Doğal Yağlarla Nezleye Karşı Buğu

0

Malum hava değişiklikleri bağışıklık sistemini zayıflatabiliyor. Mevsim geçişlerinde soğuk algınlıkları artabiliyor. Özellikle rüzgarlı ve nemli havalarda sinüsler harekete geçerek burun akıntıları meydana geliyor. Nezle, grip gibi vakalarda evde doğal yağlardan hazırlayabileceğiniz buğu ile çok rahatlayacağınızı düşünüyorum.

Bir litre kaynar su içine aşağıdaki esansiyel yağların her birinden üç damla koyun ve başınıza bir havlu örterek çıkan buharı burnunuzdan soluyun.

-Kekik

- Çam iğnesi

- Limon

- Lavanta

- Okaliptüs

Bu yağlar solunum yollarını açıcı güçlü bir etki gösterirler. Özellikle doğal olmalarından dolayı da güvenlidirler. Basit durumlarda hemen ilaçlara baş vurmak yerine doğal yolları uygulamamız gerektiğine inanıyor, akılcı ilaç kullanımını destekliyorum. Gereksiz alınan ilaçların iç sistemimizi giderek bozduğu ortada bir durum.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply