Greyfurtlu Zayıflama Çayı Tarifi

0

Greyfurt ile Form Tutun…

Hazır greyfurt mevsimi de geldi, kışın birikmeye başlayan fazla kilolardan arınmanın da zamanı geldi o halde. Tezgahlarda bol bol görüyoruz artık greyfurtu.Bol miktarda C vitamini barındıran Greyfurt aynı zamanda A ve B gurubu vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, sodyum ve fosfor mineralleri açısından da zengin bir meyve… Greyfurt zayıflamaya da yardımcı olan önemli bir besin kaynağı. Doğru malzemelerle yapılan greyfurt çayı ile fazlalıklarınızdan daha kolay kurtulabilirsiniz.

Greyfurtun Faydaları

Ayrıca greyfurt hazmı kolaylaştırır. Mikrop öldürücü ve kabızlık gidericidir. Karaciğerin çalışmasına yardımcı olarak kanı temizler, vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Bağırsakların düzenli çalışmasına faydalıdır. İdrar söktürür. Uyarıcı bir meyve olan greyfurt bedensel ve zihinsel yorgunluğu gidermeye faydalıdır. Stresi azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Göğüs hastalıklarına, damar sertliği ve varislere karşı faydalıdır. Dişetlerini korur ve dişeti kanamalarını durdurmaya yardımcı olur.

Aşağıdağıda paylaşılan greyfurt çayı tarifini deneyebilir, hem metabolizmanızı hızlandırabilir hem de daha sağlıklı bir şekilde yağlarınızı eritebilirsiniz. Alacağınız zengin C vitamini de cabası…

Greyfurtlu Zayıflama Çayı

greyfurt cayi Greyfurtlu Zayıflama Çayı Tarifi

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı tarçın

1 adet greyfurt

2 çorba kaşığı maydanoz tohumu

2 çorba kaşığı rezene

1 tatlı kaşığı bal

1 litre kaynar su

Hazırlanışı:

Greyfurt ufak parçalara ayrılır. Tüm malzemeler karıştırılarak kaynar suda 15 dakika demlendirilir. Soğuduktan sonra süzülür ve aç karnına sabah bir bardak ve her yemekten yarım saat önce 1-2 bardak içilir.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply