Ekim ayını Propolis ile Geçirin

0

Sonbahar geldi çattı. Hali ile aksırmalar, tıksırmalar, hapşırmalar da başladı. Ani değişen havalar ve ısı değişiklikleri de metabolizmayı şaşırtıyor. Bağışıklık zayıfsa gribal vakalar sizi yakalayıveriyor. Mevsim geçişlerinde doğru beslenme ve takviyeler  önemli. Bu dönemde kullanılabilecek en yararlı gıda da Propolis. Antiviral etkisi ve doğal antibiyotik sayılması nedeni ile adeta mikropsavar bir özellik gösteriyor. Elbette arı ürünlerine karşı herhangi bir alerjik reaksiyon gösteren kişilerin dikkatli olması gerekir, bu noktayı da belirteyim.

Propolis nedir diyenlere kısaca açıklayayım.

Propolis, yapışkan, reçinemsi bir maddedir. Bal arıları değişik bitkilerden toplayarak kovanlarına getirirler. Arılar kovanı dış etkenlerden, mikroorganizmalardan ve diğer zararlılardan korumak için üzerini propolisle kaplarlar. Dolayısıyla insanların bağışıklığını arttırmak için çok güçlü bir maddedir.Özellikle çocuklarınızın bağışıklık sistemlerini yükseltmek istiyorsanız mutlaka kullanmanız tavsiye ediliyor.

Sonbahar ve kış ayları boyunca propolis ekstratı ya da propolis tozu kullanarak sağlığımızı iyi halde tutabiliriz. Ben de geçen sene sıvı propolis ekstratı kullanmış ve herhangi bir üst solunum ya da gribal hastalığa yakalanmadım. Şimdi ise toz propolis kullanmaya başladım. Bir çay kaşığı toz propolisi bir bardak su ile içiyorum sabahları kahvaltıdan en az 20-30 dakika önce. Dilerseniz yoğurt, doğal meyve suyunuza da karıştırıp tüketebilirsiniz.

Propolis; solunum enfeksiyonları, viral enfeksiyonlar, deri enfeksiyonları, diş uygulamaları, yara tedavisi ve doku yenilenmesi, kulak enfeksiyonları, bağışıklık sistemi bozuklukları, tüberküloz, ülser, mitoz ve kolit gibi hastalıkların tedavisinde son derece etkilidir.

ekim ayini propolis ile gecirin Ekim ayını Propolis ile Geçirin

Ekim ayını propolis ile geçirin

Herkese sağlıklı bir sonbahar ve kış sezonu dilerim,

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply