En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

0

giliotti dondurma 14 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

Meyve mi Yiyorum Yoksa Dondurma mı?

İtalya’nın en iyi 3 dondurmacısı olarak bilinen Giolitti Dondurmacısı ürünlerinin tamamında taze meyve, taze süt ve krema kullanıyor, dondurma üretiminde hiçbir katkı maddesi, gıda boyası, süt tozu, esans ve başka kimyasal malzemeler ise kullanılmıyor.

giliotti dondurma 15 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

Daha önceleri Taksim Tünel, Nişantaşı ve CapitolAVM’de açılan Giolitti’nin şimdi de BahçeşehirAkbatı AVMY Restaurantlar Sokağı’nda hizmet vermeye başladığını öğrenince hemen mekanı ziyarete gittim ve dondurmaları tatmaya başladım. Elbette Giolitti dondurmaların ilgimi çeken en önemli özelliği içeriğinde hiçbir şekilde katkı maddelerinin olmaması ve gerçek meyve tatları…

giliotti dondurma 16 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

“Doğal Dondurma Hızlı Erir”

Yetkililer, “Taze ve katkısız dondurma çabuk eriyen dondurmadır. Dondurmanın çabuk erimesi en önemli kalite göstergelerinden” diyerek önemli bir ipucu veriyorlar. Hakikaten de dondurmanın hızla eridiğine tanık oluyorum. Lezzetleri ise harika bir deneyim. Yaz aylarında tam 24 çeşit, kış sezonunda ise 12 çeşit dondurma bulunuyor. Ayrıca Giolitti’de meraklıları için limonlu ve ananaslı olmak üzere 2 çeşit sorbe de var.

giliotti dondurma 17 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları giliotti dondurma 8 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

Taze malzemeler Türkiye’den, dondurmanın içine katılan çikolatalardan kahvelere kadar diğer tüm malzemeler ise İtalya’dan temin ediliyor.

Sağlıklı Çeşitleriyle Dondurma Dünyası…

Tattığım Kavun, şeftali, muz, bitter çikolata ve özel vaniya dondurma çeşitlerinin müdavimi olabilirim diyebilirim. Meyve tadını oldukça sahici bir şekilde alabiliyorsunuz. Hele muzlu dondurma, sanki muzu ezip buzlu şekilde yiyormuşsunuz gibi gerçek… Ve en güzeli yapay, suni bir tada rastlamıyor, dondurma keyfini en doğal şekliyle yaşıyorsunuz.

giliotti dondurma 9 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları giliotti dondurma 10 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

Giolitti’nin çikolatalı dondurma serisinde bitter, sütlü, fındıklı, parça çikolatalı, vanilyalı, beyaz çikolatalı seçenekler var. Meyveli dondurmalar mevsimine göre değişiklik gösteriyor. Meyvelilerden müşterilerin favori seçeneklerinin limon ve vişne olduğunu öğreniyorum. Özellikle karamelize inciri Giolitti’nin baş tacı olduğunu da belirtiyorlar. Farklı lezzetler arayanların daha birçok çeşit ile karşılaşacağını söyleyebilirim.

giliotti dondurma 11 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları giliotti dondurma 12 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

Giolitti dondurma ürünlerinin yanında dondurmalı kokteyller, tatlılar ve gerçek İtalyan Kahvesi de var.

09.00 – 24.00 saatleri arasında açık olan mağaza, aynı zamanda Bahçeşehir ve çevresine özel araçlarla servis hizmeti de veriyor.

giliotti dondurma 13 En Doğalından, Katkısız ve Gerçek Meyve Dondurmaları

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply