Cilt Parlatıcınızı Limon ile Yapın

0

 limon 300x199 Cilt Parlatıcınızı Limon ile Yapın

Limon Kremi Tarifi ile Cildiniz Işıl Işıl Parlasın

“Cildiniz vücudun içinde meydana gelen her şeyin canlı bir resmidir” demişti INC.’ın Ulusal Eğitim Direktörü, lisanlı estetikçi LozettaDeangelo…

Doğa hakikaten de mucize kaynaklarla karşılıyor bizi. Yeter ki kainatın dilini çözmek için biraz araştırıcı, meraklı ve deneysel olalım. Özellikle cilt güzelliğimiz için Limon vazgeçilmezler arasında. Canlılığını kaybetmiş, solgun ve ışık ihtiyacı olan ciltlere özellikle dış takviye olarak uygulanabilecek baş kahramanı limon olan aşağıdaki tarifi yaptığınızda cildinize kaybettiği parlaklığı yeniden kazandırabilirsiniz.

limon 2 198x300 Cilt Parlatıcınızı Limon ile Yapın

İşte Limon Kremi Cilt Parlatıcısı

Malzemeler:

Limon özsuyu bir alfa-hidroksiasit ve ağartıcı gibi davranır, patates bir enzim gibi davranır, salatalık bir serinletici gibi davranır ve yoğurt laktik asit içerir ve ağartıcı görevi de görür.

  • 2 çorba kaşığı taze limon özsuyu
  • 1 küçük patates, soyulmuş
  • Yarım salatalık
  • 1 çorba kaşığı sade, doğal çiğ yoğurt (eğer çiğ bulmazsanız, o zaman en az işlem görmüş hiç katkı içermemesine ve canlı kültürler bulunmasına dikkat edin)

Hazırlama:

Bir blendır veya küçük gıda işlemcisi kullanarak bütün bileşenleri yumuşak, yayılabilir bir hamur oluşana kadar harmanlayın. Eğer kıvam biraz topaklıysa, bir süzgeçten geçirin. Eğer karışım kapağı sıkı kapanan bir kapta saklanırsa 24 saat dayanacaktır.

Kullanım:

Saçlarınızı yüz ve boynunuzdan uzaklaştırın. Damlayacak sıvıları tutmak için baş ve boynunuzun altına bir havlu koyarak uzanın. Püreyi yüz, boyun ve göğsünüze uygulayın ve sıcak, nemli bir havlu ile örtün. Kolay soluk alıp vermek için, 2 sıcak havlu kullanmayı isteyebilirsiniz, biri burnunuzun ucundan alnınıza kadar ve diğeri üst dudağınızdan aşağı boyun ve gövdenize. Cilt parlatıcısını 15-20 dakika bekletin. Durulayın, eğer gerekirse nemlendirici ile devam edin. Haftada iki defa uygulanabilir.

Uygulama sırasında eğer cildiniz bir miktar karıncalanırsa, bu olağandır, ama gerçekten batmaya başlarsa, püreyi derhal yıkayıp uzaklaştırın ve sarısabır (aleovera) jeli, lavanta hidrosil spreyi, soğutulmuş Alman papatyası çayı veya bol miktarda su uygulayın.

Dikkat: İltihaplı, güneş yanığı veya hassas ciltler üzerinde kullanmayın..

Ürün Miktarı: 1 ila 2 uygulama

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply