Cildiniz E Vitaminine Doysun

0

Evicap Kapsülleri İle Evde Pratik Bir Bakım…

Cilt İçin E vitamini çok önemlidir. Dönemsel olarak cildinize e vitamini takviyesi yapmanın, cilt bakımınızda güzel sonuçlar vereceğine emin olabilirsiniz. Eczaneden aldığınız “EVİCAP” markalı e vitamini kapsülü bakım uygulamanız için gayet uygun. Yeterli şekilde temizlenmiş cildinize, banyo sonrası kapsulden çıkan e vitamini sıvısını direkt olarak sürebilir, hafif masaj hareketleri ile cildinize yedirebilirsiniz. Sadece yüzünüze değil, mutlaka boyun ve dekolte bölgeniz için de birer kapsül kullanın. Eğer 1 kapsülün yüz bölgeniz için fazla geldiğini düşünüyorsanız, yarıya bölerek geri kalanını boynunuza sürebilirsiniz. Ayda 1 ya da hafta 2 kez yapacağınız bu bakım ile cildinize kolay yoldan e vitamini takviyesi sağlayabilirsiniz. Ben özellikle boyun ve gerdan bölgesine çok güzel bir bakım yaptığını gözlemliyorum. Göz çevrenizde ise dikkatli kullanmakta fayda var. Tam göz altınıza değil yanakla göz altı çizgisinin başladığı bölgelere ufak vuruş darbeleri ile kullanılabilir.

E Vitaminin Cilde Faydası Nedir?

Saf E vitamini yağının, yaraların daha çabuk iyileşmesi, yaşlanmanın cilt üzerindeki belirtilerinin ötelenmesi, cildin daha parlak olması ve kırışıklıkların hafiflemesi gibi pek çok faydası bulunmaktadır. Bu nedenle günümüzde cilt ve tırnak bakımı için üretilen pek çok ticari ürünün içinde E vitamini bulunur. Vücudunuz için gerekli olan E vitaminini, gıdalar yoluyla ya da eczanelerde bulabileceğiniz E vitamini kapsülleriyle alabilirsiniz. Cilt yüzeyinde kullanmak isterseniz bu kapsülleri kırıp içindeki sıvı E vitaminini cildinize sürebilirsiniz. E vitamini bakımından zengin besinler ise bitkisel yağlar ve fındık gibi kuruyemişlerdir.

Kırışıklıklara Karşı E Vitamini

Yaşla birlikte, cildin elastikiyeti azalır ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu doğal süreç kötü cilt bakımı, yetersiz beslenme, sigara ve alkol nedeniyle hızlanabilir. E vitamini cilde esnekliğini veren kolajen üretimini arttırarak yaşlılığın cilt üzerindeki belirtilerini geciktirebilir. Kolajen üretimi arttıkça bağ dokusu güçlenir ve cilt sıkılaşır. Gıdalar yoluyla aldığınız E vitaminine ek olarak E vitamini içeren özel bakım kremleriyle cildinizi kırışıklıklara karşı daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Gece Bakımı İçin E Vitamini

Güneşten veya diğer çevresel koşullardan yıpranan cildi eski sağlığına kavuşturmak için E vitamini kullanabilirsiniz. E vitamini antioksidan etkisiyle cildi canlandırır ve nemlendirir. Ancak saf E vitamini yağını cildinizde her gün kullanmayın. Günlük bakım için yine E vitamini içeren kozmetik kremleri tercih edebilirsiniz. Cildiniz çok yıprandıysa veya aşırı kuruduysa, zeytinyağı ve E vitaminiyle kendinize bir karışım hazırlayabilirsiniz. 3-4 yemek kaşığı zeytinyağına 2 adet E vitamini kapsülünü kırın ve iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze (göz çevresi hariç) sürün. Bu karışımı gece yatmadan önce sürüp sabah ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

E vitamini yanık, kesik ya da ameliyat izlerinin tamamen ortadan yok olmasını sağlamaz ancak bu yara izlerinin görünümlerini bir miktar azaltabilir. E vitamini ayrıca antioksidan etkisiyle yaraların geçme sürecini yavaşlatan serbest radikalleri baskılar.

Kahverengi Lekeler

Yara izleri gibi, yaşlılık lekesi olarak da bilinen kahverengi lekeleri hafifletmek için E vitaminini kullanabilirsiniz. Ciltteki kahverengi lekelerin ana nedeni karaciğerin yeterince çalışmamasıdır. E vitamini karaciğerin fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olarak bu lekelerin yayılmasını önemli oranda yavaşlatır. Cilt yüzeyine harici olarak uygulandığında ise lekelerin rengini açar ve deri hücresi üretimi teşvik eder.

Tırnak Etleri

Tırnak çevresinde sert tırnak etlerini yumuşatmak için E vitamini yağı kullanabilirsiniz. E vitamini tırnak etlerini yumuşatarak çatlamaya karşı korur ve tırnakları nemlendirir

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply