Boyun Kırışıklığı İçin Doğal Maske Tarifi

0

Pürüzsüz ve Zarif Boyunlar İçin…

Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Vücutta sıvı azalmasına bağlı olarak derinin kollejenini yitirmesiyle de birlikte kırışıklıklar ortaya çıkar. Elbette yaş almanın getirdiği doğal izlerdir kırışıklıklar. Bu gelişimi de taşıyabilmek, değişiklikleri kabullenmek en doğru seçimdir. Her yaşın ayrı bir güzelliği var diye boşuna dememişler diye düşünüyorum. Ancak stres, hormonların değişimi, kötü hava koşulları, güneş, kirlilik ve doğal beslenmeme gibi iç ve dış faktörlerin cildimizi kötü etkilediği durumlardan korunmak bizim elimizde.

Yüzümüzde beliren çizgilerin ötesinde boyun ve gerdan bölgesinde de deri, elastikiyetini zamanla kaybeder. Boyun kırışıklıklarını önlemek ve var olan çizgileri hafifletmek amacıyla uygulayacağımız ev yapımı doğal bir maske ile etkili sonuçlara ulaşabiliriz. O halde vakit kaybetmeden maske tarifini paylaşalım. Her insan kendine zaman ayırması gerektiğini ve bakımlı olmanın getirdiği psikoloji ile daha mutlu olacağını düşünüyorum. Buradan sadece olgun bayanlara değil, gençlere de sesleniyorum. Erken yaşlarda başlanan doğru bakım gençliğinizin ışıltısını daha uzun süreli korumanıza olanak verecektir.

boyun icin maske 250x300 Boyun Kırışıklığı İçin Doğal Maske Tarifi

İşte Boyun Kırışıklığı İçin Maske Tarifi

Malzemeler:

1 adet haşlanmış patates (püre haline getirilecek)

1 adet yumurta sarısı

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı kayısı yağı

1 adet gazlı bez

Malzemeler karıştırılıp boyun ve dekolte bölgesine uygulanır. Üzerine gazlı bez yerleştirip 30 dakika bekletilir. Ardından ılık su ile cilt temizlenir ve besleyici krem tatbik edilir.

Not: Maske haftada bir uygulanmalıdır

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply