Diz Ağrılarının En Doğal Çözümü İçin Hangi Bitkiyi Kullanıyorum

0

Merhaba sevgili endogalindan.com okurları,

Sizlere son zamanlarda deneyimlediğim müthiş bir bitkiyi anlatmak istiyorum.

Doğa’nın mucizeleri gerçekten şaşırıyor. Yaklaşık 7-8 ayı bulan bir zamandır ağırlıklı sağ dizimde, nadir sol dizimde bir var olan bir yok olan ağrılar hissediyordum. Ve bu ağrılar geride bıraktığımız kış başladığım spor sonrası belirmeye başlamıştı. Öncesinde eklem sıvısı mı azaldı, çok zorladım menisküslere mi bir şey oldu derken ortopedi doktoruna gittim. Muayene sonucu doktor MR ya da röntgen çektirmeye gerek duymadan ve ilaç yazmadan egzersiz programı vererek beni yolladı. Hayatımı kısıtlamasa da zaman zaman kendini hatırlatan ve bazı hareketlerde ve uzun yürüyüşlerde performansımı düşüren ağrılar tam olarak geçmemişti. Çok yüklendiğim zaman sanki diz kemiklerim ve yumuşak olan doku acıyor, ağrıyordu. Yaz gelince sıcaklarla birlikte geçer diye düşündüm fakat ağrılar bir miktar azalsa da devam etti. Çok büyük ağrılar değildi elbette ama dizim bana bir mesaj veriyordu. Eklemlerine ve bağlarına dikkat et! Eklem romatizması olabilir mi diye düşündüm ancak çok lokal bir yerde kendini hissettiriyordu. Esasında çok basit kan testi ile bunu anlamak mümkün. Benzer sorunları yaşıyorsanız mutlaka doktora başvurun ve kontrolünüzü yaptırın derim.

Tam olarak teşhisini koymadım belki ama anlamsızca ilaçlara da saldırmak istemedim. Bu tarz sorunlarda bilinçli bir şekilde doğadan yardım alabileceğimize ve doğanın bize çözüm sunacağına inanırım.

Bu şekilde ilerlerken geçenlerde uğradığım ve güvenilirliğinden emin olduğum Beylikdüzü Naz Naturel Aktar‘a uğradım. Orada benim çok sevdiğim Özgül ablam, hem beni doğru yönlendirir hem de çok bilgili, araştırmacı bir kadındır. Ayrıca güzellik uzmanıdır da. Sorunumu söylediğimde hem genel sağlığa iyi gelecek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek, hem de eklem ağrılarını azaltacak, diz içi ödem ve şişkinlikleri giderecek, eklem sıvısını yerine koyacak bir bitki önerdi.

Hangi bitki mi? Her derde deva Zerdeçal. Hint Safranı olarak da bilinen bu bitki, nelere iyi gelmiyormuş ki. Öyle ki Zerdeçal üzerine birçok bilimsel çalışma ve kanıtlanmış tespitler mevcut. Bunlardan en etkileyicisi ise zerdaçal kullanımı sonrası kanserli hücrelerin, kist ve nodüllerin  giderek küçülmeye başlaması. Yani kanser hastalarının dahi şifa bulabildiği zerdeçal mucizevi bir etkiye sahip. Aynı zamanda bağırsakproblemleri için de ideal bir bitki. Vücuttaki zararlı bakterileri atmak, karaciğeri onarmak, kandaki yağ oranını düşürmek gibi faydaları bulunuyor. Tiroit nodüllerini de küçülttüğü söyleniyor.

Gerçekten  zerdeçal dünyada üzerinde en çok laboratuvar ve klinik çalışması yapılan bitki kökü türlerinden olarak yeni özellikleri konusunda da çalışmalar hızla devam ediyor. Zerdeçalın antikanserojen, antioksidan, antiinflamatuar etkileri araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Etkili bir kanser önleyicidir ve romatizmal hastalıklardaki olumlu etkileri onaylanmıştır. Bitki kökü toz ya da baharat olarak kullanıldığında bağırsaktan emilimi daha güç olduğu için  sıvı zerdeçal ekstretleri de daha yoğun üretilmeye başlanmış durumda.

Yaklaşık 10 gündür sabah ve akşamları aç karnına bir kapak kullandığım Zerdeçal Kökü Özü Sıvısı şaşırtıcı bir şekilde dizimde bir hafifleme ve esneme yarattı, sanıyorum ağrıyı oluşturan ne varsa onu yok etmeye başladı. Bu aralar çok rahat bir şekilde hareket ediyorum ve dizdeki sıkıntı kaybolmuş gibi duruyor. Başka herhangi bir ilaç kullanmadığıma göre bu sonucu zerdeçala bağlıyorum. Ayrıca tamamen doğal yöntemlerle hazırlanmış bu ekstrenin herhangi bir yan etkisi de yok ancak safra kesesi ve mide ekşimesi olan kişiler kullanmakta dikkatli olmalılar. Böyle bir durum varsa doktora danışmak gerekecektir.

zerdecal koku ozu immunat Diz Ağrılarının En Doğal Çözümü İçin Hangi Bitkiyi Kullanıyorum

Bu sıvı zerdeçal ekstresinden 3 şişe içilmesi gerekiyor, sabah ve akşamları alınacak bir ölçekle 3 şişe yaklaşık 2 ayda tamamlanıyormuş. Faydasını gördüğüm için ve sonuçlar beni mutlu etmeye başladığı için sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu noktada kendimi test edeceğim bir ayrı konu da zerdeçalın tiroidlere olan faydası. Kullanmadan önceki değerlerimi biliyorum. T3-T4 ve TSH normal değerler arasında ancak haşimato tirodi yani kronik bağışıklık sistemi tirodi mevcut. Araştırmalar da bu sorunlara zerdeçalın iyi geldiğini yazıyor. Henüz ilaç tedavisi verilmediği için zerdeçal kullanımının sonuçlarını 3 şişeyi bitirdikten sonra hastanede ölçtüreceğim. Vereceğim kan tahlili sonucu tiroid değerlerindeki gelişime bakacağım. İş o aşamaya geldiğinde zerdeçalın ne derece iş yarayıp yaramadığını sizlere aktaracağım. Dilerim ki benzer durumda olan arkadaşlarımıza bir faydası olur.

Umarım hepimiz şifayı kazanmaya dönük sektörden değil kainattan buluruz. Doğanın dilini öğreniriz. Bu siteyi kurmamdaki en büyük amaçlarımdan biri de bu zaten…

Sağlıkla kalın

Hülya Çayoğlu Kurtkal

 

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply