Cildinize Alplerden Gelen Buzul Suyu ile Organik Bir Bakım…

0

ALPLERDEN GELEN SAF BUZUL SUYUNUN CİLT ÜZERİNDEKİ GÜCÜNÜ YAŞAYIN

baborganics 4 Cildinize Alplerden Gelen Buzul Suyu ile Organik Bir Bakım...

Cildi neme doyuran, taze ve canlı bir görünüme sebep veren önemli bir madde keşfedilmiş. O da Buzul Suyu. Alplerin bozulmamış doğallığı ve saflığından faydalanan Babor markasının “Baborganic” serisi “Buzul Suyu” teknolojisi ile cilt bakımında önemli bir boşluğu dolduruyor. Mineraller ve az rastlanan elementlerce zengin olan Buzul suyu cildin ihtiyacı olan bakımı gerçekten de derinlemesine karşılıyormuş.

2013 Güzellik ve Bakım Fuarı’nda tanıştığım ECOCERT Sertifikalı organik kozmetik markası Babor’un Ürün Müdürü Şahaser Müftüoğlu İle “Baborganic” Markası üzerine detaylı ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

İŞTE RÖPORTAJIN DETAYLARI…

baborganics 5 Cildinize Alplerden Gelen Buzul Suyu ile Organik Bir Bakım...

- Baborganic hangi ülkenin teknolojik çalışmaları ile geliştirildi? Kaç yıldan beri var olan bir marka?

Baborganic, Alman Babor markasının alt serisidir. Babor markası, 1956 yılında kurulmuştur, Baborganic serisi ise 2010 yılında ortaya çıkmıştır.

- Baborganic ürünlerinin tam manasıyla organik olduğunu nasıl bilebiliyoruz. Hangi sertifikalara sahip?

Baborganic serisi yapay renklendirici ve parfüm maddesi; petrol içerikleri; PEG; parafin; paraben; ışınlanmış içerik; genetiği değiştirilmiş hammadde içermez.

Onun yerine doğal özler, geçerliliği yüksek ve türleri koruyan, organik standartlar ile uyum içerisinde doğal ECOCERT sertifikalı organik tarım içeriklerini kapsayan edelweiss ve meadowfoam tohum yağı özleri içerir. Ayrıca; bitkisel içerikli emülgatörler, doğal koruyucu maddeler ve doğal ECOCERT sertifikalı parfüm içerir.

baborganics 6 Cildinize Alplerden Gelen Buzul Suyu ile Organik Bir Bakım...

- Bildiğiniz üzere son dönemlerin trendi doğal yaşamak, doğal beslenmek ve doğal yoldan cilt-vücut bakımlarımızı gerçekleştirmek. Sağlık konusunda bilinçlenen tüketiciler, artık kullandıkları ürünlerin içeriğine son derece dikkat ediyorlar. Paraben, silikon, parfüm ve zararlı kimyasal içerikli maddeleri bulundurmayan ürünleri tercih etmeye başladılar. Bu doğrultuda Baborganic’in, piyasada türevleri hızla çoğalan çoğu organik ya da bitkisel markaya göre farkı ve avantajları nedir?

Baborganic serisinde bulunan en üst kalitedeki ürünler cilt tarafından son derece iyi tolere ediliyor ve cilde çok nazik şekilde bakım yapıyor. Ayrıca lüksünden vazgeçmeden doğal cilt bakımı ve etkili güzellik uygulamaları tercih eden müşteri grubuna hitap ediyor. Cilt bakım ürünleri kullananlara fayda sağlarken çevreye zarar vermiyor. Serinin en önemli özelliklerinden biri de her cilt tipi ve durumu için bireysel çözümler sunuyor. Geniş yelpazeye sahip seride hem yüz hem vücut ürünleri bulunuyor. Ve de BABOR’un profesyonel marka olmasının gerektirdiği şekilde seriye özel kabin bakımları da bulunuyor.

baborganics 1 Cildinize Alplerden Gelen Buzul Suyu ile Organik Bir Bakım...

- Baborganic ürünlerinde en ön plana çıkan doğal içerik, madde hangisi? Yani marka hangi bitki ya da içeriğin gücü üzerine yaratılıyor? Baborganic, marka gücünü nereden alıyor?

Baborganic serisi gücünü Alplerden alıyor. Alplerden gelen bitki kaynaklı aktif içerikler kullanılıyor. Tüm serinin ana aktif madddeleri; saf buzul suyu, alplere özgü beyaz çiçek özü, meadowfoam, meadowfoam tohum yağı ve oksijen enerjisidir.

- Organik serileriniz içinde yer alan ürünlerden biraz bahsedebilir misiniz? Ürünlerinizin hedef kitlesi kimlerdir? Bu seriyi hangi yaş grubu, hangi ihtiyaçlarına binayen kullanabilir?

Baborganic serisinde hem yüz hem vücüt ürünleri bulunuyor. Seri cilt bakımında gereken tüm ürünleri, temizleme sütü, tonik, peeling, tüm cilt tipleri/durumuna göre nemlendirici ve göz kremi içeriyor. Vücut bakımı ürünlerinde de, duş jeli, vücut peelingi, losyon, krem bulunuyor.

LOHAS (Sağlık ve Sürdürülebilirlik Yaşam Tarzı) olarak bilinen hedef kitleye hitap etdiyor. Bu hedef kitledeki insanlar hayatlarının tadını çıkararak, uzun soluklu bir hayat yaşamak istiyor. Aynı zamanda bu kişiler lüksten vazgeçmek istemiyorlar ve doğayla uyum içerisinde yaşamak istiyorlar.

Ürünler 20 yaş ve üzeri bireyler tarafından kullanılabilir. Babor profesyonel bir marka olduğu için nemlendiriciler tüm cilt tiplerine uygun olarak ayrı ayrı bulunuyor. Mutlaka doğru cilt tipine doğru ürünü önerip kullandırılması gerekiyor.

baborganics 2 Cildinize Alplerden Gelen Buzul Suyu ile Organik Bir Bakım...

- Doğaya karşı saygılı olduğunuzu ifade ediyorsunuz marka olarak? Bu konuyu biraz açabilir misiniz?

BABOR sadece baborganic serisi ile değil tüm ürün gruplarında doğaya karşı saygılı olmayı ilke edinmiş bir markadır.

Baborganic serisinde bunu nasıl yapıyor derseniz; biraz öncede bahsettiğim gibi seride Alp dağlarından elde edilen aktif maddeler kullanılıyor. BaborganicAlp’lerin- 200.000 kilometre kare civarında bir bölge ile Avrupa’ daki en yüksek sıra dağlar – bozulmamış doğallığı ve saflığını destekler. BABOR CIPRA’ı destekler (CommissionInternationalepour la ProtectiondesAlpes-Uluslararası Alpleri Koruma Komisyonu ). Örneğin ana aktiflerinden olan saf buzul suyunu elde ederken, buzulu tehlikeye sokmadan ve aşındırmadan, doğal yumuşak sudan elde etmektedir.

- Ürünlerinizin içeriğinde “buzul suyu” kavramı ön plana çıkıyor. Buzul suyunun cildimiz üzerindeki etkisini ve faydalarını anlatabilir misiniz? Baborganic, buzul suyunu cildin hangi özelliğini korumak için kullanıyor?

Buzul suyu İsviçre Mont Cervin’den elde edilen fosilleşmiş sudur. Yoğun şekilde nemlendirici ve canlandırıcıdır. Mineraller ve az rastlanan elementlerce zengindir.

Cilt neme doyar ve taze, canlı bir görünüme sahip olur.

- Baborganic markasının ürünlerini satın almak isteyen tüketiciler, ürünleri nereden bulabilirler, hangi noktalardan satın alabilirler?

BABOR , profesyonel cilt bakım markası olduğundan, kişilerin cilt tipi/durumuna doğru ürünü kullanabilmeleri için cildi mutlaka bir uzman estetisyenin görüp, uygun ürünü önermesi gerekmektedir. Bu sebeple de BABOR, Türkiye’nin seçkin noktalarında enstitü, güzellik merkezi, Spa ve termal, thalassotherapi merkezleri ve otellerde hizmet vermektedir. Türkiye’de BABOR’un tek yetkili distribütörü olan INANIR GROUP’a ulaşırlar ise, onlara en yakın BABOR merkezlerinin bilgisini verip uzmanlara yönlendirebiliriz.

Yararlı ve keyifli bu sohbet için Şahaser Hanım’a teşekkür ediyorum.

Detaylıca merak edenler için Baborganic yüz ve vücut bakımı ürünlerini ise aşağıda paylaşayım:

baborganics 3 Cildinize Alplerden Gelen Buzul Suyu ile Organik Bir Bakım...

Ürün dağılımı

YÜZ BAKIMI:

 • BiologicalEnzymeCleanser
 • CrystalFaceScrub
 • PureEnergizing Skin Water
 • Pure Age PreventingCream
 • Ultra MoisturizingCream
 • Calm&RelaxCream
 • PureMattifyingCream
 • De-StressingFluid
 • RevitalizingEyeCream

Ürün dağılımı

VÜCUT BAKIMI:

 • Wake upShower Gel
 • Refining Body Salt OilPeeling
 • Revitalizing Body Lotion
 • Pure Age Body PreventingCream
 • WellnessCandle
Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply