Gençlik Yağı Isırgan Tohumu Yağının Mucizevi Faydaları

0

Isırgan Tohumu Yağının Cilde Faydaları

Isırgan tohumu yağı soğuk sıkım yöntemi ile son derece zor elde edilen çok kıymetli bitkisel yağdır. İçerisinde, organik asitler, histamin, asetilkolin ve potasyum tuzları bulunuyor.

Cilt güzelliği en ideal ve doğal çözümlerden biri de ısırgan tohumu yağı diyebiliriz. Gençlik yağı olarak da adlandırılan ısırgan tohumu yağı, içerdiği Alfa Hidroksi Asit sayedinde cilt dokusunu yeniler, bağ dokuyu güçlendirir. Isırgan tohumu yağı ile tüm cildinize masaj yapabilirsiniz. Tek başına veya bir miktar saf zeytinyağı ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Özellikle banyo sonrası -fazla sert olmayan bir kese ile keselendikten sonra- yumuşamış ve gözenekleri temizlenmiş vücudunuza ısırgan otu yağını masaj yaparak sürdüğünüzde cildinizi şahane nemlendirdiğine ve bakım yaptığına şahit olabilirsiniz. Elbette yağın soğuk sıkım ve doğal olmasına dikkat edin. Şahsen deneyimlediğim ısırgan yağı yüzüme de çok iyi geldi. Alışkanlıklarımın arasında yer alabilecek gibi…

Isırgan tohumu yağı aynı zamanda iyi bir zayıflama yöntemidir. Günde 2 defa 1 fincan suyun içerisine 5 damla damlatarak ya da salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları

Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin sık yaşadığı problemlerden biridir. Sadece saç dökülmesi de değil, cansız, püskül püskül olmuş saçlarını dert edinenler, kepekli ve yağlı görüntüden rahatsız olanlar, yıpranmış saçlarıyla baş edemeyenler ısırgan tohumu yağını kullanabilirler. Saç derisine masaj yaparak kullanabileceğiniz ısırgan tohumu yağı sayesinde dökülme durur, saç telleri kalınlaşır, saçlar gürleşir, güçlenir, hacim kazanır, yıpranma azalır. Kepeklenmeye iyi geliyor.

Peki ya Diğer Faydaları?

* Adet düzenleyicidir.

* Kadınlardaki miyomların tedavi edilmesini sağlar.

* Böbreklerde oluşan kumun daha hızlı bir şekilde dökülmesini sağlar.

* Yaşlılık sorunlarını ve yaşlılıkta enerji eksikliğinin giderir.

* Vücuttaki bakteri ve virüslere karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.

* Çıbanlara çok faydalıdır.

* Balgamı azaltır.

* Burun kanamalarında, burunun üst kısmına sürülürse kanamayı keser.

 

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply