Güneş Dost mu Düşman mı? Güneş Koruyucular Zararlı mı ?

0

Güneş Dost mu Düşman mı? Güneş Koruyucular Zararlı mı?

Siz de yaz aylarında genç ve sağlıklı bir cilt için güneşten korunmakla bronz bir tene sahip olmak arasında seçim yapmak zorunda kalıyor musunuz? Peki güneşin cilde zararları söz konusu iken ondan faydalanmak da mümkün mü? Güneş koruyucuların kanserojen etkileri olduğu doğru mu? Mineral bazlı korumalar ne kadar sağlıklıdır? Bronzlaşma nedir?

dr betul sengor dermatolog 206x300 Güneş Dost mu Düşman mı? Güneş Koruyucular Zararlı mı ?Cilt hastalıkları Uzmanı Dr. Betül Şengör, “Cildiniz İçin Gençlik Sırları” kitabında, güneş ve cildimiz ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtlamakla kalmıyor, cildi yaşlandırma etkilerini hafifleterek güneşten faydalanmanın sırlarını da açıklıyor.

Şengör kitabında, “Ultraviyole ışınlarına belirli saatlerde ve belirli bir süre korumasız olarak maruz kalmak, D vitamini sentezi için de çok önemlidir. SPF kullanırken, ürünün içeriğinin ne olduğu araştırılmalıdır. Gerçek bir koruyucunun standart bazı özellikleri vardır, onların var olup olmadığı bilinmelidir. Güneşe karşı perde görevi gören bu koruyucu maddeler, yüksek filtre özellikli mineral ve metallerden oluşmaktadır.” diyor.

Alfa yayınları tarafından tüm seçkin kitabevlerinde ve internet satış sitelerinde satışa sunulan “Cildiniz İçin Gençlik Sırları”, A’dan Z’ye konu anlatımlarıyla yaza damgasını vuracağa benziyor.

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply