Her Biri Antioksidan Olan Kırmızı-Mor Meyvelerin Suyunu İçin

0

Kırmızı Meyve Sularının Faydaları

Malum kış ayları kapımızda. Gripler, soğuk algınlıkları ve çeşitli salgın hastalıkları ile bünyemiz mücadele ediyor. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için beslenmenin yeri büyük. Özellikle kırmızı ve mor meyvelerden sıklıkla faydalanmamız gerekiyor. Kızılcık, yaban mersini, kara üzüm, kuşburnu gibi meyvelerin antioksidan etkileri yoğun olduğu için her biri hastalık savar olarak kabul edilebilir. Hem içten hem de dıştan sağlıklı görünmenizi yardımcı olacaklardır.

Kızılcık Suyu

Kizilcik 300x198 Her Biri Antioksidan Olan Kırmızı Mor Meyvelerin Suyunu İçin

Sistitin önlenmesini sağlar. Kızılcık suyunda bulunan proantosiyadin adlı madde, mesane duvarına yapışan zararlı bakterileri durdurarak idrar yolu enfeksiyonu riskini azaltır. Oldukça yüksek oranda C vitamini içeren kızılcık suyunu, tatlı olmadığından şekersiz içmek zor gelebilir. Ancak şeker tavsiye edilmediğinden doğal tadına alışmakta fayda var.

Yaban Mersini Suyu

yaban mersini 300x225 Her Biri Antioksidan Olan Kırmızı Mor Meyvelerin Suyunu İçin

Cilde iyi gelir, kansere karşı koruyucu görev görür. Yaban mersini, kansere neden olan serbest radikalleri yenen ve kolajeni bozulmaktan koruyan antosiyaninler açısından zengindir. Eğer meyvelerin suyunu çıkarmak yerine ezerseniz, o zaman bol lifli bir içecek elde etmiş olursunuz.

Kara Üzüm Suyu

Kalp hastalıklarına cilt ve saça iyi gelir. Kara üzüm, tıpkı kırmızı şarap gibi kan pıhtılarının birikmesini azaltıp daha iyi bir kan dolaşımı sağlar. Meyve şekerleri açısından zengindir, bir miktar C vitamini içerir ve saç ile cilt için de yararlıdır.

fruit grape wallpaper grape 5 009 300x225 Her Biri Antioksidan Olan Kırmızı Mor Meyvelerin Suyunu İçindark grapes 620x387 300x187 Her Biri Antioksidan Olan Kırmızı Mor Meyvelerin Suyunu İçin

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply