Doğal Yağlarla Oda Spreyi

0

bakteri karsiti yag Doğal Yağlarla Oda Spreyi

Evlerimizde, işyerlerimizde veya zamanımızın çoğu nerede geçiyorsa o mekanlarda gözle göremediğimiz ama solunum yolu ile bünyemize karışan onca bakterinin varlığından haberdarız değil mi? Havada dolaşan çeşitli bakteri türleri, organizmamızda çeşitli sağlık sorunlarına yol açarak, bağışıklık sitemimizi zayıf düşürüyor. Oysaki soluduğumuz havanın berrak, bol oksijenli ve temiz olması hayat kalitemiz için muazzam önem taşıyor. Bu amaçla kapalı yaşam alanlarımız için üretilen pek çok oda spreyleri görüyoruz, satın alıyoruz ve kullanıyoruz; ancak kaş yaparken göz çıkarmamamız adına bu ürünlerin kimyasal içerikli değil, doğal malzemelerden hazırlanmış olması gerekiyor.

İşte tam bu noktada kapalı yerlerde kullanabileceğiniz, tamamen antiseptik etkili doğal yağlardan oluşan doğal bir oda spreyi tarifi paylaşıyoruz.

Oda Spreyi Tarifi:

  • 4 damla bergomat yağı
  • 2 damla nane yağı
  • 4 damla çay ağacı yağı
  • 6 damla okaliptus
  • 2 bardak su

Hazırlanışı:

Su ve yağları spreyli bir şişenin içine koyun ve odanıza sıkın. Yapılan araştırmalar okaliptus yağının havadaki bakterilerin öldürülmesinde yüzde 70 etkili olduğunu gösteriyor.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply