Röportaj: “Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor”

1

ASTROLOG ZEYNEP ENZİN İLE KİŞİSEL YOL HARİTANIZI ÇIKARABİLİR, HAYAT MESAJLARINIZI DAHA NET ALGILAYABİLİRSİNİZ

Yaşam Koçu, Reiki Masterı, Kozmik Enerji Terapisti, Satranç Eğitmeni ve Astrolog kısacası on elinde on marifet insan Zeynep Enzin ile astrolojik konular ve verdiği hizmetler hakkında oldukça detaylı bir röportaj gerçekleştirdim.

Kişiye özel astroloji yol haritası çıkaran ve bu uygulamayı tamamen bilimsel yollarla yapan Zeynep Enzin, danışanlarına ev-aile ilişkileri, iş ortamı, kariyer ve eş-çocuk ilişkileri gibi pek çok konuda yol haritaları çıkararak onlara danışmanlık hizmeti veriyor.  Zeynep Enzin özellikle danışanları için yaşamda dikkat edilmesi gereken hususlar, şanslar, önlemler ve alınacak kararlarda önemli bir kaynak sağlıyor. Gezegenlerin ve göksel olayların daimi bir şekilde etkisi altında olduğumuzu belirten Zeynep Enzin, bilhassa 2014 yılının bilinaltındakilerimizin dışarıya çıktığı bir yıl olduğunu söyleyerek, “Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor” diyerek durumu özetliyor.

NG9A0505 200x300 Röportaj: Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor  NG9A0615 200x300 Röportaj: Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor NG9A0702 200x300 Röportaj: Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor

İşinde son derece uzman Zeynep Enzin, hayatta sert duvara çarptığımız bazı anlarla ilgili şöyle çarpıcı örnekler veriyor ve bu durumları verdiği hizmet sonucu tespit edebildiğini, danışanlarına izlenebilecek yollar olduğunu aktarmaya çalıştığını söylüyor.

Örneğin;

“Evlisiniz ve mutlu değilsiniz. Bir süre sonra huzursuzluğunuz artmaya başladı. Belki de huzursuzluğu yaratan sizsiniz. Eşiniz dahil çocuklarınıza hükmediyorsunuz. Farkında değilsiniz. Ya da çok aşık olarak evlendiniz fakat daha evliliğinizin ilk aylarında çatışmalar başladı. Eşiniz ile uyumlu karakterde olamayabilirsiniz. Aşk insanın gözünü kör eder misali. Gerçekleri sonradan görmek yerine , öncesinde snastry çalışması ile uyumlu çift olup olmadığınız, nasıl davranmanız gerektiği konusunda bilgilenebiliyorsunuz.

Yeni bir işyeri, web sitesi yeni bir iş oluşum , proje, çalışma, başlangıç içerisinde olduğunuzu düşünelim. Verimliliğinin olacağı en uygun zaman dilimini araştırmak varken neden böyle bir çalışmadan faydalan mayalım?

Her seferinde istemediğiniz insan tipi karşınıza çıkıyor. Çevrenizle sürekli tartışıyorsunuz. Ya da işleriniz yolunda gitmiyor. Tuttuğunuz dal kırılıyor misali. Nedenlerini sorgulayabilirsiniz.

Evinizde huzursuz olduğunuzu ebeveynleriniz, kardeşleriniz ile anlaşamıyorsunuz. Bilinçaltınızda karmanızdan getirdikleriniz ile yaşıyor olabilirsiniz” diyor.

 İŞTE RÖPORTAJIMIZ:

1-      Zeynep Hanım merhaba, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

09.11.1975 yılında İzmir de doğdum. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezunum. Türkiye Satranç Federasyonundan satranç antrenörü, aynı zamanda hakem eğitimi alarak uzun yıllar kolejlerde satranç öğretmeni, birçok turnuvada hakem olarak görev yaptım. Mesleğimde daha verimli, faydalı olabilmek için Yaratıcı Drama, İstanbul Aydın üniversitesinden Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi, yine Türk Beyin Takımından Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi alarak çalışmalarıma devam ettim.

Aynı zamanda neden? nasıl? niçin? sorularıma yanıt ararken 2008 yılında çıktığım enerji yolculuğumda Re iki Master oldum. Hindistan Oneness Univercity’e giderek Oneness Diksha Giver (İlahi Dokunuş) uygulayıcısı oldum. İzmir’de eğitimini aldığım Kozmik Enerji terapisti oldum. Birçok ruhsal, bilinçaltı, aile dizilimi, meditasyon çalışmalarına katıldım. Tüm çalışmalarımda kendimi keşfederken sorularıma mantıklı cevaplar bulmanın yanı sıra şifa teknikleri öğrendim,Kendimi yetiştirmek, ihtiyacı olanlara, destek olabilmek için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinden Yaşam koçluğu Eğitimi aldım. Gezegenlerimin sıkıştırması ile hiçbir şeyin sebepsiz olmadığı gibi, yollarım yıllardır ilgilendiğim astroloji ile kesişti ve kendimi bir anda Astroloji Akademisi öğrencisi olarak buldum,

2-      Astrolojiye olan ilginiz nasıl başladı?

NG9A0529 200x300 Röportaj: Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor

Yıllardır var olan ilgiydi. Fakat ortaya çıkması gezegenlerimin müthiş sıkıştırması ve benim Uranüsyen etkim ile çok ani oldu J. 15 yılıdır kolejlerde satranç öğretmeni olarak hizmet vermekteyim. Hafta sonları da hakem ve özel derslerim olmak üzere haftanın 7 günü çalışıyordum. Yeteneğim olan ve ilgi alanıma giren, aldığım eğitimleri de hesaplarsak günlerim çok yoğun geçiyordu. Dönem bittiğinde sözleşmelerin yenilendiği zaman, diğer okulların tekliflerini kabul etmeyerek, uzun süredir çalışmış olduğum iki kolejim ile anlaştım. Ve enerji eğimlerimden biri olan, Hindistan kökenli Deksha uygulayıcı eğitimim için, Hindistan’a gitmek üzere yola çıktım. Döndüğümde ise; anlaşmış olduğum okullardan birinin başka bir koleje devredildiğini , diğerinin ise kapandığını öğrendim. Tüm öğretmenlerin ve okulların sözleşmelerini yaptığı ve okulların açılma zamanı olmasıyla birlikte bir anda boşluğa düştüm. CV mi gönderiyorum cevap yok. Görüşmek istiyorum talep yok J. Daha önce ret ettiğim okullar dahi beni istemiyorJ. İnanamıyordum, haftanın 7 günü çalışırken, şimdi tam tersi olmuştu. Ne kadar çabalarsam çabalayayım tüm kapılar kapanıyordu. Hiç alışık olmadığım bir durum. Düşünün, o kadar yoğun tempodan bir anda boşluğa düşüyorsunuz. Tahmin edersiniz ki moralim, bozuk, canım sıkkın, strese giriyorum, geriliyorum.

Bu arada da Zonguldak da yaşayan ablam, sık sık arıyor, onun tek derdi de beni birileri ile tanıştırıp evlendirmek. Red edeceğimi de biliyor. İkna edebilmek için; İlgim, bilgim olduğunu, ve sık sık araştırdığımı bildiği,   astrolojiyi kullanıyor. “Sen daha iyi bilirsin, Boğa burcu sen onunla çok iyi anlaşırsın, uyumunuza bakarsan hak verirsin, hem kendin daha iyi değerlendirirsin”.

Gazetelerden okuduğu, bu ay böyle olacakmış, gelecekte de durum buymuş gibi açıklamalarda bulunuyor .  Moralimin, son derece bozuk olduğu bir dönemde hiç ilgilenmiyorum. Ablam ise her gün arıyor. Aramalarını yoğun şekilde, çaktırmadan baskıya dönüştürdü. Düşündüm de astroloji ile  hiç ilgisi, alakası olmayan, benim onu bilgilendirdiğim ablam, neden sık sık astroloji ile karşıma çıkıyordu. Sanki kendisine bir görev edinmiş her gün arıyordu.

Neden ablam, durduk yere bilmediği konu olan Astrolojiyi beni ikna edebilmek için kullanıyordu. Hiçbir şeyin sebepsiz olmadığını da biliyordum.  Bu kesinlikle bana verilen bir mesaj olmalıydı. Ve ben bana verilen mesajı almalı ve çok iyi değerlendirmeliydim.

Hemen astroloji eğitimlerini araştırmaya başladım. Eğitime başlayabilmemiz için 3 kişiye ihtiyaç vardı. Olumsuz görünüyordu. Nerden bulabilirdim ki üç kişiyi. Hem zaman hem de maddiyat gerekli idi. Arkadaşımı aradım, eğitim almaya karar verdiğimi anlatırken, onunda ilgisi, bilgisi olmamasına rağmen ilginç şekilde katılmak istedi. O da bir arkadaşını aradı. Randevulaştık, görüşmeye gittik, birden kendimi, Astroloji eğitiminde buldum. Bizim için hayırlı ve olması gereken bir durum var ise yollarınız her zaman kolaylıkla açılıyor. Yeteneğimin ortaya çıkması ve bu alana yönlendirilmem için her şeyim elimden alınmıştı. Gezegenlerimin müthiş sıkıştırması ile çok geniş bir zaman dilimi yaratılmıştı. Yol haritama baktığımda yaşam yolumda, Astroloji vardı, olması gerektiği için gezegenlerim tarafından bu adar yoğun sıkıştırılıp yönlendirilmiştim. Çünkü kendim, çalıştığım yoğun tempoda bunu, yapamazdım. Bir şeylerin beni zorlaması gerekiyordu.

3-      Anlattıklarınız dahilinde hayatınıza şöyle bir baktığımda yaşam koçluğu, re iki masterı, satranç antrenörü, astrolog ve kozmik enerji terapisti gibi çok çeşitli alanlarda uzmanlıklarınız var. Çok yönlü ve yetenekleri olan bir kişisiniz. Bu durumun 6. hissinizle olan bağlantısı nedir, sanırım doğuştan kuvvetli olan sezgileriniz sizi bu alanlara doğru kaydırdı?

Tüm aldığım eğitimler, herkeste olduğu gibi bende de, her şeyden önce yeteneğim, ilgimin olması ve sevmemle başladı.. Sizin de bildiğiniz gibi yeteneğiniz yoksa, sevmiyorsanız hiçbir konuda, başarılı olmanız mümkün değildir. Daha sonra da merak, araştırma, kendini geliştirme isteği, yerinde duramama, bilgide doyumsuzluk ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sizin de söylediğiniz gibi çok farklı alanlarda yeteneklerim var. Çünkü başarılı olduğuma, yetenek varsa başarının da olabileceğine inanıyorum.

Son derece haklısınız Hülya Hanım. Tüm bunların tek sebebi doğuştan gelen çok güçlü 6.hissimin olması. Satrançta; hesaplamaların, analitik zekanın, yanı sıra , rakibinizin yapacağı hamleyi değerlendirirken 6.hissinize ihtiyaç duyarsınız. Akıl zeka oyunlarında materyallerde özellikle de matematiksel hesaplamalarda rakamlarla çözüme ulaşırken mutlaka bir yerde 6.hissinize başvurabiliyorsunuz. Yaratıcı drama; adı üstünde anlık, yaratıcı olmak, üretmek, zorundasınız. 6.hisse her zaman ihtiyaç vardır. Yaşam koçluğu; faydalı olabilmek için İnsanları tanımanızın yanı sıra, birçok şeyi de hissetmelisiniz. Öğrencilerimde çok sık rastlarım çekingenlik, kendini gösterememe, utangaçlık, korku, sevgisizlik, öfke, içlerindeki hırçınlık, cesaret, algı düzeyi , faydalı olabilmeniz, yeteneklerini keşfedebilmeniz, özgüvenli olabilmelerini sağlayabilmeniz için iletişimin yanı sıra nedenleri gereklidir. Bunun içinde hislerinize dayanarak iletişim yolunuzu belirleyebiliyorsunuz.

6.his ve şifa yönümden dolayı da Reiki masterım, Deksha terapisti, Kozmik Enerji terapistiyim. Yol haritalarımızda bunların hepsi mevcut. Dağcılık yönüm doğayı ne kadar sevdiğimi gösteriyor. Rafting, hıkıng, tenis, voleybol, badmınton, yüksek dağa tırmanışı , kaya tırmanışı, 60-70 metreden bir şelaleden tırmanarak iniş, bunların hepsini yaptım. Okulun bandosunda yan flüt çaldım. Zihinsel aktivitelerin yanı sıra fiziksel aktivitelere ilgim, sevgim, ve yeteneğim var. Evet çok yönlü ve hiperaktivitemin de etkisiyle hareketli bir yapım var. Bunları neden anlatıyorum. Yapabildiğim her şeye çok zorluklarla ulaştım. Siz baskılansanız da içinizdekiler baskılanmıyor ve belli bir süre sonra çıkış yolu buluyor. Fakat önemli olan bunları önceden keşfetmek yerinde zamanında ve zorlukları mutsuzlukları yaşamadan ulaşabilmek. Yeteneklerim doğrultusunda yönlendirilseydim. ünlü bir sporcu ya da sanatçı olabilirdim. Bunları da yaşamam gerekiyormuş. Yine yeteneklerim doğrultusunda yaşam yolumda olan ve olması gereken, Astroloji hayatıma girdi ve çok mutluyum.

4-      Kişiye özel astroloji haritası çıkardığınızı biliyorum. Konuyu ve verdiğiniz hizmeti biraz açar mısınız?

Yol haritası diyorum. Çünkü bizlere her konuda yol gösteriyor. Bir insanın doğumundan itibaren kişiliğinin oluşumundan başlayarak,

Sağlığı, Yetenekleri,Yaratıcılığı, Bilinçaltı, Kişiliği, Maddi durumu, Gelir gider dengesi, Yatırımları, Harcamaları, Kardeşleri, Komşuları, Akrabaları, Seyahatleri, Eğitimi, İletişimi, Ailesi, ebeveynleri, Kökleri, Ataları, geçmişi, Mirasları, Ortağın ya da eşin mesleği, Çocuk durumu, Hobileri, Flörtleri, Günlük rutin işleri, Yanında çalışanlar, Kiracıları, Evcil hayvanları, Ortaklığı, evliliği Yaptığı anlaşmalar, kontratlar, Davaları, Taşınma durumu, Korkuları, Din görüşü, Ruhsal , felsefe konuları, Yurtdışı yolculukları, Mesleği, kariyeri, Şöhreti, Arkadaşları, İçinde bulunduğu gruplar, Şansı, Umutları, Açık ve gizli düşmanları, Tehlikeleri, Kayıpları, Yaşadığı ve yaşayacağı aklınıza gelebilecek her konuda detaylı bilgi alabiliyoruz.

Diyelim ki belli bir süre sonra mesleğiniz, çalıştığınız ortam sizi sıkmaya başladı. İşimize istemeyerek gidiyorsunuz. Belki de sizin yetenekleriniz farklı alanlarda ve yetenekleriniz doğrultusunda yönlendirilmediğiniz için zorlanıyorsunuz.

Evlisiniz ve mutlu değilsiniz. Bir süre sonra huzursuzluğunuz artmaya başladı. Belki de huzursuzluğu yaratan sizsiniz. Eşiniz dahil çocuklarınıza hükmediyorsunuz. Farkında değilsiniz. Ya da çok aşık olarak evlendiniz fakat daha evliliğinizin ilk aylarında çatışmalar başladı. Eşiniz ile uyumlu karakterde olamayabilirsiniz. Aşk insanın gözünü kör eder misali. Gerçekleri sonradan görmek yerine , öncesinde snastry çalışması ile uyumlu çift olup olmadığınız, nasıl davranmanız gerektiği konusunda bilgilenebiliyorsunuz.

Yeni bir işyeri, web sitesi yeni bir iş oluşum , proje, çalışma, başlangıç içerisinde olduğunuzu düşünelim.   Verimliliğinin olacağı en uygun zaman dilimini araştırmak varken neden böyle bir çalışmadan faydalan mayalım?

Arkadaşınız ya da arkadaşlarınız ile birlikte bir ortaklık düşünüyorsunuz. Anlaşabilir miyiz? Birbirimize neler katabiliriz? Girişimde bulunursak bize getirisi ne olur? Sonucunda nelerle karşılaşabiliriz? Gibi sorulara çok net cevap buluyoruz. Öyle ya arkadaşlığınız iyi olabilir fakat iş konusunda farklı düşünce, prensip, disiplin, davranışlar içerisinde olabilirsiniz.

Her seferinde istemediğiniz insan tipi karşınıza çıkıyor. Çevrenizle sürekli tartışıyorsunuz. Ya da işleriniz yolunda gitmiyor. Tuttuğunuz dal kırılıyor misali. Nedenlerini sorgulayabilirsiniz.

Evinizde huzursuz olduğunuzu ebeveynleriniz, kardeşleriniz ile anlaşamıyorsunuz. Bilinçaltınızda karmanızdan getirdikleriniz ile yaşıyor olabilirsiniz.

5-      Eş, ortaklık, çocuk, kardeş, arkadaş ve doğum üzerine astroloji haritaları çıkarıyorsunuz? Bu haritaları çıkarmak için ihtiyacınız olan bilgiler neler?

NG9A0674 200x300 Röportaj: Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor

Sadece doğum tarihi, doğum yeri özellikle doğum saati çok net olmalı bunların dışında hiçbir bilgiye ihtiyacım yok . Bilgileriniz yanlış olduğu taktirde size verilen bilgiler de tamamen yanlış olur ve yanlış yönlendirilirsiniz.

Fakat şöyle bir durum var, harita yorumlarken derece, açı, burç, gezegen, element kullanılarak belli bir teknikle ve hesaplamalar yapılıyor. Çok uzun zaman alıyor. Gereksiz zaman ve bilgidense verimli ve faydalı olabilmeyi tercih ediyorum. Bu nedenle ek olarak bazı bilgilere de ihtiyaç duyuyorum.

Mesela, danışanımın annesi ya da babası vefat etmiş olabilir.   Haritalarımızda anne ya da babamızı temsil eden gezegenlerimiz bulunmakta . Bilmediğim için değerlendirme yapabilirim. Hiç uygun olmadığı gibi gereksiz zaman kaybı da olur. Kişinin mesleğini de bilmeliyim. Çünkü göstergeler yeteneği olan mesleği gösterir fakat kişi farklı dalda emek veriyorsa uyarmalıyım. Başarılı olabileceği, kendini daha huzurlu, mutlu olabileceği alanlara yönlendirmeliyim. Medeni durumunu bilmeden de doğru bilgiler aktaramam. Astrolojinin fal ile ilgisi olmadığını, bir bilim olduğunu ve matematiksel hesaplamalarla, belli bir teknik kullanarak veriler doğrultusunda sonuçlara ulaştığımızı hatırlayalım lütfen.

6-      Astroloji haritasında kariyer, başarı, iş ve evlilik gibi sosyal durumların haricinde vahim olaylarında sıralandığı oluyordur mutlaka. Bu durum nasıl açıklanıyor, hizmeti alan kişi sizden gelen analizlere göre daha güvenli bir yol çizebilme şansı yakalayabiliyor mu?

Tabii ki oluyor Hülya Hanım . Astrolojinin amaçlarından bir tanesi de budur. Amaç kişiye sadece kişiliği, mesleği, evliliği, maddi durumu ile ilgili bilgi vermek değildir. Bunun kimseye bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Amaç yaşadığımız zorlukları, tıkanma sebeplerini bulmak, sebepleri ile çıkış noktalar ile birlikte yol göstermektir. Her zaman iki yol vardır ve bu yollar ifade edilir. Hangi yolu seçeceği danışana aittir. Bazı durumlarda kolektif gezegenlerin etkisi ile elimizde olmayan sebepler vardır, onları engelleyemeyiz. Klasik gezegenlerde ise neden, sonuç ilişkisini çizilmesi gereken yolu belirleyebiliyoruz.

7-Sizce bu hizmet biraz da terapinin değişik bir boyutu gibi değil mi? İnsanlar size hayatlarından kesitler sunuyor, anlatıyor, siz de karşılık veriyorsunuz?

Hayır kimsenin hayatından kesitler sunmasına gerek yok. Ayrıca terapi olarak değerlendirmek çok da doğru olmaz. Terapi o anlıktır, kısa sürer ve biter. Bence terapi ötesi .

Astroloji, bir bilimdir. Teknikler yolu ile kişinin kendine özgü yol haritasında geçmişte ve yaşadığı ana kadar, hayatındaki , her bilgiye ulaşabiliyoruz. Bu harita bir kez çıkarılıyor

Bir inşaatın temelini düşünün. Temelin, sağlamlık durumuna göre üstüne çıkacağımız katlarda kullanacağımız malzemeyi ona göre seçeriz. Temeli çok sağlam atılan bir inşaatta üst katları gereksiz şekilde az çıkıp kullandığımız malzemeler basit seçersek, kapasitesi fazla olan güçlü temel , heba olacak, gereksiz şekilde olduğu yerde bekleyecektir. Tam tersini düşünelim. Temel özentisiz şekilde atılmış olsun. Bu defa üzerine fazla kaliteli malzeme kullanırsak. Güçsüz olan temek kapasitesinden fazlasını kaldıramaz ve bir süre sonra çöker. Kullandığımız kaliteli malzemelerde boşa gider.

Yol haritası çıkararak. Bizde sıkıştığımız noktada, temelimizden itibaren ele alarak,  temelimizin üzerine eklediklerimizin, yaşadıklarımızın nerede hata yaptığımız, doğruluğunu ya da yanlışlığını nedenlerini, nelerin olması gerektiğini araştırıyoruz. Bu araştırmalarımız doğrultusunda öğrenmek istediğimiz her sorunun cevabına net şekilde ulaşıyoruz.

Daha sonra da farklı bir teknik kullanarak, gelecek ile ilgili öngörü de bulunuyoruz. Bu da yol haritanız üzerinde, transitteki gezegenler ile birlikte. Gün, hafta, ay, yıl olarak gelecekte nelerle karşılaşacağınız, ne yaşayacağınız, dikkat etmeniz gereken, şanslı olduğunuz noktalar. İyi ya da kötü yaşayacaklarınız belirtiliyor.

8-      Astroloji ve burçlar denilince akla çoğu zaman gazete veya internet sitelerin editörlerinin kafalarına göre yazıp çizdikleri yorumlar geliyor. Halbuki astroloji bir bilim, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Astrolojide her konuda faydalanabileceğimizin bilincinde olmadığımızın örneklerinden bir tanesidir.

Maalesef Astrolojinin bir bilim olduğu unutulup, sadece fal olarak değerlendiren. Emek harcanmadan laf olsun diye bazı gazete ve internet sitelerinde doğruluğu olmayan yazılar sadece magazinsel ve dikkat çekmek içindir.

9-      Peki insanlar arasında genelde gelecekten haber almak için başvurulan bir yöntem olan astrolojinin gerçek amacı ve boyutunu nasıl anlatırsınız?

Her şeyden önce danışanın farkındalığını artırmak. İç dünyası ile yüzleştirmek. Hakkında, en doğru olabilecek yolu sunmak. Geçmişte ve gelecekte yaşadığı , yaşayacağı sorunlarına, sıkıntıların çözüm bulmak. Sevineceği, mutlu olacağı, durumları paylaşmak. Yaşam yolunda nelerin olduğunu belirlemek, enerjilerini doğru yönde kullanmalarını sağlamak. Hedeflerine ulaşabilmek için başarılarının en yüksek seviyede olabileceği yolu belirlemek. Enerji çalışmalarımı da kullanarak kişinin karmasında, bilinçaltında nelerin olduğu ve bunların temizlenmesidir.

Gelecekte yaşayacakları ile ilgili doğru yönlendirmek ya da önlem almak. Yağmur yağıyor önlem olarak şemsiyemi alırsam ıslanmam, hastalanma riskim olmaz. Almazsam sonuçları ne olursa olsun yaşamak durumunda kalırım gibi.

10-  Her gün büyük bir merakla burç sayfalarını okuyup ve orada yazanlara göre hayatını şekillendirenler var. Gerçek bir bilim anlayışıyla yapılmayan yorumlar insanları yanlış yönlendirip, enerjilerini gereksizce harcayabiliyor. O halde burç yorumlarını nereden ve nasıl takip etmeli, insanlar hangi kaynağa güvenmeli?

Her şeyden önce araştırarak, tanıyarak, faydalı olabileceği inanılıyorsa, güven veren bir tane astrolog takip edilmeli. Ayrıca burç yorumlarını takip etmek çok da doğru değil. Çünkü biz sadece bir tek burçtan ibaret değiliz. Öyle olsaydı Dünya da ki tüm insanlar sadece 12 karakterli olurdu. Biz ise her burçtan etkiler taşıyoruz. Sadece bir burç ya da element diğerinden daha fazla etkili olabilir. Mesela , kişiliğiniz üzerinde Akrep burcu etkisi yoğunken, maddi anlamda Boğa ya da aile konularında Başak burcu yoğunluk taşıyor olabilir. Dolayısiyle yaşadığınız olaylara ve konulara verdiğiniz tepkiler farklı olur. Ayrıca elementler doğrultusunda davranışlarınızın büyük etkisi vardır. Su elementi eksik olan kişi duygusallıktan uzak olacaktır. Ateş elementi yoğun olan kişi ise birden parlayan, öfkelenen, aceleci  olacaktır, gibi.

Daha önce de belirttiğim gibi yol haritası kişinin ayrıntılı doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri doğru olmak üzere kişiye özgü çıkarılır. Çıkarılan bu harita üzerinden hareketle transitteki gezegenler kişi ile ilgili hangi konuyu işaret ettiği önemlidir. Kısaca örneklendirirsem 12 Temmuzda Oğlak burcunun 20 derecesinde Dolunay gerçekleşiyor. Kişiye özgü haritada hangi eve denk gelir ve nasıl etkiler yol haritası çıkarmadan, incelemeden bilemeyiz.

Fakat günün haritasını çıkarıp 12 burcu o güne göre kabataslak değerlendiriyoruz. Neden kabataslak diyorum çünkü burçları aylık değerlendirirken, 30 gün değerlendirmek gerekir. Bu da çok yorucu ve uzun bir çalışma olur. Kişiye özgü olmadığı için genel kapsamlı çok önemli noktalar belirlenir. Bu da hiçbirimiz için yeterli olmaz. Bir salonda 100 kişiye yeni bir yemeğinizi sunacağınızı düşünelim. 100 kişi içerisinde her yöreden insan olabilir. Kiminin damak tadına çok uygundur, kendine çok yakın bulur, kiminin değildir çok farklı gelir, hatta hiç beğenmez. Çünkü;  herkesin yemek alışkanlıkları farklıdır, damak tadı farklıdır. 100 kişinin de damak tadına uymasını bekleyemezsiniz. Çalışmanız geneldir kişiye özgü değildir.

11-  Siz tamamen haritalarla uğraşıyor, açı hesapları yapıyorsunuz  www.zeynepenzin.com da bu alandaki varlığınızın en güzel kanıtı gibi duruyor. Emeklerinize sağlık. Siteyi kurmaya nasıl karar verdiniz?

Çok teşekkür ediyorum Hülya Hanım . Muhteşem sitem www.zeynepenzin.com, Uzmanlığını konuşturarak ince eleyip sık dokuyan, emek veren , canım arkadaşım Senem YURTTAKALAN’ın eseridir. Aynı zamanda fikirde kendisinie aittir. Danışanlarımla buluşmamı sağladığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Burç mevzusuna geri dönelim. E malum sitemizin ismi www.endogalindan.com dolayısıyla doğallık ve burç ilişkisi üzerine biraz kafa yorarsak, bizim siteye özgü bir çalışma yapabiliriz.

Siteniz hakkında Söyleyecek ekstra söze gerek olduğunu da düşünmüyorum. Ama yine de ben söyleyeyim içimde kalmasın. İnsan bedenini, sağlığı düşünülmeden sadece ticari amaç güdüldüğü için hormon, ilaç ve kimyasal maddelerin kullanımının artırıldığı. Neredeyse yiyeceklerimizde dahi normalleştirmeye çalışılan, günümüzde. Dokunduğumuz her şeyin hormon, ilaç, kimyasal maddeler ve kansorejen etki taşıdığı korkusuyla yaşıyoruz. Emek vererek böylesine faydalı bir site ile doğallığı unutturmadığınız, ve insanlarla buluşturduğunuz için size minnettarız. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

12-  Sizce doğası gereği en doğal burçlar hangileri?

Kuşkusuz Balık.

13-  Peki en çok kasanlar? 

Aslan doğası gereği kraldır. Ve her zaman her yerde kral olmak, önde olmak dikkat çekmek ister.

14-  Hayatının bir döneminde ne yapar yapar mutlaka bir yıldız gibi parlamayı başarır dediğiniz burçlar?

Aslan için, ün, şan,şöhret çok önemlidir. Fakat şan,şöhret evi dediğimiz ve gerçekleşmesi kesin olan evlerden 10.evde bulunan diğer burçlar da bir yıldız gibi parlamayı başarır.

15-  Ooooo burçlar da çok yaratıcı olur diye düşündükleriniz?

Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova

Yaratıcı, hareketli, hızlı, yetenekli ve her zaman üretme gereksinimi duyarlar.

16-  Aurası yüksek ve “ay bunda şeytan tüyü var. Mıknatıs gibi çekiyor” dediğimiz kişilerin burçları?

Aura çok farklı olgudur. Aura genişliği burçlara göre değerlendirilemez. Yaşananlar ile doğru orantılı olarak birçok kişinin aurası dar, geniş, temiz, kirli ya da yırtık olabilir. Bu da enerji çalışmaları ile düzeltilebilir.

Çekicilikten bahsedersek Akreplerin doğal bir çekiciliği vardır. Nerde ne şekilde olursa olsun tam da mıknatıs gibi çekerler.

17-  Cinsel enerjileri en yüksek olanları da duyalım?

Akrep, Koç, Boğa, Aslan

18-  Tam da evlenilecek burçlar?

Yengeç Balık, Boğa romantik, duygusal , ailesine son derece bağlı, Dünya sanki eşinin etrafında döner.

19-  Eğlensek daha iyi dediklerimiz?

Koç, yay, ikizler

-Son olarak 2014 yıldız ve gezegenler açısından nasıl bir yıl? Enerji dengeleri nasıl? 2014’ü kısaca değerlendirebilir misiniz bizlere?

2014 yılı enerjilerimizin çok yükseldiği bir yıl. Gezegenlerimizin de sıkıştırması ile birlikde , bilinçaltımıza uyguladığı baskı ile, farkındalığımızın arttığı, değişim ve dönüşümün çok yoğun yaşandığı bir yıl olduğunu düşünüyorum.

20-  Neden biz bu göksel olaylardan etkilenir olduk. ?

Hepimiz, her zaman etkileniyorduk ya farkında değildik ya da dogmatik yetişmemizden kaynaklanan duygularımızı dışa vuramama vardı. Ne yaşarsan yaşa içinde kalsın geleneği, her zaman her koşulda güçlü olma zorunluluğu ve kendimizi hiçbir zaman önemsememe ve toplum baskısı ile yetiştirildik. Çoğu zamanda bilinçli değildik. Yaşadıklarımızın neden sonuç ilişkisi olduğunu bilmiyorduk. Artık zamanımızda bilimsel araştırmalardan haberdarız . Bilincimiz yükseliyor ve yükseldikçe de yaşadıklarımızın bir açıklaması olduğunu biliyoruz. Zihnimize, hücrelerimize hapsettiğimiz tüm yaşadıklarımızın artık bedenimizden çıkması gerekiyor. Biz bunu başaramadığımız için bedenimiz isyan ederek uyarı veriyor. Evrendeki enerjilerin yükselmesi ile bedenimizde yoğun baskılar hissediyoruz.

“Gazoz Şişesini Sallayan Kişi Gibi Gezegenlerimiz de Bizi Sallıyor

Gezegensel döngülerin sıkıştırması ile de bilinçaltımızdakiler, ortaya çıkmaya çalışıyor, bu nedenle çok zorlanıyoruz. Her zaman verdiğim gazoz örneğimi vermek istiyorum. Gazoz şişesindeki asidin zararlı olduğunu biliyoruz ve bir şişede hapsedilmiş durumdadır. Şişeyi salladığınız zaman açtığınızda birden fışkırır, çünkü içindeki asit hareket halindeyken artık şişeye de zarar vermektedir ve biran önce dışarı çıkmak ister. Bu halde kapağı açtığınızda kendine verdiği zararı katlayarak etrafa da zarar verir. Çünkü kendisi şişe içinde kapalıyken rahatsızdır. Fakat şişeyi yavaşça açtığınızda; içinde hapsettiği zararlı asit hareket halinde olmadığı için, yavaş yavaş asidini dışarı çıkarır, etrafa da zarar vermez. Biriktirmemiş olur. Gazoz şişesini sallayan kişi gibi gezegenlerimizde bizi sallıyor. 

Yolunuz her zaman aydınlık kalbiniz sevgi ve ışıkla dolsun.

Zeynep Hanım, bu keyifli röportaj için size teşekkür ediyorum. Sizinle yapacağımız güzel işlerle okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Ben teşekkür ederim Hülya Hanım. İlginize, sitenizde köşe ayırma nezaketinizden dolayı da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

1 Yorum

  1. Mutsuz bireyler olarak yaşam savaşı verenlerin sayısı giderek artıyor. Bu güzel yazı ve röportaj için teşekkür ederiz.

Leave A Reply