Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

0

Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

Söz konusu cilt ise en hassas tarafımdır. Cilde sürdüğümüz bakım ürünlerinin cilt ve doğa dostu olması, alerjik etkilere meydan vermemesi, zarar verici kimyasal maddelerin kullanılmaması gibi hususlara her zaman dikkat ederim. Anladığım kadarı ile ürün içeriğini mutlaka incelerim.

Son zamanlarda çok sık duymaya başladığımız paraben, silikon, sls, parfüm, boya gibi pek çok maddeyi içermeyen ürünleri tercih ediyorum. Bu bilinçlenme elbette ürün raflarında daha seçici olmayı, satın alma öncesinde de iyi bir araştırıcı olmayı getiriyor.

Yakın zaman önce tanıştığım markanın güç aldığı bitki “aloe vera”. Cilt ve vücut bakımlarına kadar ortaya çıkarılmış her üründe yoğun bir aloe vera içeriği var. Özel olarak üretilen bu bitkinin cilde sağladığı bakım ve yatıştırma özellikleri baz alınırsa yara ve yanıklardan tutunda birçok deri hastalıklarında da fayda sunuyor.

Kısaca Aleo Vera bitkisinin etkileri ile ilgili bir kaynak düşecek olursam:

Tıbbi sarısabır (Aloe vera), Asphodelaceae familyasından tıbbi amaçlarla kullanılan bir sarısabır türü. Yaprak, iki bölümden, meydana gelmiştir. Müshil olarak kullanılan ve antrakinonlar adı verilen maddeleri içeren yeşil kabuk bölümü ve Aloe jeli olarak adlandırılan müsilaj bölümü.

Jel kısmında, 18 amino asid, 20 mineral, 12 vitamin ile çeşitli bilimsel araştımalarda immunostimülan olduğu gösterilmiş olan asemannan, glukomannan, mannoz-6 fosfat, aloerid gibi polisakkaridler; çeşitli enzimler, deneysel olarak antihistaminik olduğu gösterilmiş olan alprogen; yine çeşitli çalışmalarda kan kolesterol düzeylerine ve selim prostat hipertrofisine etkili olduğu bildirilen lupeol, beta-sitosterol ve kampesterol gibi steroller ile lignin, salisilat gibi maddeler bulunmaktadır.

Antrakinonları içeren kabuk bölümü suyunun uçurulması ile elde edilen ve laksatif olarak kullanılan kısma Aloe denir. Yaprağın iç kısmında bulunan ve parankim hücreler tarafından imal edilen müsilaj görünümlü renksiz kısma ise Aloe vera Jel adı verilir. Bu iki kısım devamlı şekilde kavram karışıklığına neden olduğu için, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) nün Seçilmiş Tıbbi Bitkiler monografında ayrı bölümler halinde incelenmiştir.

Aloe vera jelinin gerek yüzeysel kullanım, gerekse besin tamamlayıcısı olarak içecek şeklinde hazırlanması, özel yöntemler gerektirmektedir ve ürünler, günümüzün son derece gelişmiş analiz yöntemleri ile kontrol edilmektedir. Bundan amaç, jelde var olduğu bilinen maddelerin ürünün içinde de korunmuş olarak bulunmasıdır.

Dolayısıyla böylesine güçlü bir bitki doğru teknoloji ile birleşince hakikaten güzel ürünler ortaya çıkarılmış. LR Healty & Beauty üyeliği gerçekleştirdim ve LR ile tanışma kiti denilen temel ürünlerden bir kutuyu satın alarak, ürünlerle tanışma sürecim başladı.

Nemsiz ve Kuru Cildin Nefesi…

100 ml’lik boyları ile Aloe Vera Propolisli Krem, Aloe Vera Konsantre, Aloe Vera Acil Yardım Spreyi özellikle kurumuş, çatlamış, gerginleşmiş cilt bölgeleri için süper kahramanlar bana göre. Hele acil yardım spreyi yanık, kaşıntılı, tahriş olmuş ciltlere çok iyi geliyor. Böcek ve sinek sokmaları için de doğru bir ürün.

LR acil durum seti 1024x565 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

Saç Deriniz ile Başınız Derde Girmesin

Saç derisi kuruyan, kaşınan, kepek üreten özellikte olanlar, egzama gibi belirti veren saç derileri için LR Micro Silver Şampuan kullanmalarını tavsiye ederim. Arkasından spreyi sıkıp konsantre (Aloe Vera yaprak jeline yakın kıvamda ve formda)  veya propolisli (Bal peteğinden elde edilen Propolis ve nem sağlayan Aloe Vera’nın bileşimi) kremden de saç derinize ufak miktarda sürebilirsiniz. Rahatlamayı, gerilmenin ve kaşıntının azaldığını göreceksiniz. Elbette düzenli kullanım şart. Bir de Micro Silver Şampuan kimi saçlarda hafif bir keçeleşme yapabilir, bu içinde zarar verici kimyasal olmadığının da bir göstergesi. O nedenle şampuan sonrası doğal bir saç kremi kullanabilirsiniz.

mikrosilver şampuan 201x300 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

Koltuk altı deodorantı Roll on da çok başarılı. Vücut kokusu ve tere karşı yumuşak ve aynı zamanda güvenilir koruma sağlıyor. Alkol içermiyor, tıraş sonrası da uygun. Diş bakımı için de Aloe Vera Sensitiv Tooth Gel hassas diş etleriniz için çok iyi. Kullanıyorum ve çok memnunum.

LR tooth gel 300x165 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimimaleo vera deo roll on 300x165 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

Duş Sonrası Cildin mi Kuruyor?

Gelelim tüm vücut bakımımıza. Özellikle banyo sonrası ciltte oluşan kuruluk hissini bir sürüşte bertaraf eden benim çok sevdiğim ürün Aloe Vera MSM Body Gel. Yumuşak ve hızlı emilen jel ayı üzümü yaprakları ve söğüt kabuğu özü içeriyor. Cildinizi yumuşacık yapıyor, esnekliği arttırıyor.

Dirseklerin Neden O Kadar Pütürlü ki?

Aloe Vera Propolisli Krem, Aloe Vera Konsantre, Aloe Vera Acil Yardım Spreyi ayrıca kurumuş dirsekler, nasır tutarak sertleşmiş ayak tabanları için de başarılı sonuçlar veriyor. Kuruyan ve çatlayan bölgelere sürdüğünüzde, cilt yenilenmesinin hızla gerçekleştiğine tanık oluyorsunuz. Önce sprey sonra kremler…

Gelelim cilt temizleme ürünlerine… Günlük cilt bakımı rutinimde kullandığım LR ürünleri arasında her cilt tipi için narin şekilde yüz temizleyen Racine Temizleme Köpüğü, cadı fındığı içeren alkolsüz yumuşak tonik, Racine Tonik.

Racine Temizleme Köpüğü 300x165 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

Ve benim hayatımın ürünü olan Racine göz makyaj temizleyicisi var. Göz makyajını yoğun yapan biri olarak etkili ve hassas bir temizleyiciye hep ihtiyaç duymuşumdur. Göz çevresi derim son derece hassas olduğundan şu zamana kadar kullandığım pek çok ürün göz çevremde yağ butoncukları ve kırmızı noktalar oluşturdu fakat LR’ın Racine göz makyaj temizleyicisi ile tanışınca bu sorunlarım da ortadan kalktı. Kesinlikle tavsiye ederim. Bir kere göz çevresi, yüz derinizden 6 kat daha ince bir tabakaya sahip. Dolayısıyla iyi korumak ve nemlendirmek önemli. Bu ürün de temizlerken çok iyi nemlendiriyor ve pıt diye çıkarıyor.

Racine Göz Makyaj Temizleyicisi 300x165 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün DeneyimimRacine Yüz Toniği 300x165 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

 

Cildi Derinlemesine Nemlendirmek Önemli

lr aleo vera day cream 300x165 Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

Nemlendirici krem olarak da aleo vera multi intevsiv day cream içeriğinde %50 oranda aloe vera kullanılmış. Bu harika. Cildi derinlemesine nemlendiriyor. Sabahları cilt temizliğinden sonra sürün ve dilerseniz makyajınızı yapın. İyi nemlendirilmiş bir ciltte makyaj da sağlıklı duruyor.

LR Zeitgard Care Powerl Cilt Bakımımda Aloe Veranın Gücü ve Ürün Deneyimim

Bir de cildinizin çok kuruduğu ve sertleştiği, yorulduğu anlarda imdadınıza yetişecek ZEITGARD Powerlift adında anti ageing bir ürün var. Hyaluronik asit, yosun ekstresi ve çeşitli bitkilerden oluşan karışımı cildin derin şekilde nemlenmesini sağlıyor. Bu ürünü her gün değil de ihtiyaç duyduğunuz geceler yatmadan önce temiz cilde uygularsanız sabah gayet dinlenmiş, taze bir cilde merhaba diyebilirsiniz. Sadece kadınlar için değil erkekler için de yoğun enerji ve tazelik veriyor.

 

 

 

Sorularınız için hulyacayoglu@gmail.com a da mail atabilirsiniz.

Sevgiler…

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply