Cildimin Kış Bakımı: Frenk Üzümü Yağı

0

Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri 

2015 Expo Nature Organik Ürünler Fuarı’nı gezerken, ismini yeni duyduğum bir yağa rastlamıştım. Adı Frenk Üzümü yağı.  Onlarca yağ çeşidinin arasından özellikle frenk üzümü ilgimi çekti. Kırmızı ve mor meyvelerin antioksidan ve anti aging özelliklerinin kuvvetli olduğunu bilmem belki de beni frenk üzümüne daha çok yaklaştırdı.

Kış aylarında cildi soğuktan koruyarak kılcal damar çatlamalarına engel olmak için derinlemesine nemlendirmek çok çok önemli. Ben nemlendirme rutinim de genellikle bitkisel yağlardan yardım alıyorum. Ancak tabi bu noktada yağın niteliği ve nasıl üretildiği çok önemli. Öncelikle organik ve doğal, katkısız markaları tercih etmeli ve soğuk sıkım ile üretilmiş olduğunu iyi bilmelisiniz. Sıcak uygulanarak üretilen yağların çoğu yararlı özelliklerini kaybediyor, hatta zararlı hale bile dönüşebiliyor.

frenk uzumu yagi faydalari 300x187 Cildimin Kış Bakımı: Frenk Üzümü Yağı

Diğer dikkat edilecek husus da yağların ince moleküllü olarak üretilmesi. Bu kısım çok önemli. Çünkü molekülü kalın yağlar, cilt gözeneklerini tıkayarak yağ bezeleri, sivilce gibi sorunlara yol açıyor. Daha da ötesi cilt kalın yağı ememediği için hem cilt yoruluyor hem de fazla yağ cilt sarkmalarına sebep olabiliyor. Bu nedenle yağların iyi bir teknoloji ile ince moleküllü olarak üretilmesi önemli.

Ben, Başak Organik markasının Frenk Üzümü yağını kullanıyorum ve çok memnunum. Cilt yapım karma olduğu için yanak taraflarım soğukta çok çabuk kuruyor ve cildim gerilebiliyor. Sabahları evden çıkmadan sürdüğüm frenk üzümü yağından birkaç damla, gün boyu cildimi dış etkenlere karşı koruyor. Evvela cildimin yağı çok iyi emdiğini gözlemleyebiliyorum. Kesinlikle cildim bu yağı çok iyi tolere ediyor. Kuvvetli bir nemlendirici. İnce çizgilerin bakımını da üstleniyor.

Ayrıca frenk üzümü yağı cildime hoş bir renk, pembelik de veriyor. Çoğu zaman allığa bile ihtiyaç duymadan evden çıkabiliyorum. Cildim böylece nefes de almış oluyor. İçime çok sinen ve etkilerine inandığım bu yağı sizlerle paylaşmak istedim. Yağları seçerken hem iyi araştırmak hem size olan uygunluğunu analiz etmeniz gerekiyor. Ayrıca hislerinize de önem verin. Bazı yağlar size daha çekici gelecektir, onlara yönelin, sonuç inanarak uyguladığınızda daha güzel oluyor icon wink Cildimin Kış Bakımı: Frenk Üzümü Yağı

fotoğraf1 Cildimin Kış Bakımı: Frenk Üzümü Yağı

Frenk üzümü yağı ile yaptığım bakım sonrası bir poz ;)

Frenk Üzümünün özelliklerine daha detaylı bakalım.

İşte Frenk Üzümü Yağının Faydaları

Tohumlardan elde edilen frenk üzümü yağı çok yüksek oranda omega-6 ve omega -3 içeriğine sahiptir.

Bu yağ cilde nemini geri yüklemede çok başarılıdır ve çok yumuşatıcıdır.

Bu yüzden kozmetik açıdan da güçlü anti-aging etkiler sahiptir. Özellikle hassas cilt bakımında canlandırıcı etkileri vardır.

Çok güçlü antioksidandır. Mükemmel bir kırışıklık savaşçısıdır. Kızarıklık yatıştırmada, kırışıklık tedavisinde, ince kırışıklıkları önlemede, matlaşmış saçlara parlaklığını geri kazandırmada, hasar görmüş saçları onarmada çok çok etkilidir. Cilde esneklik sağlar.

frenk uzumu yagi 300x225 Cildimin Kış Bakımı: Frenk Üzümü Yağı

Ürün Önerisi:

Yukarıda belirttiğim gibi deneyimim sonucu Başak Organik markası güvenle kullanabileceğiniz bir marka. Geçenlerde markanın kurucusu Ayten Kodak ile bir röportaj yapmıştım. Röportajda yağların dünyasını keşfettik, üretim koşullarını konuştuk. Hangi cilde hangi yağ kullanılmalı ve yağların faydaları neler önemli ip uçları aldım.

Dilerseniz röportaja aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.endogalindan.com/her-cilde-her-bitkisel-yag-kullanilmaz/

Sağlıkla ışıldayan bir cilt dileği ile

Hülya Çayoğlu Kurtkal

 

 

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply