Göz Altı Morluklarına ve Kırışıklıklarına Doğal Çözümler

0

Doğal, Pratik Tarifler… Etkili Çözümler…

Göz çevresi cildimizin en hassas bölgesidir. Göz bölgesini çevreleyen cildimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre 6 kat daha ince bir deriye sahiptir. Hal böyle olunca yüzümüzde hava koşulları, güneş, stres ve yaş gibi faktörlerden ilk etkilenen göz çevremiz olur çoğunlukla. Evimizde mutfakta bulunan doğal malzemelerle hazırlayabileceğimiz, uygulanması basit ve pratik tariflerle etkili bakım yöntemleri geliştirip göz altı morluklarına ve kırışıklıklarına doğal çözümler bulabiliriz.

Sorununuza ya da ihtiyacınız olduğuna inandığınız konuya göre, aşağıda paylaşılan tariflerden kendiniz için doğru olanını uygulayabilirsiniz.

goz alti morluklari tarif Göz Altı Morluklarına ve Kırışıklıklarına Doğal Çözümler

GÖZ BAKIMI

Malzemeler:

1 ampul E vitamini

1-2 damla limon suyu

1-2 damla kayısı yağı

1 çay kaşığı arı sütü

Hazırlanışı:

Malzemeler karıştırılıp akşamları masaj yaparak göz çevresine uygulanır. 15 dakika sonra nemli bir pamuk yardımı ile kalan yağlar ciltten arındırılır. Bu bakım kış aylarında haftada 2 kere, yaz aylarında da ayda 2 kere uygulanabilir.

Not:Göz altlarında morluk varsa 2 damla badem yağı karıştırılmalıdır.

GÖZ ALTI MORLUK VE ŞİŞLİKLERİ

Malzemeler:

2 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı buğday yağı

2 çay kaşığı patates suyu

Hazırlanışı:

Malzemeler karıştırılarak göz altlarınıza sürülür, 5 dakika masaj uygulanarak bekledikten sonra ılık suyla ıslatılmış pamukla silinir.

GÖZ ALTI MORLUKLARI

Malzemeler:

½ elma

1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Elma, kabuğu ile rendelenir ve üzerine zeytinyağı gezdirilir. Karışım iyice ezilerek lapa kıvamına getirilir. Göz altlarına uygulanır ve 10 dakika bekletilir. Ilık su ile durulanarak ardından göz altı kremi uygulanır.

Not: Bu bakım haftada 3 gün uygulanabilir.

GÖZ KIRIŞIKLIK VE TORBALANMALARI

Malzemeler:

¼ olgun kivi

2 çay kaşığı limon suyu

2 tatlı kaşığı yoğurt suyu

Hazırlanışı:

Kivi, kabuğu soyularak ezilir ve içine limon suyu ile yoğurt suyu ilave edilir. Elde edilen karışım akşamları temiz cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. 4-5 dakika bekledikten sonra soğuğa yakın ılık su ile durulanır.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply