Kesenin Vücudunuza Faydaları ve Selülite Doğal Çözüm…

0

Kesenin Doğal Peeling Etkisi ile Vücudunuzu Yenileyin, Selülitlere Güle Güle Deyin…

kesenin faydalari 2 Kesenin Vücudunuza Faydaları ve Selülite Doğal Çözüm...

Kese ve hamam keyfini bir Türk geleneği olarak biliriz ve vazgeçilmez alışkanlıklarımızdan muhteşem ikilidir öyle değil mi? Ancak keseyi sadece hamam vakitlerinde değil, evinizin rahat ve hijyenik ortamında düzenli olarak uygulamak, vücudunuzun ve derinizin sağlığı için önemlidir. Kese yaparak kan dolaşımını hızlandırabilir, deri altı biriken yağların yol açtığı selülit görünümüne çözüm bulabilirsiniz. Kese yapmak selülitlerin giderilmesinde gerçekten de çok etkili. Düzenli kullandığınızda farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Sorunlu bölgeye periyodik zamanlarla uyguladığınız kese masajı sayesinde selülitleriniz yok olmaya başlayacak.

Cildinizin üst tabakası sürekli kendisini yeniler ve bu süreçte oluşan ölü ve kirli derinin atılabilmesi 20’li yaşlardan itibaren yavaşlamaya başlar. Keselenmek ise bu süreci yavaşlatan önemli bir yardımcıdır. Uygun şekilde keselenmek cildinize herhangi bir kimyasal ürün kullanmadan, doğal yollarla peeling uygulamanız demektir. Keselenmek cildinize biriken harici parazit, yağ, toz, kir ve ölü deriden arınmanızı sağlar. Cildinizin rahat nefes almasına ve cilt altı kan dolaşımının hızlanmasına etki ederek, cildin yenilenmesine yardımcı olur ve cildinizin yaşlanmasını geciktirir. Keselenmek yüzeydeki düzensiz renk pigmentasyonun giderilmesine, lekelenmenin en az indirilerek cildinizin doğal rengini kazanmasını sağlar. Ciltte oluşan batık problemlerinin çözümünde etkilidir. Periyodik kullanımda yüzeysel kan dolaşımını çoğaltır, selülit oluşumunu en aza indirerek selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Uyarı: Cilt hassasiyeti olanların ince olarak yapılması keseleri tercih etmeleri ve sert kullanımdan kaçınmaları gerekir. Hasar görmüş ve tahriş olmuş ciltte kullanılmaması tavsiye edilir.

kesenin faydalari 3 Kesenin Vücudunuza Faydaları ve Selülite Doğal Çözüm...

CİLDE DOĞAL PEELİNG ETKİSİ…

Kese Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Keseyi sıcak suda iyice yıkayın. Dayanabileceğiniz sıcaklıkta duşta 3 dakika kesintisiz kalınız, terlediğinizi hissettiğiniz andan itibaren 1 dakika su olmaksızın dinlenin. Yumuşayan cildinizde, kesenizi yukardan aşağı ve aşağıdan yukarı nazik dokunuşlar şeklinde cildinize sürün, aynı yerden defalarca geçmemek gerekiyor. Çoğu zaman ölü deri tabakasının yuvarlanarak döküldüğünü görebilirsiniz; fakat hiçbir şey görmüyor olsanız bile mikro partiküllerin cildinizden ayrıldığını unutmayın. Keseyi kesinlikle sabun veya herhangi bir kozmetik ürün ile tatbik etmemek lazım. Kesenin özelliği doğal malzemelerden üretilmiş olmasıdır ve kesenin cilde doğrudan ve katkısız tatbiki esastır. Keselenme sonrasında vücudunuzda bir hafifleme ve yenilenme hissi duyabilirsiniz. Güzel bir duygu değil mi?

kesenin faydalari 1 Kesenin Vücudunuza Faydaları ve Selülite Doğal Çözüm...

Kese Sonrası Yeşil Çay Önerisi

Oh rahatladınız, ölü hücrelerden de arındınız, şimdi kendinizi şımartın, bu sefer içerdeki toksinleri atmaya yardımcı yeşil çayınızı demleyin, ayaklarınızı uzatın ve kese sonrası yaşadığınız hafifleme duygusunu yeşil çayınızı yudumlarken an be an yaşayın! Afiyet olsun.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply