Hangi Burç Hangi Hastalığa Yatkın

0

Hangi Burç Hangi Hastalığa Yatkın?

Endogalindan.com okurları merhaba…

Bu yazı dizimde burçların genel anlamda karşılaştığı hastalıklar ve sizlere çok faydasının olacağını düşündüğüm zihinsel kurtuluş olumlamalarını bulacaksınız.

Auranın tüm canlıların fiziki bedenlerinin etrafından yayılan, yaşanmışlığına bağlı olarak da dar ve geniş kapsamlı olabilen, elektromanyetik olduğunu, çeşitli renkler ve frekanslardan oluştuğunu ve enerjilerden beslendiğini ve çakralarla ilişkisini www.yeniboyutlar.com yazı dizimde belirtmiştim. www.endogalindan.com da yani bu platformda da hangi burçların hangi hastalıklara daha yatkın olduğunu ve olumlamalarla bu hastalıkları kendimizden nasıl uzak tutacağımızı anlatacağım.

Aura fiziki bedenin etrafını saran ve bedeni çeşitli negatif enerjisel etkilerden koruma görevi gören adeta bir kalkan niteliğinde 7 katmandan oluşur. Fiziki bedenin etrafını tamamen saran bu kalkanlardan biri negatif anlamda etkilendiğinde diğerlerini de çok rahat ve hızlı bir şekilde etkileyeceğini ve kolaylıkla zarar vereceğini bilmeliyiz.

Bu da bize sağlık ya da sağlıksızlık olarak yansımaktadır. Güçlü ve sağlam auranın hastalıklardan ve negatif enerjilerden etkilenmesi düşünülemez. Bunun tam tersi durumda ise güçsüz ve zayıflamış bir aurada negatif enerjileri ve birçok hastalığı çekmede çok daha yatkın oluruz.

Oysa ki fiziki bedenimiz uzun zamandır bu duruma direnç ve sabır göstererek zaten mücadele ediyordur. Artık dayanacak gücü kalmadığı için auramızda bulunan 7 katmandan geçerek son noktada vücudumuza yayılmış ve bize sağlık sorunları olarak geri dönmüştür. Fiziki bedenimizin gösterdiği bu direnci kösteklemek yerine fazla değil biraz da biz katkıda bulunsa idik belki de gelinen son noktayı yaşamazdık.

Bizlere emanet edilen bu fiziki bedenimizin değerini çok iyi bilmeli onu korumalı ve dikkat etmemiz gerekirken, bazen de yaşam koşulları nedeniyle farkında olmadığımız, atladığımız noktalar olabiliyor. Çok önemli olan fakat bilerek ya da bilmeyerek, isteyerek ya da istemeyerek atladığımız bu noktalarda ise bizlere çok ağır sağlık sorunları olarak geri dönebiliyor. Vücudumuzun gerçekten çok dirençli ve sabırlı olduğunu, iskelet yapımızın çok güçlü oluştuğunu fikrime hemen herkesin katılacağını düşüncesindeyim.

Sabrının ve gücünün nasıl oluştuğunu sorarsanız. Fazla değil sizleri birkaç saniye ya da bir kaç dakika düşünmeye davet ederim. Çevrenizde mutlaka sağlık sorunları yaşayan tanıdıklarınız vardır. Yaşanan sağlık sorunlarını nedense her zaman aniden ortaya çıktığını düşünürüz. Çevrenizde sık sık “çok sağlıklıydı hiçbir şeyi yoktu, turp gibiydi neden olduğunu anlayamadık” ya da “henüz çok gençti nasıl böyle bir hastalığa yakalanır ” gibi sözler duyarız. Bildiğimiz üzere sağlık gence yaşlıya değil bizim vücudumuza nasıl baktığımıza, değer, önem verdiğimize bağlıdır.

Bu durumu biraz da aldığımız lahanaya benzetiyorum. Lahananın da biliyorsunuz bir sürü katmanı vardır. En çok da göbeği sevilir ulaşmak içinde tüm katmanları aşmak gerekir. Fakat lahanayı elinize aldığınızda bir anda katmanları aşarak göbek noktasında neler olup bittiğini anlayamazsınız. Ancak yetiştirilme aşamasında bakımı güzel yapılmışsa gübrelemesi, toprağı suyu özenle verilmişse, kestiğiniz zaman çok taze ve vitamin deposu olarak karşınıza çıkar.

Diğer taraftan da dışarıdan belli olmayan gerçekten böyle olduğunu düşündüğünüz bir lahanayı aldığınız ve kestiğiniz zaman göbeğe ulaştığınızda çürük olduğunu gördüğünüz de kısa bir şaşkınlık yaşarsınız. Nedenini anlamaya çalışırsınız. Araştırdığınızda ise belki de lahananın katmanlarını aşarak içten içer çürüten sağlıksız bir durum olduğunu ya da içinde bulunan bir böcek tarafından için için yendiğini fark edersiniz. Fakat bu durumu dışarıdan hiç fark etmemiştiniz. Lahana gayet taze duruyordu. Bunun bir anda olmadığını anlarsınız. Kim bilir ne zamandır içine düşen böcek tarafından azar azar kemirildiğini. Siz ancak kestiğiniz zaman son aşamaya geldiğini anlayabilirsiniz. Bu durumda da ne yaparsanız yapın lahanayı artık kurtaramazsınız. Geri dönüşü yoktur.

“Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi vardır” atasözümüz ile birlikte gelin hep beraber koruma kalkanımızı tanıyalım sonra da hangi noktada zarar verdiğimizi kısaca keşfedelim.

Bir sonraki yazımda burçlara girmeden evvel eterik beden, duygusal beden, zihinsel beden, ruhsal beden, esiri kalıp, göksel beden ve ketherik kalıp beden konularını detaylı bir şekilde ele alacağım. Hemen akabinde ise burçları tek tek ele alacağız.

Takibe devam edin…

Sevgiler

Zeynep Enzin

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply