Deniz Tuzu Banyosu ile Cildiniz Sıkılaşsın!

0

deniz tuzu banyosu Deniz Tuzu Banyosu ile Cildiniz Sıkılaşsın!

Deniz Tuzu Banyosunun Faydaları

Su hayat kaynağımız. Susuz bir yaşam düşünülemez elbette. İnsan vücudunun hücrelerinin yüzde 75’i sudan oluşuyor. Hücrelerin içinde enzimler, besleyici maddeler, sodyum ve potasyum iyonları yer alıyor. Su, metabolizmamızın yakıtı; vitamin ve oligoelementlerin iletilmesini sağlıyor. Su aynı zamanda gezegenimizin yüzde 70’ini kaplıyor, coğrafyayı ve iklimi şekillendiriyor, dağları aşındırıyor ve çöllerde çiçeklerin açmasını sağlıyor. Canlılık, duygusallık, sakinleşme ve arınmayı simgeliyor.

Suyun gücünü vücut bakımımızda da kullanıyoruz mutlaka. Özellikle deniz tuzu içindeki vitamin ve minerallerin cildi beslemesi ve onarması mümkün. Dolayısıyla yapacağınız deniz tuzu banyoları cildinizi yeniden besleyecek ve cildinize dirilik katacak. Ayrıca deniz suyu banyosu cildi arındırıyor, iltihapları azaltıyor ve cildi sıkılaştırıyor. Nörodermatit ve sedef hastalığına da iyi geliyor.

deniz tuzu banyosu1 300x199 Deniz Tuzu Banyosu ile Cildiniz Sıkılaşsın!

Deniz tuzu Banyosu Nasıl Yapılıyor?

Deniz tuzu banyosu için litre başına 30-60 gram deniz tuzu sıcak suda çözdürülüyor. Tuz değerli maddelerini suyun içine salıyor. 28-38 derecede 15-20 dakika boyunca küvette kalın. Ardından gözeneklerin kapanması için ılık suyla çok kısa bir duş alın. Sonrasında bir saat dinlenin.

deniz tuzu banyosu2 300x199 Deniz Tuzu Banyosu ile Cildiniz Sıkılaşsın!

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply