Kalp Damar Sağlığı İçin Zeytin Yaprağı

0

Canlı vücudunda yapılan birçok araştırmada zeytin yaprağı içindeki maddelerin vazodilatör (damar genişletici) etkileri ile tansiyon düşürüyor. Kalp damar sağlığı için zeytin yaprağı özü mutlaka tercih edilmeli. Ayrıca yüksek kolesterol için en çok zeytin yaprağı işe yarar.

Zeytin yaprağı antiarmitik (kalp atımı düzenleyici) etkileri ile LDL kolesterol ce total kolesterolü azaltır. Klinik çalışmalarda kalp kası hastalıklarında, kalp yetmezliğinde ve damar sertliği ve tıkanıklığında iyileştiricidir. Zeytin yaprağı ayrıca kan şekeri düzeyini düşürür.

Amerikan Kanser Araştırmaları Birliği, zeytin yaprağı özellikleri için 21. Yüzyılda keşfedilen en önemli doğal antibakteriyel ve antiviral etkiye sahip olduğunu bildirmiştir. Kalp damar sağlığı için zeytin yaprağı mutlaka tüketilmeli.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply