Doğal El Yapımı Sabunlar Şifa Dağıtıyor

0

elitar dogal sabunlar 1 Doğal El Yapımı Sabunlar Şifa Dağıtıyor

Sağlıklı Cilt Bakımı İçin ve Deri – Cilt Sorunlarınıza Karşı Doğadan Elde Edilen Özlerle Oluşturan Sabunların Gücünden Faydalanabilirsiniz.

Şifa dağıtan doğal sabunlar artık evlerimize daha yoğun bir biçimde girmeye başladı. Hammaddesi zeytinyağı olan türlü bitki ve meyve özlerinden meydana gelen sabunların her biri, farklı bir sorunumuza deva oluyor.

Cilt ve vücut bakımlarında kullanabileceğimiz sabunlardan en üst düzeyde fayda alabilmemiz, sabunların üretim yöntemine bağlı. Sabun üretiminde kullanılan içeriklerin kimyasını kaybetmeden, doğal hallerini koruyarak kullanılması mühim. Çoğu fabrikasyon üretimlerde ısıl işlemlerden geçen içerikler, maalesef saf ve yararlı özelliklerini kaybediyor ve cilde faydadan çok zarar verebiliyor.

Cildimize temas eden ürünlerin cilt kimyasına uygun, zararlı maddelerden uzak, kimyasal içeriklerden arınmış olmaları, boya ve parfüm gibi maddelerin kullanılmaması dikkat edilmesi gereken en önemli husus.

elitar dogal sabunlar 5 Doğal El Yapımı Sabunlar Şifa Dağıtıyor

Doğaya ve Sağlığa Saygılı Bir Üretim…

Tüm bu noktalara dikkat ederek doğal zeytinyağı sabunları üreten bir firma var. 2013 Ekoloji İzmir Organik Ürünler Fuarı’nda tanıştığım ElitarSabunları’nı kendim de deneyim etme fırsatı buldum. Doğal el yapımı sabunlar, hiçbir fabrikasyon sürecinden geçmeyerek saflıklarını koruyorlar. Sabunlar %100 naturel zeytinyağı ve yağmur suyu kullanılarak üretiliyor. Boya ve katkı maddesi kesinlikle içermiyor. Hayvansal yağlar kullanılmıyor. Elitar Sabunları İzmir’de Kemeraltı ve Urla’da üretiliyor. ElitarZetyinyağı Sabunlarının Genel Müdürü Mete Eltepe sabunlarının üretilme hikayesinden titizlikle bahsediyor. Mete Bey, “Sabunlarımızın hammaddesi zeytinyağından ürün üretimine geçerken kaynatma gibi yağın kimyasını bozacak işlemler yapmıyoruz. Hepsi el yapımı, doğal ve sağlıklı, güvenilir ürünler. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hele bir papatya sabunumuz var ki, bayanların cilt güzelliği için çok etkili. Papatyaları doğadan topluyoruz. Demleme usulü elde ettiğimiz papatya sularından zeytinyağını da kullanarak sabun haline getiriyoruz. Bir de sarı kantaron bitkimiz var. Kantaron yağından elde edilen sabunlar da yara, yanık, kesik ve cilt lekelerine karşı çok iyi bir çözüm. Ayrıca aynısefa bitkisini de keşfettik. Bundan 2 yıl önce bu konularla ilgili bir arkadaşımdan duyduğum aynısefa bitkisini gittim yerinde gördüm, bu bitkiden sabun yaptık. Çok çok etkili. Özellikle leke tedavisinde…” diye konuşuyor.

%100 DOĞAL SABUNLARIN FAYDALARI…

Papatya Sabunu

elitar dogal sabunlar 6 Doğal El Yapımı Sabunlar Şifa Dağıtıyor

Pürüzsüz bir cilt isteyen bayanlara önemli bir bakım ürünü. Papatya Sabunu, hoş aroması, güzel kokusu ve yumuşaklığı ile yeni bir cilt yaratmaya yardımcı oluyor. Papatya çiçeği kadar papatya sabunun da çok faydası vardır. Papatya çiçeklerinden elde edilen yağdan üretilen papatya sabunu özellikle cilt için oldukça şifalı bir sabundur. Papatya sabununun faydaları: Papatya sabunu göz kapağı iltihaplarına iyi gelir. Gözaltı torbalarında etkilidir. Cildin dinlenip, rahatlamasını sağlar. Selülit tedavisi kullanılır. Egzamaya, kaşıntıya ve mantara iyi gelir. Saçlara dolgunluk ve parlaklık verir. Ciltte oluşan lekeler ve kararmalar içinde faydalıdır.

Kantaron Sabunu

Kantaron yağı; yara, yanık, kesik ve izlerin tedavisinde kullanılan en etkili ürünlerdendir. Kantaron yağı ile üretilen sabun antiseptik özelliği ile iltihap önleyici, kanama durdurucu, kesik çizik, hücre yenileyici sebebiyle yara ve yanıkların tedavisinde, ciltteki tahriş ve kuruluğun giderilmesinde çok faydalıdır. Bu nedenle yüzde ve vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanılır. Kantaron yağının mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Argan Sabunu

Dünyada sadece Fas’ta üretilen bu mucizevi yağın hem saç hem de cilt için olumlu etkileri çok fazladır. Çok kuvvetli bir antioksidandır. Zengin oranda E vitamini içerir. Hücre yenileyerek cildin parlak ve canlı kalmasını sağlar. Argan sabunu saça zaman içinde zarar veren radikallerle savaşarak, saçın zarar görmesini engeller. Argan Sabunu kırılgan ve güçsüz saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır.

Sarımsak Sabunu

elitar dogal sabunlar 2 Doğal El Yapımı Sabunlar Şifa Dağıtıyor

Saç dökülmesine karşı güçlü içeriğiyle sarımsak, zeytinyağı, çörekotu yağı ve defne yağının karışımından ortaya çıkmış bir sabundur. Zeytinyağı içerdiği E vitamini sayesinde saçınızı canlandırır. Soğal sarımsak özü kafa derisindeki sebum üretimini dengeler. Kepeği keser, saç diplerini ve kökün güçlendirir. Zayıf kan dolaşımını düzene sokar. Saç büyümesinde antienflamatuar, antibakteriyelve anti fugal özellikler gibi birçok sıhhi faydası vardır. İçeriğinde allicatine ve alicine içerir. Kısa sürede saçlar kuvvetlenir ve güçlenir.

AloeVera Sabunu

Kepeğe karşı en etkili sonuç veren sabundur. Saç tellerini kalınlaştırır ve saçları gürleştirir. AloeVera nitrik asit süperoksitdimutan enzimi barındırdığı için saç dökülmesi ve kepeği engeller. Uzun vadede kullanıldığında yeni saç çıkmasını destekler. AleoVera sabunu saçlarınıza masaj yaparak iyice köpürtüp, saçınızda 1dk. bekletin ve bu işlemi iki defa tekrarlayın.

Defneli Sabun

Düzenli kullanımda saç dökülmesini önler. Saçınıza dolgun ve hacimli bir görünüm kazandırır. Saçınızı besler, temizler saç yağlanması ve saç derisi problemlerine karşı çok etkilidir, kepeği önler. Antiseptik özelliği ile saç derisinde oluşmuş ufak sivilcelere karşı etkilidir.

Tarçınlı Ballı Sabun

elitar dogal sabunlar 4 Doğal El Yapımı Sabunlar Şifa Dağıtıyor

Cildi nemlendirir. Hoş kokusu ile vücudu ve kasları rahatlatır. Tarçının içerdiği potasyum sayesinde cildi canlandırır. Balın özelliği ise cildinize yoğun bakım yapar ve özellikle yorgun yüzler için kullanımı tavsiye edilir. Çok terleyenlere özellikle kullanımı tavsiye edilir.

Kekikli Sabun

Kekik bilinen en kuvvetli anti septik maddelerden biridir. Bu nedenle bakterilerin yol açtığı deri ve cilt problemlerinde çok etkili bir sabundur. Mantar, pişik ve kaşıntı problemlerine karşı çok kısa sürede çözüm sağlar, cildi temizler, kan dolaşımını sağlar. Sedef, egzama ve cilt hassasiyeti olanların kullanılması uygundur.

Keçi Sütlü Sabun
Yaşlanma etkilerine ve kırışıklıklara etkili çok yoğun protein içeren bir sabundur. Nemlendirici etkisi vardır. Keçi sütlü sabun, çildi kurutmadan temizler. İçerdiği insan vücuduna uyumlu yüksek protein sayesinde ciltteki kırışıklıkları azaltır ve engeller. Günlük düzenli kullanım sayesinde cilde büyük katkı sağlar.

Killi Sabun

Kilde bulunan çok faydalı mineraller ve cilde faydalı tuzlar sayesinde cildinize diri ve güzel bir görünüm kazandırır. Bunun yanında cildi temizler. İçerdiği mineraller ile besler, gerginleştirir. Kullanımı sırasında kil tanecikleri yüzünüze peeling etkisi yapacaktır. Tüm vücut ve saç için kullanılabilir.

Narlı Sabun

elitar dogal sabunlar 3 Doğal El Yapımı Sabunlar Şifa Dağıtıyor

Potasyum ve demir minerali ile C vitamini açısından çok zengin bir meyve olan bar B1, B2 vitaminleri ile kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırır. 10 bardak yeşil çaya eşit değer “antioksidan” madde içerir. Kabuğun ekstresi ise güçlü bir virüs ve mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Cilt üzerinde enfeksiyon ve yara iyileştirici etkisiyle beraber hücre yenileyici özelliği sayesinde cildinizi hızla gençleştirir ve yeniler.

Deniz Kumu Sabunu

Özellikle ölü deriyi atmaya yönelik çok etkili bir üründür. Deniz kumu peelingi özelliği sayesinde cilfdin uzun süre tazeliğini korumasına yardımcı olur. Özellikle mevsim değişikliklerinde cildinizde meydana gelen yıpranma ve yorgunluk etkilerini en aza indirir ve konusunda çok etkili bir üründür.

Lavantalı Ballı Sabun

Cildi derinlemesine temizler, nemlendirir, arındırıcı ve rahatlatıcı özelliği vardır. Özellikle makyaj sonrası yüz temizliği için uygundur. Cildi canlandırır. Yağlı ciltlerin mutlaka kullanması gereken bir sabundur.

Kefir Sabunu

Antimikrobiyal ve hücre yenileyici özelliği olan sabun; cilt güzelliğinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Cildi besler, parlaklık verir. Özellikle yorgun ciltler için canlandırıcı özelliği ile ön plana çıkar. Kefirin içinde yüksek oranda protein, antioksidan mineral ve vitaminler vardır. Antibakteriyal özelliği ile temizleme gücü yüksektir, cildinizi kurutmadan temizler.

Bıttım Sabunu

Çitlenbik ya da menengeç tohumu yağından elde edilen özel yağ ve zeytinyağı karışımından oluşan özel bir sabundur. Özellikle alerjik, problemli ve çabuk tahriş olan hassas ciltler için önerilir. Ayrıca saç dökülmesi ve saç derisi problemlerine karşı da etkilidir.

Ardıç Katranlı Sabun

Cildi çok yoğun olarak temizler. Özellikle sedef, egzamaya ve cilt hassasiyeti olanların kullanması uygundur. Katran çok güçlü bir etkiye sahiptir. Sabunu problemli bölgeye köpürterek doğrudan uygulayın ve en az 2 kere köpürtün ve 3 dk. bekletin ve durulayın.

İncir Sütlü Sabun

Günlük cilt temizliği için çok uygun bir üründür. İçerdiği protein ile cildi besler, kırışıklıkların oluşumunı engeller. Yoğun bakım ve güzellik sabunudur. Her gün düzenli olarak bir kere kullanıldığında ciltteki gençleşme ve yenilenme kısa sürede hissedilir.

Yosunlu Sabun

İçindeki bol mineraller selülite karşı iyi gelir. Cildi yeniler ve ölü hücre atmaya yardımcı olur. Cilde ferahlık ve tazelik kazandırır. Özellikle her banyoda sabununuzu kese ile masaj yaparak kullanının. Bölgesel incelmeyi sağlamak ve yağlanmaları engellemek amacıyla sabunu iyice köpürtün ve kese ile 4-5 dakika masaj yapın. Cildinizdeki canlanmayı göreceksiniz.

Kendim de deneyimlediğim doğal, el yapımı sabunlara ulaşmak isteyenler olursa bilgilerini paylaşmak isterim. www. elitar.com.tr den sipariş alınıyor.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply