Çikolata Maskesi: Kadife gibi Yumuşacık Bir Cilt İçin…

0

Çikolata Sadece Yenir Demeyin!

cikolata maskesi Çikolata Maskesi: Kadife gibi Yumuşacık Bir Cilt İçin...

Çikolata yemek sadece psikolojimize iyi gelmiyor, çikolata cildimize de harika bir bakım yapıyor. Hatta aşırı tüketimde içerdiği rafine şekerden dolayı çikolata yemek organizmamıza zarar bile verebiliyor; ancak kakao ve saf çikolata benmari yöntemi ile eritilip yüze uygulandığında cildin parlamasını ve yumuşamasını sağlıyor.

O halde bazı gıdaları tüketmekten çok, uygun tariflerle cildimize uyguladığımızda daha sağlıklı sonuçlar alabiliyoruz.

Yazın geride kalmaya başladığı bu dönemlerde, güneşten ve hızla yaşam koşullarından meydana gelen cilt kuruluğu ve sertliği sorununa karşı “Yüz İçin Çikolata Bakımı” en ideal tariflerden diyebiliriz. Ünlü kozmetologPervİnBulgak’ın başarılı sonuçlar edindiği yüzlerce önerilerinden biri olan bu bakım maskesini doğru şekilde uygulayarak, cildinize doğal bir bakım yapabilirsiniz.

cikolata maskesi 2 Çikolata Maskesi: Kadife gibi Yumuşacık Bir Cilt İçin...

YÜZ İÇİN ÇİKOLATA BAKIMI

Malzemeler:

10 gr kakao (katı)

20 gr çikolata (saf çikolata)

1 tatlı kaşığı bal

3 çay kaşığı lavanta yağı

½ (yarım) bardak beyaz şarap ya da maden suyu

Hazırlanışı:

Kakao ve çikolata benmari yöntemi ile eritilir ve içine bal, lavanta yağı ilave edilip karıştırılır. Elde edilen karışım göz çevresi hariç tüm yüz ve boyuna uygulanır. 15 dakika kadar beklettikten sonra, önce nemli bir pamuk ile arındırılır, ardından ılık su ile durulanır. Bakımın ardından cilde beyaz şarap ya da maden suyu ile kompres yapılır.

Bu bakım cildin parlamasını, kadife gibi yumuşak olmasını sağlar.

ÖNEMLİ: Maske en sık 15 günde bir yapılabilir. Çikolata; aktarlarda bulunabilecek sert, kaya parçası görünümde olanlardır.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply