Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

1

Makyajda Doğallık Akımı

dogal makyajin sirri Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

Makyaj yapmak, bayanların vazgeçilmezi. Makyaj malzemeleri, kozmetik dünyasının da en ön plana çıkan kalemi ve her bayanın çantasındaki olmazsa olmazlarından.

Son dönem makyaj trendlerini incelediğimizde “makyajda doğallık” arayışı, kozmetik ürünlerine daha çok hakim olmaya başladı. Tüketiciler olarak daha bilinçli hareket ediyoruz ve içeriğine bakarak ürün satın alıyoruz. Ekolojik ve organik yaşam stilinin kozmetik ve güzellik ürünlerine varan yansıması farkındalığımızın da arttığını gösteriyor. Talep çoğaldıkça firmalar içinde paraben, slikon, sentetik boya ve zararlı kimyasallar içermeyen ürünler üretmeye başladılar. Doğal ve bitkisel içerikli makyaj ürünleri piyasada bir bir yerine alıyor artık. Doğal içerikli ürünlerin bir adım ötesini ise sertifikalı, organik tarım içerikleriyle yapılan organik makyaj ürünleri ve kozmetik malzemeleri oluşturuyor. Bu ürünler hem cildinize zarar vermiyor, hem gözeneklerinizi kapatmayarak hava almasını sağlıyor hem de doğal makyaj görüntüsü veriyor. Ayrıca organik ve doğal cilt bakım ürünleriyle de cildiniz için gereken günlük bakımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Cildimiz en değerli giysimiz. Ona iyi bakmak, doğru ve doğal malzemeler kullanmak cildimiz için yapacağımız en iyi yatırım. Dikkatsiz uygulamalar ve yanlış ürün seçimleri sebebiyle maalesef ciddi cilt rahatsızlıklarına varan sonuçlar yaşanabiliyor. Buna engel olmak için bilinçli ve araştırmacı olmalıyız.

Güzel olmanın bedelini sağlıksız bir cilt görünümü ile ödememek için endogalindan.com sizler için bir çalışma derledi. Doğal makyajın sırlarını, doğal ve sağlıklı olmak isteyenler için paylaşıyoruz.

SAĞLIKLI VE DOĞAL BİR TEN MAKYAJI İÇİN:

cosmetic makeup 1 300x199 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

İlk Aşama:

İyi ve doğal bir cildin ilk kuralı derinlemesine temizlenmiş ve nemlendirilmiş olmasıdır. Cilt kuruluğu ve PH yetersizliği; uygulayacağınız pudra, bb kremler ya da fondötenlerin topaklanmasına ve eşit dağılmamasına yol açar. Cilt olduğundan daha kusurlu görünebilir.

İkinci Aşama:

Hafif su bazlı bir nemlendiricinin ardından ten makyajınız da olabildiğince doğal olmalı. Ten renginize uygun bir ton seçilmeli ve az miktarda ürün cilde yumuşak uygulamalarla iyice yedirilmeli. Açık tenliler, bronz tonları seçmemeli. Cildinize uyan rengi belirledikten sonra, allıkla canlılık katabilirsiniz.

Eğer daha pürüzsüz bir görüntü oluşturmak isterseniz pudra ya da fondöten altı baz veya primer adındaki baz ürünleri kullanabilirsiniz. Bu bazlar, hem makyaj sabitleyicisi görevi görür hem de daha pürüzsüz ve satenimsi bir cilt sunar.

Ten Makyajında Ürün Önerileri:

Canlı, taze ve sanki hiç yokmuşçasına doğal bir cilt görünümü her zaman en arzu edilen sonuçtur. Bunu sağlamak için yukarıdaki adımlara dikkat edilmelidir. Uygulamadaki yöntemler kadar nasıl ürünlerin seçildiği de önemlidir elbette.

İşte Seçenekler:

kozmetik1 300x199 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

Mineral Makyajın Büyüsü

Son zamanlarda çok daha fazla tercih edilen mineral makyaj ürünleri, özellikle çeşitli toprak minerallerinden yapılan toz mineral pudralar, özel teknolojisiyle cilde sürüldüğünde cilt ısısıyla birlikte anında cilde uyum sağlıyor. Mineral toz pudralar ve mineral fondötenler, ciltte hiç yokmuş gibi porselen cilt görüntüsü ile taze ve canlı ciltlerin en büyük yardımcısı.

Genç Kan Young Blood…

Young blood toz mineral pudra 300x90 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

Mineral Makyajda benim de harika bir memnuniyet duyduğum ürün Young Blood markasını gözüm kapalı önerebilirim sizlere. %100 doğal içeriği kanıtlanmış ürünle yumuşacık bir dokunuş, eşit dağılım, kapatıcılık ve kalıcılıkla capcanlı bir yüz. Young Blood Mineral Toz pudrasından bahsediyorum. Özellik yarı buğday tenliler için TOFFİE renk tonu müthiş. Sıcak bir ten görüntüsü isteyenler mutlaka denemeliler, açık ve koyu tenliler için çok çeşitli tonları mevcut. Eczanelerde bulabilirsiniz. Fiyatı 140 TL civarında ama rahatlıkla 8-9 ay gidiyor. İşin sırrı çok az ürünle daha güzel görünen bir cilt.

Glo Minerals…

Glo Minerals Toz mineral pudra 300x300 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

Bir diğer başarılı minaral makyaj markası da Glo Minerals. Eczanelerden temin edebileceğiniz bu markanın da ürün gamı gayet geniş. Yine ten makyajınız için mineral pudra ve mineral fondötenin tercih edebilir, ışıltılı, taze ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yazın bronz tonunu tercih ettiğim toz mineral allığı doğal bir etki bırakıyor cildime. Tavsiye ederim.

Sheida’nın Mineral Toz Fondoteni

Sheida Mineral Kozmetik 239x300 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

Üstte bahsettiğimiz iki markaya göre fiyat olarak daha ulaşılabilir ve iyi sonuç veren bir ürün. Bronzdan açık tenlilere varan renk seçenekleri mevcut. Zararlı kimyasallardan uzak içeriğiyle ön plana çıkıyor.

Dermakozmetik Doğal Markalar

Physicians Formula

Bilinen yüzden fazla cildi tahriş edecek maddenin hiç birisini ürünlerinde kullanmamayı ilke edinen marka, bu özelliği ile alerjistler, dermatolojistler, göz doktorları ve plastik cerrahlar tarafından en çok tavsiye edilen makyaj ürünlerine sahip. Physicians Formula pudra, barındırdığı E ve D vitaminleri, doğal antioksidanlar cilt sağlığınızın korunmasına yardımcı da oluyor. Titanyum Di Oksit ve Çinko oksit ile cildinize ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlıyor. Sıkıştırılmış mineral pudraları, BB kremleri, mineral fondötenleri ile taze bir yüz elde edebilirsiniz. Physicians Formula özellikle akneli ve sivilceli cilttler için özel ürettiği kapatıcı ürünlerle de dikkat çekiyor.

Ben, özellikle Physicians Formula Season to Season Bronzer (4 Mevsim Bronzer) Bronze Booster Glow Boosting ürününü kullanıyorum. Açıklı koyulu 4 renk tonu ile bu allık, cilt renginize ya da oluşturmak istediğiniz bronzluk seviyeniz için oldukça uygun ve etkisi çok doğal.

Physicians Formula Bronze Booster  300x225 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

Physicians Formula ayrıca en son olarak yeni ürün %100 organik ve eco cert sertifikalı doğal allık ve pudranın bir arada olduğu 2’si 1 arada bir seri çıkardı. Ürün tasarımı ise bir harika. Hem çevre hem de cilt dostu… Mutlaka deneyin.

blushandbronzer organic wear 300x300 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

 

Colour Caramel Organik Makyaj Ürünleri

Organik sertifikasına sahip bu ürün çevre dostu ambalajlarıyla da çok beğeniliyor. Doğal içeriğiyle cilde zararlı maddeleri ihtiva etmeyen ürünlerinden en çok kremsi yapıdaki gözaltı kapatıcısını beğeniyorum. Göz altınızda berraklık ve doğal bir ışıltı oluşturmak, yorgunluk izlerini atmak ve morlukları kaybetmek için kullanabileceğiniz, göz çevresi derinizin hassasiyetine uygun bir ürün.

couleur caramel corrective cream concealer Colour Chart 193x300 Doğal Makyajın Sırları ve Doğal Kozmetik Ürünleri

Doğru seçilmiş gözaltı kapatıcıları iyi bir ten makyajının en önemli tamamlayıcılarındandır. Nemi yeterli ayarlanmış ürünleri kullanmanız derinizde kurutma yapmayarak göz çevrenizin daha esnek görünmesini sağlar.

Sağlıklı makyajla parladığınız güzel günler diliyoruz.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

1 Yorum

  1. Merhaba, web sitenizi google’da makyajla ilgili web sitelerini gezerken buldum. Ben de makyaj videolariyla ilgili bir web sitesi açtım ve sizin gibi tecrübeli isimlerden tanıtım için yardım rica ediyorum. Kısa da olsa bir yazıyla veya sosyal medyada makyajvideolari.com ‘dan bahsedebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler.

Leave A Reply