten her zaman söylediğim gibi Bodrum’un en güzel zamanı da sonbahar.Bazen ne kadar kelimelerle anlatsanız da gördüğünüzü karşı tarafa geçirmek tam olarak mümkün olmuyor, öyle ki fotoğraflar bile gözümüzün gördüğünü tam olarak algılayamıyor ama yine de anlatmaktan daha kolay olabilir.

Bodrum’a tatile gelenlerle ilgili fark ettiğim bir şey var. Çoğunlukla herkes bildiği yere gidiyor. Mesela kimi sevdiği bir pansiyon veya otelde kalıyor, kimi ise yazlıklarına geliyor. Gözlemlediğim en önemli şey ise hep aynı rutini takip ediyor olmaları. Genelde kaldıkları, bildikleri veya duydukları yerlere gidiyorlar ve doğal olarak gördükleri şey genelde dört duvar

Bodrumda Sonbahar 1 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü Bodrumda Sonbahar 2 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

Bodrumda Sonbahar 8 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

Bodrumda Sonbahar 11 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

 

Bodrumda Sonbahar 13 1024x768 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

İnanın bana bu doğanın gerçekten de tadını çıkartan genelde yabancılar, özellikle de sporundan vazgeçmeyen Almanlar’ı doğal alanlarda daha çok görüyorum.

Bodrumda Sonbahar 14 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

Kimi koşu yapıyor, kimi de köpeğini gezdiriyor ve bu sayede Bodrum’un eşsiz doğasını görüyor ve tadını çıkartıyor. Kendi ülkelerinde belki de daha fazla yeşil var ama burada da vazgeçmiyorlar. Bizler de kalıbımızdan çıkalım. Yazın gelmiyorsanız buraya, dediğimi yapın, bir kere de olsa o güzel yeşil dağlara çıkın, oksijeni içinize çekin ve doğanın tadını çıkartın. İleride, o güzel doğada neler bulabileceğinizi de anlatacağım.

Bodrumda Sonbahar 6 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

Her yere ev dikilmeden önce belki de son şanslarımız. Bu nedenle de size kendi gözümden Bodrum’u göstereceğim.

Bodrumda Sonbahar 7 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

Sakin ve terk edilmiş Bodrum’un içi, Gümüşlük’te yazın yer bulamayacağınız kahvelerin kışın ki hali ve geldiğinizde sapsarı gördüğünüz çevrenin doğal ve yeşil hali.

Bodrumda Sonbahar 3 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

Bir yazıda sığdıramayabilirim. O nedenle takipte kalın. Bodrum’a bir de bu gözden bakın.

Bodrumda Sonbahar 4 Bodrum’un Alışılagelmedik Yüzü

Bodrum Editörü

Melis Büyükplevne

https://www.facebook.com/melisbuyukplevne

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply