Doğal Elma Sirkesinin Faydaları

0

%100 Doğal Elma Sirkesini Sofranızdan ve Midenizden Eksik Etmeyin!

dogal elma sirkesi iksirke 2 Doğal Elma Sirkesinin Faydaları

Sirke, salatalarımıza verdiği lezzet kadar, sağlığımızdaki sayısız faydaları ile çok önemli bir madde. Bu doğal içecek, sindirim bozukluklarından kilo kontrolüne, obezite tedavisinden kalp damar sağlığına, eklemlerinizdeki ağrılardan metabolizmanızın hızına kadar şifa niteliğinde sonuçlar veriyor. Sabahları ılık suya az miktarda koyacağınız elma sirkesi ile güne sağlıklı bir metabolizma ile başlamak mümkün…

Doğal elma sirkesinin iyileştirici özellikleri

- Yağ yakımını hızlandırır, bedenin arınmasını hızlandırır ve bütün bunları genel sağlığı destekleyerek yapar. Sodyumun etkisini yansızlaştırarak, yüksek tansiyondan korur.

- Aşırıya kaçmadan dengeli biçimde istediğinizi yiyerek doğal zayıflama ve kilo kontrolünü sağlamada yardımcıdır.

- Kolesterol yüksekliği, şeker hastalığı, kalp damar hastalığı, kabızlık, stres, yorgunluk, uykusuzluğa da yarar sağladığı gibi şişmanlık, obezite çözümünde de yardımcı olabilir.

- Besinlerin verimli kullanımı, metabolizmanın sağlıklı işleyişini, vücudun asit alkali dengesini korumasını sağlar. Örneğin kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayıp, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, bir yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar. Uzun süreli kullanım eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılara son verir.

dogal elma sirkesi iksirke 3 Doğal Elma Sirkesinin Faydaları

- Damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücuda detok yapar, yağlı-mukus kalıntıları parçalar. İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da kullanılır.

- Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buhusu yapılır.

dogal elma sirkesi iksirke 1 Doğal Elma Sirkesinin Faydaları

Sirkenin Elde Ediliş Yöntemi Önemli!

Doğal Fermantasyon Olmalı

Pastorize veya damıtılarak üretilen sanayi tipi rafine elma sirkeleri baktığımızda gayet berrak ve duru görünürler. Ancak doğal fermantasyon yoluyla üretilen elma sirkesi o derece berrak ve duru renge sahip değildir. Renkte bulanıklık doğallığın ifadesi olarak algınlanmalı. Geleneksel sirke üretim tekniğine uygun üretim yapıldığında sağlık açısından herhangi bir sıkıntı oluşmaz.

Sirke Üzerine Bilimsel Tespitler

Son yıllarda ortaya konan bilimsel araştırmalara göre sirkenin insan sağlığı üzerine birçok olumlu etkisi vardır. Elma sirkesinin kan lipit değerlerini düzenleyici, karaciğer yağlanmasını azaltıcı, karaciğer fonksiyon testlerini azaltıcı etkilerinin olabileceği tespit edilmiştir.

Ürün Önerisi:

dogal elma sirkesi iksirke 1 1 Doğal Elma Sirkesinin Faydaları

Özellikle doğal fermantasyon yöntemi ile elde edilmiş, %100 doğal içerikli bir elma sirkesi arıyorsanız, yukarıda anlatılan hususlara uygun bir üretici mevcut. Geçenlerde 5. Exponature Doğal, Sağlıklı ve Organik Ürünleri Fuarı’nda keşfettiğim İKSİRKE, “doğal sirkeli içecek” ifadesi ile ekşi veya acı elmanın geleneksel sirke üretim tekniğine uygun olarak işlenmesi ile ede edilen bir ürün. Bizzat da denedim. Az oranda aldığınız sirkeli içeceği, sade bir şekilde veya ılık su ile karıştırarak da içebilirsiniz. Bu ürün, Türkiye’de ilk defa ekşi ve yabani elmadan üretilen doğal sirkeli içecek olması ile de dikkat çekiyor. İksirke’yewww.iksirke.com dan da ulaşabilirsiniz.

Yetkili bilgisi vereyim. Demirtaş Gıda, Ömer Demirtaş. GSM: 0530 765 64 26

Kimyasal İlaçlara başvurmadan önce doğanın bizlere sunduğu mucizeleri anlamak ve kullanmak da fayda var diye düşünüyorum. Amacımız; hayatımızda en az doktora görünen ve mümkün olduğu kadar yapay ilaçlar kullanmadan yaşayabilen bireyler olmalı.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply