Hassas Göz Çevresi İçin Macadamia ve Jojoba Yağı

0

Hassas Göz Çevresi İçin Macadamia ve Jojoba Yağı

Herkese merhaba

Malum yaz  geldi, sıcaklar da artmaya başladı. Bu durumda cildin en fazla ihtiyaç duyduğu şey ise nem. Yazın kuruyan ve çatlayan cilde önlem almak, cilt sağlığınızın devamlılığını sağlamak ve erken kırışıklıkları engellemek için şart. Bilhassa hassas ve ince derili göz çevresine sahip olan kişiler. Ben de bu özellikte biri olarak göz çevresi bakımıma ayrıca özen göstermem gerektiğinin farkındayım.

Geçenlerde doğru bir göz çevresi ürünü bulabilmem ve doğal bir içerik kullanabilmem için Aromaterapist Ayten Kodak‘a danıştım. Kendisi Tekirdağ – Çorlu’da yaşıyor ve Başak Organik markasının sahibi. Temin ettiği organik yağlardan ürünleri  ve formülleri kendisi hazırlıyor. Ben de göz çevrem ile ilgili böyle bir ihtiyacım olduğunu söylediğimde hemen bana uygun bir karışım hazırladı ve adresime kargoladı. Kendisine  tekrar çok çok teşekkür ediyorum.

İki adet ürün hazırlamış Ayten Hanım. Gelen kutuda Macadamia ve Jojoba’nın hem krem hali hem de yağ şeklindeki serum hali vardı. Bakıma önce krem ile başlamam gerektiğini belirten Ayten Hanım, yağa daha sonra geçmemi önerdi. Uzun süreli yağ kullanımlarında etkinin azalması sebebi ile.  Ayrıca hazırlanan serumu göz çevresi dahil tüm cilde de uygulayabiliriz. Örneğin gece yatmadan önce iyi bir bakım sunuyor. Makyaj öncesi ise sağlıklı bir bariyer oluşturarak baz ve nemlendirici etkisi ile daha sağlıklı bir cilt görünümüne yardımcı oluyor. İlk yorumlarımı paylaşırsam eğer, ürünlerin nemlendirme kapasitesi oldukça yüksek. Cilt tarafından hızlıca emiliyor.

Serum ise ciltle çok hızlı bir şekilde uyum sağlıyor, cilde sağlıklı bir ışıltı ve canlılık katıyor. Başak Organik’in en dikkat ettiği husus yağların oldukça ince moleküllü olarak üretilmiş olması. Böylece gözenekler tıkanmıyor ve gözenek büyümesinin önüne geçiliyor. Satın aldığınız bitkisel yağların ince moleküllü olup olmadığından mutlaka emin olun. Bir yağdan maksimum fayda alabilmek adına bu husus önemli.

macadamia ve Jojoba Yağı 2 1024x768 Hassas Göz Çevresi İçin Macadamia ve Jojoba Yağı

Şimdi gelin Macadamia yağı ve Jojoba yağının faydalarına bir göz atalım.

  • Cilde yoğun nem verir. Macadamia fındık yağı, cildimizin sebumunda önemli bir görevi olan palmitoleic asit içerir. Yaşlandıkça cildimiz bu asidi az üretmeye başlar. Macadamia fındığı haricinde hiçbir bitki bu asidi içermemektedir.
  • Palmitoleik asit içeriği ile tam anlamıyla yaşlanma karşıtı olan macadamia yağı cilt bakımında gösterdiği etkili sonuçları gıda tüketimiyle yoluyla da sağlayabilen ender yağların başında gelir.
  • Jojoba yağı ise karakteristik olarak antialerjen özellik taşımaktadır. Cilt üzerindeki akneleri gidermekte yardımcı olur. Aynı zamanda, yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklar üzerinde de etkilidir.

Sağlıkla ışıldayan ciltlere…

Sevgiler

Hülya Çayoğlu Kurtkal

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply