Kelimeler Yaşamınızın Şifresidir

0

Kelimeler Yaşamınızın Şifresidir

Harfler kelimelerin, kelimeler dilin, dil kalbin veya zihnin akış halidir. Duygu ve düşüncelerin akışını gerçekleştirmek ve iletişimi sağlamak, yaşama kelimeler biçiminde tezahür eder. Kelimeler hayatın anlamını taşıyan en önemli vasıtalardır. Kelimeler yaşamın şifresidir. Kelimelerin şifresini çözdüğünüzde! Kendinizi, yaşamınızı ve evreninin şifresini çok kolay çözersiniz.

Kelimelerin ne işe yaradığını hiç düşündünüz mü?

Kelimelerden türeyen cümleleri, cümlelerden akan harfleri, cümlenin akışını, yönünü ve vardığı noktayı hiç düşündünüz mü?

Kelimeleri niçin kullanıyorsunuz?

Kelimelerin yarattığı alanları biliyor musunuz?

Onları nasıl kullanıyorsunuz?

Kelimeler size ne anlam ifade ediyor?

Yaşamınızın mucizeleri kullandığınız kelimelerde gizli. Kendinizi, yaşamınızı ifade aracıdır kelimeler… Kelimeleri kullanmayı bilmediğiniz sürece kendinizi ve yaşamınızı ifade etme zorluluğu yaşamanız kaçınılmazdır. İnsanın kendi yaratmadığı “gerçek benliği” bunun kelimeler ile ilgili olduğunu bilir. Ruh ile direkt iletişim kurulduğunda ise bunların hiçbirine ihtiyaç duyulmaz. Lakin o evreye kadar kelimeleri bir yaratım aracı olarak mucizevi şekilde kullanıp kendi şifreni çözebilirsin.

Kelimeler zamanı aşan tek şeydir. Zamansızdırlar, yaratım sürecinde çalışan işçiler gibidirler. Zamanı olmayan nefes gibidirler.

Kelimelerle kendi hayatınızı ve karşınızdaki insanların hayatlarını nasıl etkilediğinizi fark etme zamanı geldi. Kelimeler sessizce gelirler şayet fark etmediyseniz şimdi bunu fark etme zamanı. Duygularınızla, düşüncelerinizle ve en önemlisi kalbinizle iletişime geçme zamanıdır kelimeler. Kullandığınız kelimeler ile kendinize, hayatınıza ve başkalarına nasıl da engelleyici oluyorsunuz acaba? Kendinizi kelimelerle nasıl engelliyorsunuz acaba? Önce buna bir bakalım isterseniz…

“Kelimelerden tuzak mı olur?” diyeceksiniz. Evet olur. Hem de alası olur. Hayatı kelimeler üzerinde yaşarız, kelimeler ile yeniden yeniden yaratırız hayatı. Kelimelerin bedenin içerisinde bir başlangıç noktası var ve onlar bu noktadan dışarıya nefes aracılığı ile çıkarlar. Nefes kelime nakil aracıdır. Her dışarıya çıkan kelime evrende bir yer edinir ve bir yer kaplar. Bu yer istilası tohum gibidir, sulanır, yeşerir ve büyür. İşte biz kelimeler ile böyle yaşarız. Hayatınızın anlamını kelimelere yüklediğiniz anlam üzerinden yaşarsınız.

Kelimeleri dışarıya çıkarırken hangi hedefe nişan alıyorsunuz?

Kelimeler bir ihtiyacın mutlak karşılığıdır.

Sizin kelimelerinizin ihtiyacının mutlak karşılığı ne?

Mesela; Olmuyor, deniyorum “ama” olmuyor. Her yolu denedim “ama” olmuyor. Bir türlü tutturamıyorum bu yaşamda bir şeyleri mi?

Anlatamıyorum. Ya da en önemlisi net bir şekilde akmıyor mu kelimeler gırtlağınızdan?

Matrix gibi kaşığı eğmeye çalışma! Kaşığın gerçekte olmadığını anlamaya çalış. Gerçeği görmeye çalış. Ya kaşık yoksa? Bu yüzden önce kendinde bulunan gerçeği anlamaya çalış. Sana seni anlatan en derin gerçek aracın kelimelerin. Kullandığın kelimelerin. Yaratıcı herkesi kendi potansiyeline göre yaratmış. Bu yüzdendir ki yolu bilmek ile yolda yürümek aynı şey değildir.

Kelimeler varlıkların hakikati ve özüdür. Kelimeler ile meylettiğin ne var ise onunla perdelenirsin. Bedensel işlerden arın. Nefsini kelimeler ile doldurduğun karanlık hayallerden arındır, temizle. Kelimelerin insan üzerinde akıl almaz bir etkisi söz konusudur. Kelimeler hipnotiktir. Kelimeleri doğru duyan bir kulak zihni iyileştirir ve böylece beden işler hale gelir. Bu bir formüldür. Bedeni akıl yerine gelene kadar iyileştiremezsiniz, iyileşme doğru duyulan kelimeler ile olur.

Allah bir şeyi var etmek isterse ‘ona sözümüz “ol” demekten ibarettir’ der.

Önce dilinizden dökülen kelimelerinize dikkat edin. Sizin için bir kelimenin üzerinde kaç tane anlam var? İşte bu anlamlar sizin koyduğunuz anlamlar, yaratımın koydukları değil. Yaratımın kelimelerinde anlam yoktur. İnsanın kendi koyduğu anlamları vardır her kullandığı kelimede. Kelimelerden arındır anlamları. Siz kelimelerle kendi anlamlarınızı yaşarsınız. Aynı kelimeyi anlamını kaldırarak söyleyin, işte o an kelime saf hali ile gerçekleşir. Kelimeler ile dünyanızı, şifrenizi rahatça çözebilirsiniz. Çünkü kelimeler ile manalar arasında metafizik bir bağ vardır. Bir cümle mutlak daha önceden düşünülmüş ve tasarlanmıştır. İşte zihin kendi kendine bunu halletmiştir. Zihinsel tasarım nefes aracılığı ile sözsel yaratıma geçmiştir.

Kelimeler Tanrı’nın sonsuz kuvvet ve kudretinin zuhur ettiğidir. İnsan Allah’ın tükenmeyen sözleridir.

Konuşma kelimeler ile gerçekleşir ve insan kelimeler ile duyması gerekeni, yapması gerekeni, söylemesi gerekeni vücuda getirir. Kelimeler yaşamın birer şifresidir. Bu şifreler çözüldüğünde kendi şifrenizi de çözmüş olacaksınız. Tanrı evreni yaratırken harfleri araç olarak kullandı.

Şifreniz:

İrade + Söz + Zat = İrade ettiğiniz durum + konu ile ilgili sözler “kelimeler” + ve bunları kime ve neye karşı kullanıyorsunuz?

İçinde sen mi varsın? Barış mı? Huzur mu? Aşk mı? Kin mi? Öfke mi? Endişe mi? Dert mi? Keder mi? Sevinç mi?

Ne var?

Mehtap Utuş

Terapotik Nefes Koçu Terapisti ve Profesyonel Koç

www.facebook.com/mehtaputus

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply