Her Derdinize Deva Bir Yağ

3

HER DERDİNİZE DEVA BİR YAĞ:  SAF ZEYTİNYAĞDAN ÜRETİLEN OZON YAĞI İLE DOĞAL TEDAVİ…

%100 DOĞAL OZONLANMIŞ ZEYTİNYAĞI…

ozon yagi Her Derdinize Deva Bir Yağ

Günümüzde ozon tedavileri ve ozon ile yapılan terapileri sık duymaya başladık. Ozon dünyanın pek çok yerinde sağlık dışında, havanın temizlenmesi, sulardaki mikropların öldürülmesi, atık maddelerin temizlenmesi, içme sularının arıtılması, kötü kokulu gazların kokularının giderilmesi, gıdaların üzerindeki bakterilerin etkisiz hale getirilmesine kadar farklı alanlarda kullanılıyor. Ayrıca ozon atmosferdeki zararlı UV ışınlarından da koruyor. Bu derece önemli faydaları olan ozonun saf zeytinyağı ile birleşmesinden de ozon yağı elde ediliyor. Ozon yağı, saf zeytinyağının ağrıyı kesici etkisi ile aktif oksijenin harekete geçirici özelliklerini birleştirerek etki gösteren %100 doğal bir dermo kozmetik üründür.

2013 Güzellik ve Bakım Fuarı’nda, Sağlıklı Yaşam Ürünleri satış merkezinin Genel Koordinatörü Ülkü Özçelik ile tanıştım. Stand alanını görür görmez hemen dikkatimi çekti. Doktor Ozon adlı ürünü farkedince de özelliklerini incelemeye başladım. Doktor Ozon, %100 doğal ozonlanmış zeytinyağı. Ozon terapi vücut yağını cilt üzerine hafifçe uygulayarak masaj yapmamız yeterli. Ülkü Hanım denemen için bana ürünü de hediye ediyor.

ozonyagi Her Derdinize Deva Bir Yağ

Nedir bu ozon yağının faydaları diye soruyorum ve çok önemli bilgiler ediniyorum.

İşte Doktor Ozon yağının sayısız faydaları:

 • Cilt hastalıkları üzerine olumlu etkilere sahiptir. Egzama, yanıklar ve güneş yanıkları, bacak ülserleri, hemoroit, arı sokmaları, böcek ısırıkları, aknede,
 • Romatizma ve eklem ağrılarında,
 • Vitiligonun sebep olduğu cilt lezyonlarında,
 • Kepek, kafa derisi ve saç dökülmesi problemlerinde,
 • Bebek ve yetişkinler için pişik tedavisinde,
 • Cilt elastikiyetinin kazanılmasında,
 • Diş ve diş eti rahatsızlıklarında,
 • Yaşlılık etkilerine karşı birebirdir. Kırışıklık ve göz halkalarının giderilmesinde,
 • Spor yaralanmalarında, burkulma ve kırıklarda,
 • Baş ve kas ağrısında, ağrıyan yere masaj yaparak sürüldüğünde,
 • Hamilelik sırasındaki çatlaklarda, selülit tedavisinde,
 • Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Ağız içi ve cinsel organ yaraları için de olağanüstü bir antiseptiktir.
 • Bakteri, mantar ve fotozoa gibi canlıları yok eder. Ozon, bunu, sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.
 • Koltuk altlarında, çatlak dudaklarda,
 • Ayak, tırnak mantarları ve ayakta bulunan çürüklerde,
 • Şeker hastalarında sebepsiz oluşan yaraların tedavisinde,
 • Grip ve nezlede,
 • Ağız pamukçuklarında, aft ve uçuk tedavisinde,
 • Cilt yağlaması, cilt kuruması ve tahrişlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz %100 doğal bir üründür.

Genel Koordinatör Ülkü Hanım, firmalarının Ankara’da olduğunu söylüyor. Ürün henüz İstanbul’a gelmemiş ancak e-ticaret online satış yöntemi ile ürün siparişi verilebiliyor. Doktor Ozon yağına ayrıca Ankara’da eczanelerden, aktarlardan, seçkin kuaförler, fizik tedavi ve güzellik merkezilerinden ulaşılabiliyor. Şu an için Ankara’da olan ürünün satış ağlarının kısa zaman içinde genişleyeceğini de belirtiyor Ülkü Hanım.

SİPARİŞ İÇİN…

Sipariş vermek isteyenler için satis@dogal-saglik.com adresine mail atabilirler.

Telefon yolu ile sipariş vermek isteyenler ise 0312 435 88 01 ‘den ürünü isteyebilirler…

Ozon, Ozon Terapi ve Ozon Yağı ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için hemen aşağıda “ozon” ile ilgili dosyayı sizlerle paylaşıyorum.

 1. 1. Ozon Nedir ?

Ozon (03) 3 oksijen atomundan meydana gelen bir gazdır. Bileşiği sabit olmadığı için çabucak oksijene (O2) dönüşür. Ozon atmosferde doğal olarak bulunan bir gazdır. OZON, yağmurlu havalar esnasında, gökyüzündeki elektriklenmelerle meydana gelmiş, yükseklerde veya sahile yakın yerlerde fark edilen, içimize çektiğimiz taze hava olarak değerlendirilebilir. Doğal çevremizde var olan ozonu, genellikle bizi atmosferdeki zararlı UV ışınlarından koruyan özelliği ile tanırız. Oysa ozon bizi sadece UV ışınlarından korumakla kalmaz; diğer pek çok alanda yaşam kalitemizi yükseltir. Ozon yüksek oksidasyon gücüne sahip kokulu bir gazdır. Ozonun bu çok kuvvetli oksitleyici ve bakteri öldürücü niteliklerinin olması dolayısıyla dünyanın birçok ülkesinde sağlık dışında, havanın temizlenmesi, sulardaki mikropların öldürülmesi ve atık maddelerin temizlenmesi, içme sularının arıtılması, kötü kokulu gazların kokularının giderilmesi, kumaşların ve kağıtların ağartılması, yiyecek ve gıdaların üzerindeki bakterilerin öldürülmesi gibi gıda sanayinde de kullanılır.

 1. 2. Ozon Terapisi Nedir?

Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici uygulamalara ‘’ ozon terapi ‘’ denilmektedir. Ozon, alternatif bir tedavi şekli olarak 100 yıldan fazla bir zamandır yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Başta Almanya, İtalya olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde 100’ün üzerinde hastalıkta tercih edilmektedir. Ancak özellikle son 20-30 yılda büyük gelişim gösteren, biyokimya, immünoloji vb. bilim dalları sayesinde, medikal ozon uygulamalarının hücresel ve metabolik düzeydeki pozitif etkilerinin bilimsel olarak araştırılması ve ortaya konulması mümkün olmuştur. Ozonun çok güçlü okside etme ve dezenfekte etme özelliği sayesinde birçok rahatsızlıkta yardımcı olarak kullanılmaktadır.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnci artırır.
 • Kan dolaşımını artırarak kanın, vücuttaki en ince kılcal damarlara kadar gitmesini sağlar.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Vücuda doping etkisi yapar.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Vücuttaki zararlı bakteri, virüs ve mantarların çoğalmasını engeller.
 • Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlar, ağrıların keser.
 1. 3. Ozon Terapi Uygulama Yöntemleri;

Ozon terapinin en önemli özelliği, hastaya ve hastalığa özgü olmak üzere vücuda farklı yollarla verilebilmesidir.

Sistemik Uygulama

 • Majör Otohemoterapi
 • Minör Otohemoterapi
 • Rektal Uygulama

Tropikal Uygulama

 • Torbalama Yöntemi
 • Eklem içi Uygulama
 • Ozonlu Su
 • Ozon Sauna
 • Ozon Yağı: saf oksijen moleküllerinin zeytinyağı içerisine nakledilmesi ile elde edilen %100 doğal bir üründür.

Saf Zeytinyağı Nedir?

Zeytin ağacı, dünyadaki en dayanıklı ve en uzun ömürlü ağaçlardan biri olarak tanımlanır. Gövdesi yok olsa bile kökü yeniden filizleniyor. Dünya üzerinde yaşı 2 binin üzerinde olan birçok zeytin ağacı bulunmuştur. Bu kadar uzun ömürlü olmasının başlıca nedenlerinden biri, yapraklarında salgılanan Kalsiyum Elenolaten kimyasalı, ağacı ve yapraklarını zararlı virüs ve bakterilere karşı korumaktadır. Ayrıca diğer nedeni de, yine yapraklarındaki oleuropein maddesidir. Bu madde kanseri önleyen bir etkiye sahiptir.

Zeytinyağı da, son yıllarda yapılan araştırmalar ile insan sağlığı açısından mucizevi olarak nitelendirilmektedir. Zeytinyağı, zeytin meyvesinin katkısız, tamamen doğal suyudur. Zeytinyağında, kansere karşı etkili olan birçok maddenin yanı sıra A, D, E, K vitamini gibi 101 vitamin ve mineral mevcuttur. Bu vitamin ve maddelerin kanser tümörlerinin oluşumunu engellediği klinik çalışmalarla tespit edilmiştir. Ayrıca anti-enflamatuar ( ağrı kesici ) özellikleri de bulunan saf zeytinyağı yüzlerce yıldır kozmetik ve tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Ozon Yağı

Saf zeytinyağının ağrıyı kesici etkisi ile aktif oksijenin harekete geçirici özelliklerini birleştirerek etki gösteren %100 doğal bir dermo kozmetik ürünüdür.

Ozon Yağı Nasıl Üretilir?

Yüksek yoğunlaşmış medikal ozon gazının, belirli hız ve sürede; saf, organik, asit derecesi oldukça düşük özel bir zeytinyağından geçirilmesi ile üretilir. Ozonlaşmış yağ Avrupa’da yüzyıllardır, deri ve cilt rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Sır, ozonun çok saf zeytinyağıyla birleştirilmesindedir. Çünkü ozonlanmış yağın değişimleri çok hızlıdır ve etkisini birkaç günde gösterir.

Böylece doymamış yağ asitleri OZON ile reaksiyona girerek , oksijen yönünden zengin, bağışıklık sistemini harekete geçiren ve anti-enfektif etkileri çok yüksek olan organik peroksitlere dönüşür. Doğal bir ürün olan ozon yağı; içerisinde hiçbir sentetik katkı maddesi içermez. Hoş kokusunu %100 doğal özel bir karışımdan alır.

Ozon Yağının Uygulanışı

Ozon yağı, cilde masaj eşliğinde uygulanırken, vücuda kolaylıkla nüfuz etmekte ve hücre boyutunda temizlik işlemlerine başlamaktadır. Temizlenen bir hücrede, elbette bakım olmakta, daha geç yaşlanmaktadır. Ozon yağı, yediden yetmişe herkesin kişisel bakımında günlük kullanabileceği dermokozmetik bir üründür. Cildinize gençlik katmak ve güzelleşmek istiyorsanız Ozon yağını görmemezlikten gelemezsiniz.

Ozon Yağı, yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak kan akışını atırır ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozon yağı birebirdir.

Ozon yağı, bu kullanım alanının yanı sıra pek çok rahatsızlıkta yardımcı unsur olarak kullanılmaktadır.

En Sağlıklı Ozon Yağı Nasıl Olmalıdır?

 • Saf zeytinyağının asit derecesinin %1’in altında ve %100 doğal sızma zeytinyağı olmalıdır.
 • Ürünün etkili olabilmesi için içerdiği ozon miktarı çok önemlidir.
 • Belirli bir basınçta ve sürede ozonlama işlemi yapılmış olmalıdır.
 • Güneş ışınlarından etkilenmemesi için, ambalajı koyu renkte olmalıdır.
 • Cam şişede olması ve kesinlikle plastikle temas etmemesi gerekmektedir. Edecekse de ( kapak vs. ) silikon esaslı olmalıdır.
 • Hoş kokulu olması, uygulama kolaylığı ve sürekliliği açısından tedavinin etkinliğini artırır.

Yan Etkisi ve Kontrendikasyonları

Bilinen hiçbir yan etkisi ve kontrendikasyonu yoktur. Sadece zeytinyağı ve herhangi bir yağ alerjisi olanlar dikkatli olmalıdır.

Saklama Şekli

OZON YAĞI orijinal ambalajında son derece stabil olup uzun yıllar boyunca etkisini kaybetmekten saklanabilir. Aktif olarak kullandığınız dönemlerde oda sıcaklığında, uzun süre kullanılmayacaksa serin bir yerde muhafaza edilmesi yeterlidir. Ürünü kullanmadığınız zaman kapağını kapalı tutunuz.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

3 Yorum

Leave A Reply