Katmer Nerede Yenir

2

Katmer Deneyimimi Paylaşıyorum

Hani tatlıyı severim de katmer denilince akan sular durur. Fakat hası olmak zorunda. Öyle her yer yapamıyor bu fena tatlıyı. Damak tadına düşkün biri olarak ta Beylikdüzü’nden kalkıp benim için asıl İstanbul olan hat içinde yer alan ve çok da sevdiğim mekanlara sahip Karaköy’e geldik.

Karaköy’de tarihi Baklavacı Köşkeroğlu’nu bilirsiniz. Usta, kimseye emanet etmez baklavalarının hamurlarını açmayı. Sabahın ilk ışıkları ile işe koyulur ve o eşsiz formüllerini hazırlar.

Bana kalırsa Faruk Güllüoğlu tatlılarından Köşkeroğlu birkaç gömlek daha üstte. Fıstıklı baklava, cevizli baklava, dolama, sütlü nuriye gibi en beğenilen lezzetler arasından biri var ki aralarından koşarak sıyrılıyor.

Katmer tatlısından bahsediyorum. Gerçekten de katmerde başarıyı yakalamış nadir mekanlardan. Öyle olmazsa yazmazdım zaten. Her şeyden önce doğal antep fıstığı bolca kullanılarak hazırlanıyor. Gerçek tereyağ ile yapılıyor. Hamuru incecik açılıyor. İçine ise muhteşem bir lezzet katan irmik kaymağı konuluyor. Sıcacık, çıtır çıtır. Ve lezzetin sonunda hiçbir rahatsızlık hissetmiyorsunuz da neden bitti diye üzülüyorsunuz icon smile Katmer Nerede Yenir

Bu Fotoğraf her şeyi anlatmıyor mu?

Katmer Nerede Yenir 2 Katmer Nerede Yenir

Uzun lafın kısası Katmerin adresi kesinlikle Karaköy’deki Köşkeroğlu Baklavıcısıdır. Mutlaka tavsiye ediyorum. Mutlaka deneyin. Köşkeroğlu; Namlı Gurme, Faruk Güllüoğlu ve Koska’nın hemen arkasına bakan cadde hizasında yer alıyor.

Herkese afiyet olsun şimdiden.

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

2 Yorum

  1. Özgür Bekdaş on

    Gaziantep de ki katmerden sonra ne kadar etkili olur bilemiyorum :) ama tavsiyenize uyup deneyeceğim. Güzel bir yazı olmuş olmuş elinize sağlık.

Leave A Reply