Ev Yapımı Bitki Çayı Poşetleri

0

Yolculuklarda çok kullanışlı olan ve elinizin altında daima sevdiğiniz  bitki karışımlarının olmasına olanak verecek küçük çay poşetlerini kendiniz yapabilirsiniz.

Tül ya da tülbentten kenarı 10 cm kadar olan küçük kareler kesin. Ortasına iki kahve kaşığı seçilen bitki karışımından koyun ve ince iple bağlayın. Yolculukta ya da gittiğiniz herhangi bir yerde, bu poşeti on dakika kadar bir fincan sıcak suda demlemekle yetinip kendinize yine de bir bitki çayı hazırlayabileceksiniz.

ev yapimi bitki cayi posetleri2 Ev Yapımı Bitki Çayı Poşetleri

Bitki çayı poşetlerini kendiniz hazırlamanız ayrıca çok da güvenli. Piyasada bulunan bazı hazır poşet çayların poşet kısımlarında kullanılan yapıştırıcı kimyasal maddeler kansorejen etki bırakabiliyor. Dolayısıyla hayatımızı ne kadar sade ve basit hale getirebilirsek o kadar sağlıklı olacağız. Buna her gün içtiğimiz çaylardan başlamak da hiç fena fikir değil!

Herkese sağlıklı günler

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply