Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı…

0

Çayın huzurlu rüzgarı artık Boğazda esiyor!

dembebek 13 230x300 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı... dembebek 02 256x300 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı...

İstanbul’un çay evi Dem, çayın efsunlu dünyasını Boğaz’a taşıdı. Bebek’te açtığı yeni şubesinde mevcut mönüsüne ilaveten yeni çaylar da ekleyen Dem, sunduğu 63 çeşit çay ile, Bebek’te huzurlu bir köşe arayanların yeni durağı olacağa benziyor. Kahvaltı seçenekleri, cafe klişelerinden kaçınarak hazırlanan özenli atıştırmalık ve tatlı mönüsüyle Dem Bebek, alışılmış Dem atmosferini modernize ederek Boğaz’a taşıyor.

dembebek 08 300x207 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı... dembebek 10 300x199 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı...

İkinci Şube Bebeği Seçti

Karaköy’de geçtiğimiz yıl açılan ve zengin çay mönüsüyle İstanbullulara özgün bir çay deneyimi yaşatan Dem, ikinci şubesini Eylül ayı sonunda Bebek’te açtı. Dünyanın tüm çay bölgelerinden sunduğu çayların ruhunu mekana yansıtan Dem Bebek, çayın getirdiği çok kültürlü atmosferi hissettiren samimi ve sıcak dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Bebek’in yeni çay evi, modern ve antika mobilyaların beraber kullanımıyla, misafirlerini adeta nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Eski bir Fransız okulundan çıkan antika okul sıralarında, Asya demlikleriyle yapılan çay servisi, çayın birleştirici dünyasını, bir tür füzyon etkisi ile mekanın ruhuna taşıyor.

dembebek 03 300x235 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı... dembebek 12 300x200 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı...

Çayın Büyülü Kokusuna Davet…

Yeni şubesiyle beraber çay mönüsünü zenginleştiren ve çay meraklıları için “kralların çayı” olarak bilinen Ronnefeldt markalı 11 çeşit yeni çay seçeneği sunan Dem Bebek’in mönüsünde, süt ve bal ile servis edilen Chai, zencefil tadıyla güçlenen yeşil çay Ginger Twist, tropik geçişleriyle damakları şenlendiren oolong çayı Sunny Valencia ve bergamot severlerin yeni favorisi olmaya aday kafeinsiz kırmızı çay Rooibos Earl Grey dikkat çekiyor. Mönü, yine, 3 çeşit Türk çayına ek olarak beyaz çay, yeşil çay, oolong çayı, siyah çay, füme çay, mayalanmış çay, kırmızı çay ve bitki çayları başlıkları altında herkesin damak tadına uygun bir seçenek sunuyor.

dembebek 05 300x201 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı... dembebek 06 300x199 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı...

Harika Atıştırmalıklar ve Tatlılar…

Karaköy şubesinde çok sevilen lezzetleri de Bebek’e taşıyan Dem’in mönüsünde, günlük hazırlanan hafif kahvaltı seçeneklerinin yanısıra; kiş, krep, poğaça ve simit gibi atıştırmalıklar da bulunuyor. Gurme tatlı mönüsü ise modernize edilmiş sunumlarıyla höşmerim, laz böreği ve damla sakızlı kek gibi Türkiye tatlarıyla beraber; beyaz çikolatalı sufle, glutensiz çikolatalı kek, glutensiz yer fıstıklı pancake ve pişmaniyeli armut tatlısı gibi özgün tarifleri de içeriyor. 5 Çayı mönüsünü de zenginleştiren Dem Bebek’te, İngilizlerin ünlü geleneği; Türk damak tadına adapte edilmiş şekilde yanında bir demlik çay ile servis ediliyor.

dembebek 04 300x208 Dem, yeni şubesini Bebek’te açtı...

Dem Bebek, Boğaz’ın hemen yanı başında, Bebek’in karmaşasından uzak, samimi ve huzurlu bir kaçamak yapmak isteyenlerin yeni durağı olmaya adaylığını koyuyor.

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply