Hassas Göz Çevremi Güneşten Nasıl Koruyorum

0

Merhaba,

Yaz sezonunun ortalarına yaklaşıyor olsak da güneş etkisini göstermeye devam ediyor. Malum iklimler kaydı. Mayıs Haziranda karşılamaya alışkın olduğumuz yaz ayı bu yıl Temmuzda geldi. Hal böyle olunca Ekimi de güneşli ve sıcak geçirme olasılığı artmış görünüyor.

Güneşli günlerde cildi yoğun güneş ışığından korumanın önemini artık biliyoruz. Şu zamana kadar türlü türlü güneş koruyucularına rastladık, her biri farklı özellikte sunulan güneş kremi ürünlerini kullandık. Piyasada genelde yüz ve vücut korumasına yönelik SPF değerli ürünleri görürüz ancak göz çevresine bu ürünlerin sürülmemesi tavsiye edilir. Göz çevresine yönelik bir koruyucu güneş kremi de bulmak zordur. Genelde firmalar çok üretmiyor.

Göz çevresi, yüzünüzdeki cilde göre 6 kat daha ince bir deriye sahiptir. Dolayısıyla yüzde kırışıklık ve alınan yaşların en bariz belirtisi göz çevresinde olmaya başlar. Hem mimik kullanımı, hem hayat temposu, hem de güneş gibi dış faktörlerden etkilenen göz çevresi hassas yapısıyla yıpranmaya da meyillidir.

kiehls goz cevresi gunes koruma 2 Hassas Göz Çevremi Güneşten Nasıl Koruyorum

Ben de bunun farkında olduğum için göz çevresini nemli tutmaya ayrı bir önem gösteririm. Geçenlerde zaman zaman uğradığım Kiehl’s Mağazası’na gittim. Genel olarak ürünleri ve yeni çıkan formülleri incelerken göz çevresini güneş ışığından koruyan SPF 30 içeren bir ürün ile karşılaştım. Ürünün adı “Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF 30″.

Bu ürün gözaltında anında aydınlık ve koyu halkalarda düzeltme sağlarken cildi 30 koruma faktörü ile güneşin zararlı ışınlarına karşı koruduğunu iddia ediyordu. İçeriğinde ise aktifleştirilmiş C vitamini ile Meyan kökü özü bulunuyormuş. İnci çizgilerin görünümünü de oldukça azaltıyormuş. Benim göz çevrem oldukça hassatır. Her ürün zaten yaramıyor. Kiehl’s ise güvendiğim bir markadır.

İhtiyaç duyduğum bir ürün olduğu için ürünü edindim. Temiz göz çevrenize çok minik noktalar halinde uygulayarak küçük vuruşlarla ürünü göz çevrenize hatta göz kapaklarınıza da yedirdim. Bu şekilde uygulama en doğrusu oluyor. Göz çevresi anında aydınlandı ve pürüzsüz bir görüntüye kavuştu. Bu etkiyi gördüğümde ürünün gerçekten de başarılı olduğuna karar verdim. Her şeyden önce asıl aradığım özellik olan göz çevresini güneşten koruma görevini de yerine getirmesi beklentimi tam anlamıyla karşıladı. Ancak şunu belirtmeliyim ki kuru cildi olanlar öncesinde bir miktar nemlendirmeye ihtiyaç duyabilirler. Nemli cilt ürünleri her zaman daha fresh gösterir. Bu harika bir de kapatıcılık özelliği taşıyor.

kiehls goz cevresi gunes koruma 1 Hassas Göz Çevremi Güneşten Nasıl Koruyorum

Cildimiz en değerli giysimiz, bu yüzden mümkün olduğunca iyi, doğal ve kaliteli ürünleri kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Kaliteden  kastım pahalı olması değil elbette, cildinizin ihtiyacını karşılayacak ve sizi iyi gelecek ürünü keşfetmenizdir mühim olan…

İçiniz ve dışınızla hep güzel kalın…

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply