Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoğlu Restaurant

1

Humus ve Etli Çiğ Köftenin Yeri Antakya   

Yolunuz Antakya Belen’e düşerse mutlaka uğramanız gereken bir restaurant var. Yenmeden dönülmemesi gereken lezzetlerle dolu bu restaurantta limitinizi zorlayacağınızı düşünüyorum.

Daha öncesinde çok merak ettiğim Antakya’yı ilk keşfedişimde Kurtoğlu Restaurant ile tanışmam bu şehri gözümde daha bir anlamlı kıldı icon smile Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoğlu Restaurant

Antakya’nın rakımı yüksek tepelerinde yer alan yaylası Belen’e doğru giderken tavsiye üzerine girdiğimiz Kurtoğlu Restaurant’ta özlediğim o lezzetlerden bahsetmek istiyorum size.

Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoglu Restaurant 4 Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoğlu Restaurant

Kurtoğlu, meşhur tavaları ile anılsa da beni asıl kalbimden vuran o dayanılmaz humusu ile etli yapılan çiğ köftesi oldu. Ayrıca bir de sofrada nar ekşili közlenmiş kırmızı biber vardı ki hakikaten yeme de yanında yat durumu. O bölgelerde mezeler gerçekten çok başarılı oluyor.

Enfes Humus İştah Açıyor

Bir kere şu humusun sunumundaki güzelliğe bir bakar mısınız? Ortasında hakiki zeytinyağı ve dolma fıstık…hımm leziz mi leziz…

Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoglu Restaurant 11 1024x764 Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoğlu Restaurant

 Etli Çiğ Köftesi Evlere Şenlik

Çiğ köfteye gelince çektirilen çiğ etle ustalıkla yoğrulmuş damak tadımın çok beğendiği bir lezzet olarak karşıma çıktı. Etsiz yediklerimizden farklı fakat kıvamı ve hafifliği ile zerre rahatsız etmiyor.

Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoglu Restaurant 2 Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoğlu Restaurant

Tavaları da Çok Başarılı

Gelelim tavasınaKuşbaşı ve kıymalı tavaların tadına baktık. Onlar da gayet başarılıydı. Zaten sofra yeşillikle donatıldığı için yenilen pideler, mezeler ve tavalar çok da kolay sindirildi diyeyim.

Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoglu Restaurant 3 Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoğlu Restaurant

Bu yazıdan çıkan ana mesaj mutlaka Belen’e gidin ve Kurtoğlu Restaurant’ı bulun, mutlaka ama mutlaka humus, diğer mezeler ve tavaların tadına bakın icon wink Humus ve Mezenin En Leziz Adresi Kurtoğlu Restaurant Kurtoğlu Restaurant’ın adresini paylaşıyorum: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:50, Belen/Hatay, Telefon:(0326) 441 3333

Herkese sağlıklı ve afiyetli günler

Hülya Çayoğlu Kurtkal

 

 

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

1 Yorum

  1. tulay demir on

    Az bile anlatmissiniz enfes yemekleri ve hizmeti künefesi muhteşem hele o yazın buz gibi havası mutlaka görmek gerek

Leave A Reply