Gezegenlerimiz Özellikle De Dolunay Bizleri Neden Bu Kadar Etkiliyor ?

0

10 AĞUSTOS KOVA DOLUNAYI

kova dolunayi 300x225 Gezegenlerimiz Özellikle De Dolunay Bizleri Neden Bu Kadar Etkiliyor ?

Hepimiz, her zaman etkileniyorduk ya farkında değildik ya da dogmatik yetişmemizden kaynaklanan duygularımızı dışa vuramama vardı. Ne yaşarsan yaşa içinde kalsın geleneği, her zaman her koşulda güçlü olma zorunluluğu ve kendimizi hiçbir zaman önemsememe ve toplum baskısı ile yetiştirildik. Çoğu zaman da bilinçli değildik. Yaşadıklarımızın neden sonuç ilişkisi olduğunu bilmiyorduk. Çağın ilerlediği, gün geçtikçe teknolojiyi takip edemediğimiz bu zamanda bilimsel araştırmalardan da haberdarız.

Bilincimiz yükseliyor ve yükseldikçe de yaşadıklarımızın bir açıklaması olduğunu biliyoruz. Zihnimize, hücrelerimize hapsettiğimiz tüm yaşadıklarımızın artık bedenimizden çıkması gerekiyor. Biz bunu başaramadığımız için, bedenimiz isyan ederek uyarı veriyor. Evrendeki enerjilerin yükselmesi ile bedenimizde yoğun baskılar hissediyoruz. Gezegensel döngülerin sıkıştırması ile de bilinçaltımızdakiler, ortaya çıkmaya çalışıyor, bu nedenle çok zorlanıyoruz.

Her zaman verdiğim gazoz örneğimi tekrarlamak istiyorum. Gazoz şişesindeki asidin zararlı olduğunu biliyoruz ve bir şişede hapsedilmiş durumdadır. Şişeyi salladığınız zaman açtığınızda birden fışkırır, çünkü içindeki asit hareket halindeyken artık şişeye de zarar vermektedir ve biran önce dışarı çıkmak ister. Bu halde kapağı açtığınızda, kendine verdiği zararı katlayarak etrafına da zarar verir. Çünkü kendisi şişe içinde kapalıyken rahatsızdır. Fakat şişeyi yavaşça açtığınızda; içinde hapsettiği zararlı asit hareket halinde olmadığı için, yavaş yavaş asidini dışarı çıkarır, biriktirmediği için, etrafına da zarar vermez.

Gazoz şişesini sallayan kişi gibi dolunayda gezegenlerimizde bizi sallıyor. Tam Dolunay döneminde de dışarı püskürtüyor.

Kova burcunda gerçekleşen dolunayda, açılan gazoz kapağından dışarı, bilinçaltımızdaki yaşattığımız neleri püskürtmemize yardımcı oluyor bir bakalım.

Kova Aslan aksında gerçekleşen dolunayda kapak açıldığında sallanan bilinç altımızdan dışarı bu defa, geleceğe yönelik önemli adımlar atabilmemiz için; Baskıladığımız devrimci, yenilikçi yönlerimiz marjinal, orijinal, fikirlerimiz, sistemi değiştirmeye yönelik davranışlarımız, özgürlük isteğimiz. Fikirlerimiz ile ön plana çıkma ve savaşma isteğimizi ortaya çıkararak kişiliğimizi, benliğimizi, kendimiz olmamızı ve olaylara karşı daha mantıklı ve sağduyulu olmamız gerektiği ortaya çıkıyor.

KOÇ

Arkadaşlarınız çevreniz, içinde bulunduğunuz gruplar, sosyal çevrenizde arkadaşlarınıza bağlı kalmak istemez özgür olmayı istersiniz. Duygularınız yerine soğuk davranmayı tercih edersiniz. İçsel huzursuzluğunuzu kendinizi farklı göstermekle yansıtırsınız. Dolunay bilinçaltınızda yatan çocukluğunuzu duygusal eksiklikle geçirmiş olmanıza dokunur. Beklenmedik ani davranışlarda bulunursunuz. İsyankâr olursunuz, dengesiz davranışlarınız ile birlikte kendiniz ile çelişebilirsiniz. Duygularınız yerine soğukkanlı davranmayı tercih edersiniz. Çevrenize karşı güç elde etmek istersiniz. Özgüveniniz yüksektir. Çevrenizin sizi muhteşem yüce görmesini isteyebilirsiniz. Duygularınızı abarttığınız zaman küstah olur, kibirli davranırsınız. Anti sosyal olma eğilimi gösterebilirsiniz. Çocuklarınıza, flörtünüze karşı sert, kaba davranışlar sergileyerek otorite sağlamak gücünüzü göstermek isteyebilirsiniz. Düşüncelerinizde inat eder, her zaman haklı olduğunuzu kabul ettirmek istersiniz.

Sanki arkadaşlarınızın desteğine ihtiyacınız yokmuş da kendi kendinize yetiyormuş gibi davranırsınız. Fakat durum tam tersidir. Fazlasıyla bir gruba ait olmayı istersiniz. İçinde bulunduğunuz toplulukların desteğini bekler, birlikte hareket etmek istersiniz.

BOĞA

Kariyerinizde, mesleğinizde orijinal fikirleriniz vardır bir yere bağlı kalmak istemez, özgür olmayı tercih edebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için, işverenlerinize, yöneticilerinize, yetkili kişilere kendinizi farklı gösterebilirsiniz.

Çalışma arkadaşlarınıza karşı güç elde etmek istersiniz. Özgüveninizin yüksekliğini, yeteneklerinizi abarttığınız zaman kendinizi üstün görür, çevrenizin de sizi yüce görmesiniz istersiniz. İşinizde yükselerek, yönetici pozisyonu elde edebilirsiniz. Kariyerinizde önemli adımlar atıp, orijinal fikirlerinizi kullanarak sistemi değiştirebilir, yenilik getirebilirsiniz. Mesleğinizde ilerleyerek, kalıcı ve sağlam adımlar atabilirsiniz. Amaçlarınızı gerçekleştirmek için soğukkanlı davranabilirsiniz. Elektronik, her türlü bilim dalı, araştırma, uçak sanayi, astronomi, fizik, kimya alanlarında orijinal çalışmalarınız ile ilgili ödül alabilirsiniz. Sosyal statünüz değişebilir.

Aileniz ebeveynlerinize karşı sert, kaba davranışlar sergileyerek otorite sağlamak gücünüzü göstermek isteyebilirsiniz. Aile bireylerinin fikirlerinizi onaylamasını ve her zaman haklı olduğunuzu kabul etmelerini istersiniz. Duygularınızı abarttığınız zaman çevreniz tarafından ukala ve kibirli olarak bilinirsiniz. Çevrenizden, çalışma arkadaşlarınızdan ailenizden uzaklaşarak anti sosyal yaşam sürme eğilimi gösterebilirsiniz.

Meslek yaşamınızda hiç kimseye ihtiyaç duymadığınızı, kendi kendinize yetebileceğinizi göstermek istersiniz.  Fakat durum tam tersidir. Fazlasıyla bir gruba ait olmak, içinde bulunduğunuz toplulukların desteğini almak, birlikte hareket etmek için yanıp tutuşursunuz.

 İKİZLER

Yıllardır bilinçaltınızda bastırmış olduğunuz din, felsefe, ruhsal konular ile ilgili marjinal hayat görüşlerinizi, orijinal fikirlerinizi özgürce ortaya koyabilir, bilimsel konular, yıldızlar, rüya, hukuk konuları, kanunlar, gibi konularda özgürce araştırma yapabilirsiniz. Bilgelik ve gereceği arayış için uzun yolculuklar yabancı ülkelere seyahat yapabilirsiniz. Yabancı kişilerle bağlantı halinde olabilirsiniz. Bol bol kitap okuyarak birçok şey öğrenebilir, fikirlerinizi genişletebilirsiniz.   Seminer verebilir, danışmanlık yapabilirsiniz.

Kardeşlerinize, çevrenize karşı kendinizi göstermek ön plana çıkarmak gücünüzü göstermek isteyebilirsiniz. Özgüveninizin yüksekliği ile birlikte çevrenizde herkes tarafından üstün görülmek istersiniz. Amaçlarınızı gerçekleştirmek için soğukkanlı davranabilirsiniz.

Sert tavırlarla otorite sağlamak, gücünüzü göstermek isteyebilirsiniz. Fikirleriniz onaylanmadığı zaman inat eder, kabul ettirmek için uğraşırsınız. Her zaman, her koşulda sizin haklı olduğunuzun kabul edilmesini ve benimsenmesini istersiniz. Davranışlarınız dengesizleşebilir. Ve abarttığınız zaman ,içinizde büyük bir kibir oluşturursunuz. Çevrenizden uzaklaşarak yalnız kalma eğilimi gösterebilirsiniz.

Yaşamınızda hiç kimseye ihtiyaç duymadığınızı a kendi kendinize yetebileceğinizi göstermek için bu davranışları sergilersiniz.  Fakat durum tam tersidir. Fazlasıyla ait olmak, kardeşleriniz, komşularınız, çevrenizden destek almak, birlikte hareket etmeyi çok istersiniz.

 YENGEÇ

Bilinçaltında geçmişte yaşadığınız, acı, ailenizden, köklerinizden gelen korkularınız, çektiğiniz zorluklar, belki de geçirdiğiniz bir ameliyat acısını dolunayın etkisi ile gündeme taşıyabilirsiniz.

Dogmatik, düşüncelere karşı başkaldırabilir, isyan edebilirsiniz. Özellikle eşiniz, ortağınız kendi imkânlarınız dışında elde ettiğiniz tüm gelirlere karşı ilişkilerinizde soğuk, kaba, duygusuz davranarak kimliğinizi, benliğinizi ortaya koyma, üstünlüğünüzü kabul ettirme çabasında olursunuz. Fikirlerinizi inala kabul ettirmeye çalışabilirsiniz. Yaşamınızda hiç kimseye ihtiyaç duymadığınızı a kendi kendinize yetebileceğinizi göstermek için bu davranışları sergilersiniz.

Özgüveniniz fazlasıyla yüksektir. Davranışlarınızı abarttığınız taktirde anti sosyal eğilimler gösterebilirsiniz. Yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Diğer taraftan da desteklerini almak sizin için çok önemlidir. İnsancıl yönünüz ile kendinizden çok diğerlerinin isteklerini ön planda tutarsınız.  Bu noktada kendi kendiniz ile çelişirsiniz. Dolunayın etkisi ile içsel dünyanızda, zihninizde, bilinçaltınızda devrim yaratarak, çok büyük değişim dönüşüm yaşayabilirsiniz.

Maddi gelir gider dengenizde iletişim de olduğunuz kişilere karşı baskıcı tavırlar sergiler varlığınızı üstünlüğünüzü hissettirmeye çalışırsınız.

 ASLAN

Ortağınıza, eşinize karşı bilinçaltında bastırdığınız duyguları dolunayın etkisi ile dışa vurabilirsiniz.

Kendinize olan güvenin yoğunlaştığı bir dönemdir. Dogmatik yetişme tarzından dolayı şu ana kadar bastırdığınız duygularınız doğrultusunda yönlendirdiğiniz davranışlarınızı bir kenara bırakıp.

Eşinize, ortağınıza karşı kendinizi kanıtlamak kimliğinizi ortaya koymak, varlığınızı fark ettirmek otoritenizi sağlamak için soğuk ve kaba davranabilirsiniz. Kendi yolunuzu kendiniz belirlemek için entelektüel davranışlarınızı özgürce sergileyerek eski düzeni yıkıp devrim niteliğinde yeni davranış ve marjinal düşüncelerinizi ortaya koyabilirsiniz.

Hiçbir koşulda eşinize ya da ortağınıza ihtiyacınız olmadığınızı belirtmek için kendinizi uzaklaştırıp yalnız kalma eğilimi gösterebilirsiniz. Fakat görünen buz dağının arkasında tam tersi yatar. Tek başınıza hiçbir şey yapamayacağınızın bilincinde olup, yoğun şekilde birlikte hareket etme isteğinde olursunuz. Bağlanmakta zorluk çeker, özgür olmak istersiniz. Bu davranışınız ret edilme korkunuza karşı savunma mekanizmanızda oluşturduğunuz koruma kalkanıdır. Çekingen davranır her zaman arka planda kalmak istersiniz. Sadece incinen haksızlığa uğrayanların yanında olmak istersiniz.

 BAŞAK

Üzerinde uzun süredir yoğun çalıştığınız, emek verdiğiniz işiniz, bilimle ilgili araştırma olabilir, teknolojik yeni gelişmeler olabilir, günlük işleriniz ile ilgili ilişkilerinize güvenerek orijinal çalışmalarınızı dolunayın etkisi ile düşüncelerinizde devrim yaratarak ortaya çıkarabilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. İnsanın sağlığı ve gelişimi üzerinde çalışmalar yapan bilim adamlarının yeni buluşları, ortaya çıkabilir.

Günlük işlerinizde çalışanlarınız ile kiracılarınız, amca, halalarınız ile ilgili tüm ilişkilerinizde kimliğinizi gerçekleştirmek ve ön planda olduğunuzu göstermek istersiniz. Bağımlı kalmayı asla beceremez özgürlüğünüzü elinize almak bağımsız olmak istersiniz. Kendi kendinizle kalmak yalnız yaşamak isteyebilirsiniz. Fakat bu tavrınız bilinçaltında yatan toplumla birlikte hareket etme , onların desteğini alma, bulunduğunuz ortamdaki insanların isteklerini önemseme isteğiniz ile çelişir. Yaşamınızda hiç kimseye ihtiyacınız olmadığını göstermeye çalışsanız da bu düşüncenizin doğru olmadığını sizde çok iyi bilirsiniz. Çekingen, soğuk ve mesafeli davranırsınız. Fikirlerinizi gelecek ile ilgili amaçlarınızı saklar, gizemli davranırsınız. Açıkladığınız zaman karşı çıkacaklarını düşünürsünüz.

 TERAZİ

Flörtünüze kendinizi olduğunuzdan daha farklı gösterebilirsiniz. Onsuz yapamayacağınızı bilmenize rağmen sanki onu yaşamınızda bir önemi yokmuş gibi davranabilirsiniz. Varlığı ile yokluğu arasında bir fark olmadığını hissettirir, kaba soğuk ve bakıcı olabilirsiniz. Siz de çok iyi bilirsiniz ki tek başınıza huzursuz olduğunuzu, partneriniz ile bir çok şeyi paylaşmak istediğinizi. Dolunayın etkisi ile dökülen bilinçaltınız yalnız kalma isteğiniz ve birlikte olmak arasında git gel yaşadığınızı söyler.   Bunun içindir ki partnerinizin üzerinde üstünlük kurmak için; büyük bir inat ve ısrarla düşüncelerinizi kabul ettirmeye ve her konuda her zaman haklı olduğunuzu göstermeye çalışırsınız. Denge kurmakta zorlanırsınız. Çocuklarınıza da aynı şekilde davranırsınız. Bu davranışlarınız duygusal boşluklarınızdan kaynaklanır. Çocukluğunuz sevgi eksikliği ile yetişmiş olabilirsiniz.

Dostlarınız, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz de lider olmak son sözü söyleyen siz olmak istersiniz. Övgü bekler, güvenmelerini istersiniz. Siz ise mesafeli, soğuk , kibirli, ukala olursunuz.

 AKREP

Dolunayın etkisi ile bilinçaltınızda aile içerisinde sevgi eksikliğinizden ve onaylanmama duygunuzdan kaynaklanan davranışlarda bulunursunuz. Ailenize ebeveynlerinize baskı uygular, istediğinizi yaptırmak, amacınıza ulaşmak, fikirlerinizi onaylamaları ve saygı duymaları için ısrarla kabul ettirmeye çalışırsınız. Haklılığınızı kabul ettirmek istersiniz. Kişiliğinizi kanıtlamak, benliğinizi, varlığınızı göstermek istersiniz. Soğuk, mesafeli, duygusuz olursunuz. Beklenmedik davranışlarda bulunursunuz. Kendinizi çeker yalnız kalmak, uzak durmak istersiniz. Bağlı kalmaktansa özgür olmayı tek başına hareket etmeyi tercih edersiniz. İçsel olarak ise birlikte olmak, bir şeyler paylaşmak birlikte hareket etmek istersiniz. Bu dengesiz düşünce ve davranışlarınızın sebebini aileniz olduğunu düşünür ve onları suçlarsınız. Bu nedenle de mücadele içine girersiniz.

Dengesizliğiniz arkasından isyankârlığınızı getirebilir. Din, felsefe, ruhsal konularda uzun yolculuk yapabilir, eğitim almak veya vermek üzere yurt dışına çıkabilirsiniz. Farklı fikir ve görüşlerinizi ortaya koyarken zorlanabilirsiniz. Gerçeklerle yüzleşmek için bilgelik yolunda araştırmalar yapabilirsiniz.

 YAY

Dolunayın etkisi ile bilinçaltında komşularınız, kardeşleriniz, genç akrabalarınız ile sevgi ve onay beklentiniz size ; baskıcı , soğuk, kaba, düşüncesiz, duygusuz davranışlarda bulundurur. İstediğiniz yaptırmak, düşüncelerinizi kabul ettirmek, üstünlüğünüzü elde etmek için mesafeli otoriter davranırsınız.

Duygularınız bir köşede kalmıştır. Kendi imkanlarınız dışında elde ettiğiniz gelirlerde eşinizden olabilir, ortağınızdan olabilir yönetmek, tek söz sahibi olmak istersiniz. Her şeyin size sorulmasını, her zaman haklı ve güçlü olduğunuzu göstermek istersiniz.

Parayı elinizde tutarak gücünüzü ispat edip, üstünlüğünüzü kabul ettirmek için çaba sarf edersiniz. Bir değişim sürecine girerek fikirleriniz değiştirebilir, ileriye yönelik daha sağlam adımlar atmak için kendiniz yenileyebilirsiniz.

 OĞLAK

Para ile ilgili konularda duygularınız geri planda kalır, bireysel düşünürsünüz. Özgürce ve rahat davranırsınız. Paranın bir güç olduğunu istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi düşünürsünüz. Kendinizi kabul ettirmek, üstünlüğünüzü kabul ettirmek için bu gücü elinizde bulundurmak istersiniz. Mantıklı davrandığınızı düşünürsünüz.

Fikirlerinizi kabul ettirmek için sürekli bir mücadele içinde olursunuz. Sağ kolunuz olarak düşündüğünüz yardımcılarınıza, destekleyen akrabalarınıza karşı kendinizi farklı gösterirsiniz. Her durumda sizi onaylamalarını beklersiniz. Yüceliğinizi kabul etmelerini istersiniz. Dolunay bilinçaltınızdaki zengin olma , güç elde etme isteğinizi ortaya çıkarır. Yaşamınızdaki duygusal eksiklikten kaynaklanır. Geleceğinizi düşünerek hedefiniz olan refaha ulaşmak için zengin olmayı istersiniz. Eşinize ve ortağınıza karşı sözünüzü geçirmek istersiniz.

Dolunayın etkisi ile bilinçaltında komşularınız, kardeşleriniz, genç akrabalarınız ile sevgi ve onay beklentiniz size ; baskıcı , soğuk, kaba, düşüncesiz, duygusuz davranışlarda bulundurur. İstediğiniz yaptırmak, düşüncelerinizi kabul ettirmek, için mesafeli davranırsınız.

Duygularınız bir kenara bırakıp. Kendi imkânlarınız dışında elde ettiğiniz gelirleri de eşinizden olabilir, ortağınızdan olabilir yönetmek, tek söz sahibi olmak istersiniz. Her şeyin size sorulmasını. Her zaman haklı ve güçlü olduğunuzu göstermek istersiniz.

Parayı elinizde tutarak gücünüzü ispat edip, üstünlüğünüzü kabul ettirmek için çaba sarf edersiniz. Bir değişim sürecine girerek fikirleriniz değiştirebilir. İleriye yönelik daha sağlam adımlar atmak için kendiniz yenileyebilirsiniz.

 KOVA

Kendinizi göstermek kişiliğinizi ortaya koymak için dolunay bilinçaltının kapağını açıyor. Kişiliğiniz, ile ilgili değişim dönüşüm gerçekleşiyor.

Eyleme geçerken ukala, dengesiz, marjinal fikirleriniz ile, duygusuz, ters, kaba davranabilirsiniz. İsyankar olursunuz, tuhaf, dengesiz olursunuz. Tüm bunları gücü elinizde tutmak, onaylanmak, varlığınızı kabul ettirmek , otorite sağlamak içindir. Geçmişte yaşadığınız sevgi, duygu boşluğundan kaynaklanır..

Fikirleriniz ile ön plana çıkıyorsunuz. Özgürlüğünüzü elde ediyorsunuz. Mutluluğunuzu ve refahınızı sağlamak için geleceğe yönelik çok sağlam adımlar atıyorsunuz. Yaşam gücünüz ve kaliteniz artıyor, duygusal anlamda dengeye geliyorsunuz. . Yeteneklerinizi, yaratıcılığınız, isteklerinizi, gerçekleştiriyorsunuz. Her koşulda olaylara mantıklı yaklaşıyor bireyselliğinizi koruyorsunuz. Aynı zamanda toplumun istekleri, amaçları sizin için ön plandadır.

BALIK

Kendinize karşı da duygusuz davranır sınırlar koyarsınız. Kendinizi ifade etmek, eğlenmekten , hobilerinizden gezmekten, giyiminizden, romantizmden yaşamınızda alacağınız tüm zevklerden, engellersiniz.

Gerçek duygularınızı ifade etme zamanıdır. Bilinçaltındaki korkularınız yüzünden kendinizi sınırlar koyarsınız. Çekingen davranırsınız kendinizi toplumdan soyutlarsınız. Erkeklerde kadınlarla sıkıntı yaşar yalnız kalmayı tercih eder. Kadınlarda da durum aynıdır ilişkilerini sürdürmekte zorlanırlar. çocuklarınıza söz geçirmek, istersiniz fakat pasif kalırsınız. Duygularınızı bastırmanız ve arka plana atmanızdan kaynaklanır. Oysa ki tam tersini istersiniz. Fakat zihninizdeki dogmatik düşünceler, blokajlar buna izin vermez. İsteklerinizi yerine getirmek ve dengeye gelebilmek için yalnız kalmaya ihtiyaç duyarsınız. Dolunayın etkisi ile bilinçaltındaki tüm korkulardan kurtulup kişiliğinizi, ortaya koyuyor, ön planda olma isteğinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Yazı: Astrolog Zeynep Enzin

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply