Bodrum’un Keyfi Asıl Bu Zamanlar Çıkıyor

0

Bodrum’da Tatlı Güz

Bu aralar Bodrum pek bir sakinledi. Okulların açılması yakın olduğu için ailelerin çoğu tatillerini bitirdi.Bodrum tamamen bize kaldı. En çok sevdiğim şey Bodrum’a o dönemde inmek, çünkü sokaklar bomboş oluyor.Yazın, o tıklım tıklım olan barlar sokağı sokaktaki dostlarımızla bize kalıyor.

gumusluk Bodrum’un Keyfi Asıl Bu Zamanlar Çıkıyor

İşte bu zamanlarda yapılacak en güzel şey sahilde oturup kale ve deniz manzarasının tadını çıkartmak. Bir yandan yudumlayacağınız içeceklerinizle sakinliğin tadını çıkartın.Eskiden sevdiğim bir kıyafet dükkanı vardı, dükkanın sonunda herkesin bilmediği bir kafesi vardı, orada oturup keyif yapmak çok güzel oluyordu, artık kafe bölümünü maalesef açmıyorlar.

gumusluk 4 Bodrum’un Keyfi Asıl Bu Zamanlar Çıkıyor

Tabi bu dönemin en önemli şeylerinden biri de fiyatlar.Yavaş yavaş biten sezonun sonunda Bodrum’da satılan çoğu şey neredeyse yarı yarıya iniyor. Yerli olsanız bile fiyatlarda pek oynamaya yanaşmayan esnaf sezon bitince pazarlığa yanaşmaya da başlıyor, o nedenle tadını çıkartın!

gumusluk 2 Bodrum’un Keyfi Asıl Bu Zamanlar Çıkıyor

Öte yandan Gümüşlük’te de sakinlik var artık. Geçen gün indiğimde o güzel salaş haline dönmüştü yine.

Özellikle de en çok sevdiğim, köftesine bayıldığım “Kardeşler Köfte” için sıra azalmıştı. Yazın tost veya köfte istediğinizde size en az bir saat kadar bekleme sırası veriyorlar çünkü. Bir de yayık ayranı getirmişler, pek de güzel olmuş. Uğrarsanız mutlaka bu kombinasyonu yapın!

Eğer sahilin tadını çıkartacağım diyorsanız, kitap veya gazete okuyup, yanında kahvenizi de içebilirsiniz. Müziğinizi dinleyerek sahilde yürüyüşünüzü yaparak sağlığınız için de katkıda bulunabilirsiniz. Bu yürüyüşlerinizde ne kadar yürümüş olduğunuzu öğrenmek istiyorsanız, bunlar için yapılmış bazı uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz.

gumusluk 1 Bodrum’un Keyfi Asıl Bu Zamanlar Çıkıyor

Ben telefonuma “Runtastic” adlı programı indirdim. Bu program size kaç km yaptığınızın yanı sıra yerinizi ve yürüdüğünüz  bölgeyi de gösteriyor. Bunun için GPS’i açmanız yeterli.

Tabii mobil veri de gerekiyor. Bu programın ekleri de var. Mesela şınav veya mekik çekiyorsanız, sayma işini telefonunuza bırakabilirsiniz.

Bu arada Gümüşlük’te misket limonları ve doğal bitkiler de satışta.

Ada çayı, dağ kekiği ve bergamot gibi bitkiler tezgahlarda yerini almış.

(Bu konuya daha sonra döneceğim)

Misket limonları biraz pahalı olsa da mutlaka alın derim, değerlendirebileceğiniz bir sürü tarif var. İster taze misket limonu pastası yapın, ister yemeklerinize katın, isterseniz güneşi batırırken içkinize katın, her türlü tadına doyamayacaksınız. Zaten günümüzde normal limonun kilosu on TL’ye yaklaşmışken, çok fazla düşündürmüyor artık almak.

Buralarda havalar halen 40 derece civarı olduğu için, yağmur yağan ve yaprakları sararmaya başlamış her yere sevgilerimi gönderiyorum ve tadını çıkartmanızı diliyorum. Umarım buraya da sonbahar gelir.

Takipte kalın!

Bodrum Editörü

Melis Büyükplevne

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply