Cildinize Salyangoz Bakımı

0

Son dönemde Japonya’da moda olan bir güzellik uygulamasından bahsetmek istiyorum.

Salyangoz bakımı. Evet, doğru okudunuz.

Bu salgı sayesinde protein, antioksidan ve pek çok yararlı minerallerin vücuda işlendiğine inanılıyor. Ayrıca ölü derinin atılarak cildin canlandığı da söyleniyor. Üstelik Japonlar bu güzellik bakımına çok büyük paralar ödüyor.

Röportajda gösterdikleri üzere salyangozları özel ve boş bir akvaryumun içinde taze salata yaprakları ile besliyorlar ve her seanstan sonra yeni müşteriler için salyangozları temizliyorlar.

Geçtiğimiz sene kremleri piyasada ilgi görmüştü ama gerçek salyangozları yüzümüze yerleştirme konusunda bizde bu yöntem tutar mı bilemem.

Uzak dogu usulu salyangoz maskesi 1 Cildinize Salyangoz Bakımı

Yağmur yağdıktan sonra bol bol görmeye alışık olduğumuz kabuklu dostlarımızı alıp sizler de bu terapiyi uygular mısınız bilemiyorum ama uzak doğulular bu terapinin inanılmaz iyi geldiği konusunda ısrarcı. Hatta ortaya atılan bir iddiaya göre botoks etkisi yaratıyormuş.

Güzellik uzmanları bunun henüz kanıtlanmamış olduğunu ama olma ihtimalinin de bulunduğunu açıkladılar. Şu anda bu uygulama uzak doğuda hızla yayılmaya başlamış. Kısa zamanda Avrupa’ya geleceğini de tahmin ediyorum.

Gerçek salyangoz yerine kremini kullanmak istiyorsanız piyasada farklı markaların ürünlerini deneyebilirsiniz ama eğer, bunlar bana göre şeyler değil diyorsanız size daha basit ve rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem önereceğim. Üstelik hazırlaması ve uygulaması da çok kolay. Görüntü olarak da daha normal.

 Maske için gereken şeyler:

yesilcay kil maskesi Cildinize Salyangoz Bakımı

-1 fincan yeşil çay

-2 çay kaşığı kil (veya hazır kil maskesi)

Yeşil çayı hazırlayıp ılıyınca kil ile karıştırın. Kıvama gelince de yüzünüze sürün.

Eğer kil bulamazsanız bunu hazır kil maskesi ile de yapabilirsiniz. Kıvamın tutması için duruma göre biraz daha fazla yeşil çay eklemeniz gerekebilir.

Karışımı yüzünüze sürüp biraz bekletin ve yıkayın.

İşte bu kadar basit.

 

Bodrum Editörü

Melis Büyükplevne

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply