Boğa Burcunun Hastalıkları ve İyileştirici Olumlamalar

0

Her hafta bir burcu paylaştığımız “Burçlar ve Hastalıklarla İlişkisi” konulu Astrolog Zeynep Enzin’in hazırladığı yazı dizisi devam ediyor. İlk Koç burcu ile başlayan çalışmada şimdi sıra Boğa burcunda.

BOĞA

Boğaz, boyun, kulaklar, dil, ağız, bademcikler, alt dişler ve ense bölgesi hassastır. Tiroit bezi, yutak, ses telleri, bademcikler, kulaklarla ilgili sağlık sorunları sık görülebilir. Boyun fıtığı olasılığı mümkündür. Kilo almaya müsaittir. Kilo ile ilgili, diyabetik rahatsızlıklar, tansiyon, astım, soğuk algınlığı, anjin, hassas organlarla ilgili iltihaplanmalar olabilir.

Astım: Aşırı baskılanan sevgiden dolayı boğulma duygusu hissetme. Temiz havayı oksijeni teneffüs etmeyi, nefes almayı dahi hak etmediğini düşünmek. Ağlamamak için gözyaşlarını baskılamak.

Olumlama: Yaşamımın sorumluluğunu artık güvenle üstlenebilirim. Özgür olmayı, rahat ve huzurlu yaşamayı seçiyorum.

Soğuk algınlığı: Bazen zihnimiz karmakarışık olur, aynı zamanda kendimizi önemsiz, değersiz hissederiz. Çok hassas olduğumuz dönemdir kolayca inciniriz. Ayrıca zihnimize yerleştirdiğimiz (“her yıl mutlaka grip olurum” ) gibi inançlar da fazlasıyla etkilidir.

Olumlama: Zihnimin gevşemesine, rahatlamasına ve düşüncelerimin netleşmesine izin veriyorum. Ruhum, bedenim, iç dünyam, uyum ve netlik içinde. Çevremde her şey yolunda.

Bademcikler: Geleneksel anlamda yetiştirilme tarzımızdan dolayı her zaman korku içinde bastırılmış duygularla hareket ederiz. Bu da bizim yaratıcılığımızı, kendimi göstermemizi engeller. Yansıması ise bademciklerdeki rahatsızlıklarla ortaya çıkar.

Olumlama: Sağlıklıyım, huzurluyum, mutluyum. Yaşadığım her şeyin benim iyiliğim için olduğunu biliyorum. Ben yaratıcı olduğumu biliyorum. Yaratıcılığımı seviyor, onaylıyor ve taktir ediyorum.

Boğaz: Yaratıcılık yönümüzü ifade eder.

Olumlama: Yaratıcılığımı sevgiyle kabul ediyorum.

Boğaz sorunları: Kendini ifade edememek, özgüven eksikliği. İçe atılan öfke, değişimden duyulan korku.

Olumlama: Konuşmamın, sesimi duyurmamın bir sakıncası yok. Kendimi özgürce ve neşe içinde ifade ediyorum. Kendi adıma rahatça konuşuyorum. Her zaman her koşulda yaratıcılığımı ifade ediyorum. Her türlü değişimi kabul ediyorum, değişmeye hazırım.

Boğaz ağrısı: Bazen bize öfkeyle söylenmiş acı, zehir gibi sözler vardır. Bastırılmışlıktan dolayı da karşılık vermeyiz ne kadar canımızı yakarsa yaksın bunları yutarız, bizimde söyleyecek bir kaç cümlemiz vardır elbet. Buna rağmen kendimizi tutar içimizde bastırırız. Biz ne kadar yutsak da bastırsak da vücudumuz tepki verir. boğaz ağrısı olarak karşımıza çıkar.

Olumlama: Tüm sınırlamalardan, baskılardan, kurtuluyorum ve kendim olmakta özgürüm. Kendimi çok rahat ifade ediyorum. Bundan dolayı da mutluyum. Acılardan veya hoşuma gitmeyen gerçeklerimden kaçmak yerine, onlarla yüzleşmeyi, kucaklaşmayı ve özgürleşmeyi seçiyorum.

Boğazda yumru: Yaşamda korku dolu duygularla yaşamak. Güven duygusundan yoksun olmak. Şimdiye, yarına, geleceğe güvenmemek.

Olumlama: Güvendeyim, hayata güveniyorum.Ben her an her yerde güven içindeyim. Ben güvensizlik duygumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ediyorum. Kendimi özgürce ve neşeyle ifade ediyorum.

Boyun: Boyun esnek olmayı simgeler, esnek olmadığımız durumlarda ağrısını çekeriz. Sabit fikirli ve katı olduğumuz konularda esnememiz için uyarı verir.

Olumlama: Yaşamla barış ve huzur içindeyim. Anlayışlı ve esnek olmayı seçiyorum. Bazen yoluma çıkan engellere direndiğimi fark ediyorum. Bunu gelişim yolculuğumun bir parçası olarak görüyorum.

Boyun sorunları: Bazı durumlarda olayların bütününü göremeyiz ya da görmek istemeyiz, kendi baktığımız açıda ısrar ederiz. İnatçı tavırlar sergileriz.

Olumlama: Konuları kolaylıkla ve esneklikle her açıdan görüp değerlendirebiliyorum. Sorunu çözümlemenin, bir durumu gerçekleştirmenin binlerce yolu var. Bu yollara açığım. Güvendeyim, huzurluyum.

Boyun tutulması: İnatçı, katı, sabit tavırlar sergilemek.

Olumlama: Ben inatçılığımı, katı tutumumu, sabit düşüncelerimi sevgiye dönüştürmeye niyet ettim. Diğer görüşlere zaman saygım vardır. Benim için konulara farklı açılardan bakmanın bir sakıncası olmadığını biliyorum.

Bronşit: Aile içerisinde tartışmalarımızın dozunun arttığı, yüksek ses boyutunun bağrışmalara ulaştığı, ara ara da sessizliğin hüküm sürdüğü durumlardır. Bu tür durumlarda en çok etkilenen çocuklardır. Böyle bir aile ortamında yetişen çocuğun kaçınılmaz hastalığıdır.

Olumlama: İçimde ve çevremde barış ve uyum yaratıyorum. Her şey yolunda. Ailemde ve çevremde herkes uyum içinde sessizce konuşarak sorunları çözüyor.

Kulaklar: Duyma kapasitemizdir.

Olumlama: Sevgiyle dinliyorum.

Kulak ağrısı: Öfke, ve duymak istemediklerimizi temsil eder. Kavgalar, tartışmalar, ya da anne baba tartışmaları olabilir. Kulak tıkamak, duymak istememek.

Olumlama:  Sevginin tam merkezindeyim. Her zaman iyi güzel, hoş, sesler duyuyorum. Çevremde uyum var.

Kulak çınlaması: Dinlemek istememek. İç dünyanın sesine kulak tıkamak. İnatçılık.

Olumlama: Yüksek benliğime güveniyorum. İç dünyamın sesine sevgiyle kulak veriyorum. İçinde sevgi olmayan her şeyden kendimi uzak tutuyorum.

Tiroit bezi: Aşağılanma duygusunu simgeler. “ istediğim hiçbir şeyi yapamıyorum, beceremiyorum.”

Olumlama: Eski sınırlamalarımı, geçmişte bırakıyorum ve kendimi yaratıcılığımla birlikte özgürce ifade ediyorum. Özgürüm istediğim her şeyi yapabiliyorum, becerebiliyorum.

Kilo: Hayatta güven eksikliğinden kaynaklanan korkularımızdır. Bazı duygularımız ile yüzleşmekten kaçtığımızı korunma ihtiyacı duyduğumuzu gösterir.

Olumlama: Duygularımla huzur içindeyim. Evrende güvendeyim. Kendi güvenliğimi yaratıyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Yalnız ve tek başıma güvende olduğumu biliyor ve inanıyorum. Ben yalnız ve tek başıma güvende olduğumu kabul ediyorum. Güvende olduğum için şükrediyorum.

Diyabet: Olabileceklerin özlemini çekmek. Denetim altına alma isteği. Derin üzüntü duyma.

Olumlama: İçinde bulunduğum an güzelliklerle ve mutluluklarla dolu. Bu günün, yaşadığım anların güzelliklerini deneyimlemeyi seçiyorum.

Haftaya İkizler burcunu paylaşacağız.

Sevgiler…

Astrolog Zeynep Enzin

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply